×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Przez 30 lat mi się to nie zdarzyło…

Opublikowano dnia: 2015-06-16

To zdarzyło się we wtorek, 31 marca.

Awaria akumulatora.

Otwieram drzwi samochodu, cofam o kilka metrów i łup! Trafiam nimi w uliczną latarnię.

Blacha wgnieciona na kilka centymetrów. Chociaż uszkodzenie nie rzuca się w oczy, to i tak wystarczy, żeby utrudnić zamykanie drzwi.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Dzwonię do zaufanego warsztatu. Mechanik obiecuje szybką naprawę za 470 euro (ok. 2000 zł), w tym także wymianę akumulatora. Po przyjęciu przeze mnie wyceny przyjeżdża z lawetą.

Godzinę później telefon:

Panie Dupuis, słowo daję, przez 30 lat mi się to nie zdarzyło!

Mój samochód, niewłaściwie umocowany, zjechał z lawety. Zmiażdżona maska, chłodnica, obydwa przednie błotniki. Rzeczoznawca z zakładu ubezpieczeń skierował mój prawie nowy samochód (przez pięć lat bardzo niewiele używany) do kasacji!

Powiesz może, Szanowny Czytelniku, Jean-Marc, jasne, ogromna szkoda, ale co to ma wspólnego ze zdrowiem?

Ano ma, sam zobaczysz…

Im mniej medycyny, tym więcej zdrowia

Zdaniem prof. med. H. Gilberta Welch, autora Mniej medycyny, więcej zdrowia (Less medicine, more health)”1, lekarze często czują się w obowiązku coś zrobić, przepisać leki, badania czy prześwietlenia, by zadowolić pacjentów. Czują się też zobligowani, by okazywać pacjentom  zrozumienie.

Wynika to stąd, że w opinii większości pacjentów dobry lekarz to taki, który przepisuje dużo leków, który nie ociąga się z wystawianiem zwolnień lekarskich oraz chętnie kieruje do specjalistów. A jeśli tego nie robi, ryzykuje utratę pacjentów na rzecz innych, bardziej „wyrozumiałych” lekarzy.

To jeden z najbardziej dotkliwych i bardzo przewrotnych skutków naszego systemu opieki zdrowotnej.

Bo tak jak w przypadku mojego samochodu – całkowicie zniszczonego, choć wszystko zaczęło się zaledwie od drobiazgu – wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z ryzyka związanego z rozpoczęciem leczenia.

Dlaczego najlepsi lekarze często nic nie robią?

Nasz system opieki zdrowotnej nie tylko znacząco podwyższa wydatki ponoszone w tym celu, czego nieuchronnym skutkiem jest racjonowanie lub usuwanie z listy refundacji zabiegów skądinąd niezbędnych (np. suplementacja witaminy D).

Ta nadmierna „medykalizacja” niesie ze sobą inne, ukryte niedogodności.

Dlatego właśnie Dr H. Gilbert Welch wyjaśnia, że:

najlepsi lekarze często nic nie robią.

Lek służący obniżeniu stężenia cukru we krwi może spowodować zbyt niski jego poziom. A to nie jest dobre ani dla serca, ani dla mózgu. Rezonans kręgosłupa prawie zawsze prowadzi do wykrycia jakiejś anomalii, jak to się zdarza osobom, które wcale nie cierpią na bóle kręgosłupa. Więc choć anomalia taka z pewnością nie będzie miała związku z twoim bólem pleców, to przynajmniej uzasadni konieczność operacji kręgosłupa (co może spowodować daleko idące konsekwencje, jak np. zamianę chwilowego bólu pleców na chroniczne dolegliwości bólowe).

Jeśli boli cię głowa, a rezonans mózgu nie wykryje anomalii, neurolog może jeszcze zawsze skierować cię na badanie USG szyi. I kiedy radiolog będzie badał dopływ krwi do mózgu, może odkryć niewielkiego guza tarczycy. A to już poważny problem, bo znajdziesz się w obliczu presji, żeby „coś zrobić” (mimo, że niewielkie guzy tarczycy zdarzają się u bardzo wielu dorosłych).2

Nowotwór tarczycy, tak jak i nowotwór prostaty u mężczyzn powyżej 75 r.ż. jest bardzo częsty i, w większości przypadków, nie zabija. Gdyby nie został zdiagnozowany, to większość pacjentów nic by nie zauważyła i zmarła z innego powodu.

Natomiast operowanie nowotworu prostaty powoduje problemy z nietrzymaniem moczu i z impotencją. Zgodnie z niedawno przeprowadzonym w Danii badaniem, w przypadku całkowitego usunięcia prostaty problemy te występują u 93% pacjentów3.

Częściowe lub całkowite usunięcie tarczycy wywołuje natomiast kaskadowe problemy z gospodarką hormonalną w organizmie, których potencjalne skutki przekładają się na cały organizm, w tym na samopoczucie i radość życia, gdyż hormony tarczycy regulują działanie każdej, nawet najmniejszej komórki Twojego ciała4.

Dobra relacja z lekarzem

Co byś powiedział o doradcy finansowym, który przy każdej okazji namawiałby Cię na nowe lokaty? Albo o agencie ubezpieczeniowym, który ciągle doradzałby Ci podwyższenie sumy ubezpieczenia? Albo o dentyście, który za każdym razem chciałby Ci wykonać prześwietlenie?

Faktem jest jednak, że prawdziwi specjaliści nie muszą ciągle działać. Cieszysz się, kiedy po przeglądzie dentysta stwierdzi, że nie pojawiły się nowe ubytki. Nie bądź więc zawiedziony, gdy Twój lekarz nie wypisze Ci nowej recepty na zakończenie wizyty.

To nie jest brak kompetencji. Wręcz przeciwnie, to właśnie najlepsi, najmądrzejsi i najbardziej doświadczeni lekarze ośmielają się mówić pacjentom, że najlepiej dla nich byłoby nic nie robić i pozwolić organizmowi działać i zdrowieć.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródła:

1) Dr H. Gilbert Welch,  Less Medicine, More Health: 7 Assumptions That Drive Too Much Medical Care

2) Why the Best Doctors Often Do Nothing; http://blogs.wsj.com/experts/2015/03/25/why-the-best-doctors-often-do-nothing

3) Erection probs common after prostate surgery; http://www.irishhealth.com/article.html?id=24523

4) Pour en savoir plus, voir: Fonction de la glande thyroïde; http://www.lefaitmedical.ch/fr/articles/fonction-de-la-glande-thyroide-43-160

Komentarze

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2015-06-16 13:21
na szczęście nie mam samochodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Groźny mit: plecy muszą być elastyczne

Dr Stuart McGill, specjalista od kręgosłupa na Uniwersytecie w Waterloo, w Kanadzie, walczy ze stereotypami na temat pleców. Jego... czytaj więcej

Sen – dobry dla urody

Szwedzcy naukowcy potwierdzili, że istnieje związek pomiędzy jakością i długością snu, a naszym wyglądem zewnętrznym. Po zakończeniu... czytaj więcej

Jajka codziennie na śniadanie

Czy jedzenie jajek codziennie jest niebezpieczne? Francuskie śniadanie to kromki pieczywa z masłem i konfiturą, maczane w kubku kawy z mlekiem.... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.