floater
Wpisz swój e-mail, aby BEZPŁATNIE otrzymywać informacje
o najskuteczniejszych terapiach naturalnych. A wśród nich...

roślina łagodząca bóle stawów tak skutecznie jak leki przeciwbólowe... olejek eteryczny, który uśmierza bóle głowy... łatwo dostępne i tanie warzywo o działaniu antynowotworowym... naturalne metody na przykry zapach z ust, hemoroidy, kandydozę, problemy trawienne i INNE...
Poznasz także szokującą prawdę na temat cholesterolu, skrzętnie ukrywaną przez koncerny farmaceutyczne, oraz WIELE INNYCH informacji, które mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia.

To prosta droga do długiego i zdrowego życia!
Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newsletera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych o za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.
Opublikowano dnia: 2015-05-12

Siwe włosy nie istnieją

Siwe włosy to złudzenie optyczne.

Włos nigdy nie jest siwy. Jest biały lub kolorowy (czarny, brązowy, blond, rudy...), a kiedy dwa kolory włosów są wymieszane, to powstaje wrażenie, że są siwe.

Jak powstają białe włosy?

Włosy składają się głównie z keratyny, twardej substancji włóknistej, która wchodzi także w skład ludzkich paznokci i skóry oraz zwierzęcych kopyt.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Keratyna powstaje w mieszku włosowym, a dokładniej w cebulce włosowej, osadzonej na owłosionej powierzchni skóry głowy. Wytwarzają ją specjalne komórki, zwane keratynocytami, co oznacza po prostu „komórki keratynowe” (grec. cytos, komórka).

Obok keratynocytów znajdują się komórki pigmentowe odpowiedzialne za kolor, zwane melanocytami, od greckiego „melanos” (grec. czarny). Zgodnie z prawdą, ponieważ większości populacji ludzi ma włosy czarne.

Gdy melanocyty stają się osłabione lub obumierają, to ziarna melaniny we włosach zastępowane są przez pęcherzyki powietrza i w rezultacie zaczynają rosnąć białe włosy. Kolorowy włos nie staje się biały, tylko biały wyrasta.

Pierwsze białe włosy pojawiają się średnio około 34. roku życia. Czasami melanocyty (komórki wytwarzające kolor) nadal funkcjonują, ale produkowana melanina, nie wiedzieć dlaczego, nie jest przekazywana do komórek odpowiedzialnych za budowę włosa.

„Posiwieć” ze strachu

Królowa Maria Antonina, siedząc w celi, gdy usłyszała, że ma trafić pod gilotynę, zobaczyła jak jej włosy stają się białe. Dzieje się tak na skutek szoku emocjonalnego. Nagłe pojawienie się białych włosów zaobserwowano również u weteranów II wojny światowej1.

Zjawisko to nie było spowodowane działaniem jakiegoś rozjaśniacza na włosy, lecz zapewne utratą włosów kolorowych, przy zachowaniu tylko samych włosów białych. Nagłe pojawienie się białych włosów zachodzi nie jako nagły i ultraszybki wzrost białych włosów, ale połączone jest z jednoczesnym wypadaniem kolorowych włosów na tym samym obszarze.

Silne emocje mogą powodować nagłe wypadanie włosów.

Lekarstwo na białe włosy

Zjawisko to długo było uważane za trudne do rozwiązania, ale niebawem może okazać się, że istnieje lekarstwo, które przywraca włosom ich naturalny kolor.

Holenderscy, niemieccy i brytyjscy naukowcy ogłosili w maju 2013 roku w czasopiśmie naukowym The Faseb Journal, odkrycie enzymu, którego działanie polega na odwróceniu reakcji na stres oksydacyjny, odpowiedzialny za odbarwienie włosa.

Enzym ten byłby również skuteczny w leczeniu białych plam na skórze, nazywanych bielactwem.

Badania przeprowadzono na 2411 pacjentach chorych na bielactwo.

Przez przywrócenie poziomu enzymów antyoksydacyjnych naukowcom udało się przywrócić pierwotny pigment skóry i rzęs pacjentów.

Niektóre portale nie wahały się określić tego mianem „cudownego leku w walce z siwizną”2, ale faktycznie nic się w tej spawie nie dzieje, nie ogłoszono żadnej daty wprowadzenia tego produktu na rynek.

Czasem kolor to problem

Posiadanie białych włosów może być postrzegane przez niektórych jako problem, ale jeszcze bardziej kłopotliwy może okazać się widok białych włosów... które nagle odzyskują pigment.

Zjawisko to występuje w przewlekłej niewydolności nadnerczy oraz po ekspozycji na różne toksyczne cząsteczki, takie jak ołów, miedź, rtęć, srebro, arsen lub kobalt. Włos nabiera wówczas czerwonego, zielonego, niebieskiego lub czarnego odcienia. Takie zjawisko ma również miejsce w przypadku przyjmowania niektórych leków. Włosy mogą wtedy nabrać koloru żółtego, czerwonego lub zielonego.

Więcej o włosach

Warto wiedzieć, że średnio na głowie mamy od 100 000 do 150 000 włosów. Każdego dnia tracisz od 100 do 150 z nich, co daje od 30 000 do 50 000 w ciągu 1 roku!

Na szczęście, w większości przypadków włosy odrastają. Średni czas życia włosa wynosi 3 lata dla mężczyzn i 10 lat dla kobiet. Kiedy włos przestaje rosnąć, pozostaje jeszcze na miejscu około 3 miesięcy, osadzony w mieszku włosowym, po czym zostaje wypchnięty, gdy wyrasta kolejny włos. Jeżeli wszystkie włosy ustawilibyśmy na ten sam rytm wypadania i wzrostu, to okresowo bylibyśmy łysi!

Włosy, zależnie od rodzaju, rosną z szybkością od 9 do 24 cm na rok.

Włosy Azjatów mają łodygi okrągłe i szerokie, osadzone na głębokości 7 mm w skórze głowy. Są silne i rosną szybciej. Na marginesie Azja jest światowym liderem w produkcji peruk z naturalnych włosów.

Wśród Europejczyków wzrost włosa rzadko przekracza 18 cm na rok.

U podstawy włosa znajduje się niewielki gruczoł łojowy, który produkuje lekko oleistą ciecz, tak zwane sebum, stanowiące ochronę przed groźnymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego zaleca się, aby nie myć włosów zbyt często. Włosy co prawda wyglądają czyściej i wydają się bardziej elastyczne, ale w rzeczywistości są coraz bardziej kruche i podatne na uszkodzenia.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródła:

1) Evelyn Mesquida, La Nueve, 24 août 1944. Ces républicains espagnols qui ont libéré Paris, Paris, Le Cherche-Midi, 2011, collection „Documents”. ISBN 978-2-7491-2046-1, p. 264.

2) Un remède miracle contre les cheveux gris; http://www.topsante.com/beaute-et-soins/soins-des-cheveux/soins/un-remede-miracle-contre-les-cheveux-gris-32354

Komentarze

czytelnik 2015-05-12 10:44
Ja regularnie psiukam na głowę i włosy taki enzymatyczny aktywator na siwe włosy właśnie z tym enzymem. Oboje z żoną zaczęliśmy to stosować jak tylko pojawiły się pierwsze siwe włosy, a wyrywanie już niczego nie załatwiało. Na tą chwilę to jeden z najlepszych sposobów. Enzym, o którym mowa to katalaza. Jest obecny, np. w soku z surowych ziemniaków. Temperatura go niszczy. Jednak podawanie wewnętrzne go u ludzi z autoagresją może nie być wskazane. Dlatego lepiej stosować jakiś kosmetyk.
Karolina 2015-07-23 13:33
Potwierdzam słowa przedmówcy. Na moje włosy, nie niszcząc ich, działa tylko wspomniany enzym. Bardzo rzetelny artykuł! Pozdrawiam
irena 2015-10-20 23:05
Co to takiego jest katalaza? z czego jest oczymywana i czy pomaga na siwizne?
Jack Frost 2016-10-21 02:41
A ja mam niecodzienne pytanie. Co jeżeli chciałbym mieć białe włosy?

Jak odwrócić ten proces?

(Oczywiście nie powodując u siebie żadnych schorzeń)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Zmiana czasu: 5 sposobów na uniknięcie problemów ze snem

Niektórzy z nas mają problemy z zasypianiem, inni – ze wstawaniem rano. Są osoby, które mają niespokojny sen, i takie,... czytaj więcej

Czy widziałeś kogoś czyszczącego wózek sklepowy?

Kiedy siadasz do stołu, ostatnią rzeczą, jakiej możesz sobie życzyć, są chorobotwórcze zarazki lub wirusy na dłoniach. To właśnie... czytaj więcej

Zalety grzanego wina oraz przypraw korzennych

To nie przypadek, że w środku zimy we wszystkich najwilgotniejszych, najbardziej zimnych i najciemniejszych rejonach Europy pije się grzane... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się na swój
bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter Poczta Zdrowia,
po prostu wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!“.
Tu wpisz swój adres email

Akceptuję regulamin, politykę prywatności i politykę plików cookies (więcej)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na otrzymywanie powiadomień e-mail (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (więcej)

Gwarancja bezpieczeństwa: Twój adres e-mail jest bezpieczny – nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera Poczta Zdrowia.
x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych o za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.