×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newsletera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.
Opublikowano dnia: 2015-04-21

Słońce zmniejsza ryzyko chorób krążenia

Prawdopodobnie już wziąłeś sobie do serca, że jednym z najważniejszych składników odżywczych dla zdrowia jest witamina D, a zdecydowanie najlepszym sposobem zwiększenia jej poziomu jest ekspozycja na słońce. Oczywiście pod warunkiem, że nie uwierzyłeś tym, którzy słońcem straszą i którzy najchętniej odesłaliby wszystkich z powrotem do ciemnej jaskini.

Witamina D w szczególności zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych, włącznie z wieloma rodzajami raka skóry. Ale to nie jedyny powód, abyś korzystał ze słońca, jest wiele innych.

Wyjdź na słońce

Eksperci, którzy oficjalnie zalecają, abyś za wszelką cenę ograniczał przebywanie na słońcu, są teraz w kłopotliwej sytuacji.

Od lat wprowadzają ludzi w błąd, twierdząc, że im więcej kremu przeciwsłonecznego, im większy kapelusz na głowie i bardziej zakrywające ubrania, tym lepiej. Postaw się na ich miejscu: trudno im się teraz otwarcie przyznać, że się pomylili.

Jednak wkrótce będą zmuszeni zweryfikować swoją opinię w związku z przełomowymi wynikami badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Edynburgu.

Kiedy światło słoneczne pada na Twoją skórę, powoduje wytwarzanie tlenku azotu (NO) w naczyniach krwionośnych. Tlenek azotu działa bezpośrednio na ścianę tętnic, rozluźniając mięśnie gładkie otaczające tętnice. To ułatwia krążenie krwi i zmniejsza ciśnienie tętnicze1.

Dla milionów ludzi na świecie oznacza to (proszę o fanfary):

Niższe ryzyko chorób krążenia!

Problem: słońce nikomu nie przyniesie pieniędzy

Zamiast zmuszać ludzi do łykania pigułek na nadciśnienie i do diety bez soli i bez tłuszczu, pracownicy służby zdrowia powinni im mówić „Proszę spędzać więcej czasu na słońcu!”

Tyle tylko, że nikomu nie zależy na tym, aby rozwiązanie było tak proste i tanie. Dlatego raczej możesz się spodziewać dalszej powszechnej propagandy rzekomo śmiertelnych zagrożeń, które niesie słońce. Nawet uwzględniając raka skóry, którego związek ze słońcem jest faktycznie udowodniony (przypominam, że na ten rodzaj raka najbardziej narażeni są marynarze okrętów podwodnych).

Naukowcy z Edynburga postawili następujący wniosek, który warto przywołać.

Ryzyko wystąpienia raka skóry powiązanego z ekspozycją na słońce jest minimalne w stosunku do korzyści płynących ze słońca, czyli zapobiegania wszystkim innym rodzajom raka i chorobom układu krążenia. Naukowcy szacują, że w Europie na jedną osobę zmarłą na raka skóry przypada sto osób zmarłych na zawał serca lub na skutek nagłego skoku ciśnienia krwi.

Podczas gdy naukowcy zmieniają swoje podejście do skutków działania słońca, ja niezmienne podtrzymuję zalecenia, o których mówię od dawna.

Te zalecenia to: 20 do 30 minut bezpośredniej ekspozycji na słońce, z jak największą powierzchnią odkrytego ciała. Codziennie, o ile pogoda pozwala. Bez kapelusza, bez kremu przeciwsłonecznego i bez długich rękawów. W najcieplejszych godzinach w ciągu dnia, czyli między 11 a 15, o ile to możliwe.

(Oczywiście zalecenie to nie dotyczy dzieci poniżej 2. roku życia.

Ponadto osoby o bardzo jasnej skórze, które nie wychodziły na słońce przez wiele miesięcy, powinny na początku zachować ostrożność i zaczynać od około dziesięciu minut dziennie.)

W taki właśnie sposób uzyskasz prawidłowy poziom witaminy D i tlenku azotu.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

********************

W sierpniowym numerze miesięcznika Rośliny i Zdrowie:

 • skuteczne naturalne metody w znacznym stopniu zapobiegające powiększaniu się prostaty

a także: 

 • Ogród, który pomaga chorym na chorobę Alzheimera.
 • Sekret urody birmańskich kobiet. 
 • Program pielęgnacji dekoltu. 
 • Olfaktoterapia. Zapach niektórych olejków eterycznych może pomóc odzyskać… pamięć! 
 • Egzema: Pączki, które wspaniale oddziałują na egzemę suchą i egzemę z pękającą skórą.
 • Naturalne kosmetyki na złagodzenie oparzeń słonecznych i przedłużenie trwałości opalenizny.
 • Olejek eteryczny z drzewa herbacianego na kandydozę pochwy

Te i wiele innych informacji, jak zastosować rośliny w leczeniu wielu dolegliwości i dbaniu o swój organizm, znajdziesz już wkrótce w najnowszym numerze miesięcznika Rośliny i Zdrowie. Aby zaprenumerować lub sprawdzić warunki prenumeraty, kliknij tutaj

Zamawiając go do piątku 8 lipca, do godziny 23:59, otrzymasz oprócz pełnej 12-miesięcznej prenumeraty aż 2 wyjątkowe prezenty:

 1. Numer specjalny miesięcznika Rośliny i Zdrowie,
 2. Rabat na zakup prenumeraty w wysokości 52 zł.

Najlepiej sprawdź i zamów już teraz.

********************

Źródła:

1) International Investigative Dermatology conference via Eurekalert (AAAS) Sunshine could benefit health and prolong life, study suggests; http://www.eurekalert.org/pub_releases/2013-05/uoe-scb050713.php

Komentarze

twrona 2015-04-26 23:07
Bardzo sobie cenie wszystkie wasze informacje na temat alternatywnego leczenia . Nadcisnienienie, cholesterol, przeziebienia, zatoki to problemy z ktorymi zmagam sie od lat. Dzieki wam oraz podobnym zrodlom informacyjnym odzyskuje zdrowie I staram sie dbac o nie by nie byc ciezarem dla innych lecz pomoca, bo latka szybko leca/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Leczenie muzyką: Zadziwiający sposób na lepsze samopoczucie (cz. 2)

Niedawno wyczerpująco pisałem na temat „muzyki, która leczy”. Chciałbym teraz wejść w szczegóły i omówić... czytaj więcej

Średniowieczny eliksir silniejszy niż antybiotyki

Oto sensacyjne doniesienia z pierwszych stron gazet: badaczka z Uniwersytetu Nottingham w Anglii odkryła w księdze sprzed tysiąca lat przepis na... czytaj więcej

Gryka ofiarą dietetycznego apartheidu

Gryka, zwana inaczej czarną pszenicą, podstawa wyżywienia europejskich chłopów w średniowieczu i bardzo ważny składnik pożywienia aż... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newsletera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.