×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Słońce zmniejsza ryzyko chorób krążenia

Opublikowano dnia: 2015-04-21

Prawdopodobnie już wziąłeś sobie do serca, że jednym z najważniejszych składników odżywczych dla zdrowia jest witamina D, a zdecydowanie najlepszym sposobem zwiększenia jej poziomu jest ekspozycja na słońce. Oczywiście pod warunkiem, że nie uwierzyłeś tym, którzy słońcem straszą i którzy najchętniej odesłaliby wszystkich z powrotem do ciemnej jaskini.

Witamina D w szczególności zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych, włącznie z wieloma rodzajami raka skóry. Ale to nie jedyny powód, abyś korzystał ze słońca, jest wiele innych.

Wyjdź na słońce

Eksperci, którzy oficjalnie zalecają, abyś za wszelką cenę ograniczał przebywanie na słońcu, są teraz w kłopotliwej sytuacji.

Od lat wprowadzają ludzi w błąd, twierdząc, że im więcej kremu przeciwsłonecznego, im większy kapelusz na głowie i bardziej zakrywające ubrania, tym lepiej. Postaw się na ich miejscu: trudno im się teraz otwarcie przyznać, że się pomylili.

Jednak wkrótce będą zmuszeni zweryfikować swoją opinię w związku z przełomowymi wynikami badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Edynburgu.

Kiedy światło słoneczne pada na Twoją skórę, powoduje wytwarzanie tlenku azotu (NO) w naczyniach krwionośnych. Tlenek azotu działa bezpośrednio na ścianę tętnic, rozluźniając mięśnie gładkie otaczające tętnice. To ułatwia krążenie krwi i zmniejsza ciśnienie tętnicze1.

Dla milionów ludzi na świecie oznacza to (proszę o fanfary):

Niższe ryzyko chorób krążenia!

Problem: słońce nikomu nie przyniesie pieniędzy

Zamiast zmuszać ludzi do łykania pigułek na nadciśnienie i do diety bez soli i bez tłuszczu, pracownicy służby zdrowia powinni im mówić „Proszę spędzać więcej czasu na słońcu!”

Tyle tylko, że nikomu nie zależy na tym, aby rozwiązanie było tak proste i tanie. Dlatego raczej możesz się spodziewać dalszej powszechnej propagandy rzekomo śmiertelnych zagrożeń, które niesie słońce. Nawet uwzględniając raka skóry, którego związek ze słońcem jest faktycznie udowodniony (przypominam, że na ten rodzaj raka najbardziej narażeni są marynarze okrętów podwodnych).

Naukowcy z Edynburga postawili następujący wniosek, który warto przywołać.

Ryzyko wystąpienia raka skóry powiązanego z ekspozycją na słońce jest minimalne w stosunku do korzyści płynących ze słońca, czyli zapobiegania wszystkim innym rodzajom raka i chorobom układu krążenia. Naukowcy szacują, że w Europie na jedną osobę zmarłą na raka skóry przypada sto osób zmarłych na zawał serca lub na skutek nagłego skoku ciśnienia krwi.

Podczas gdy naukowcy zmieniają swoje podejście do skutków działania słońca, ja niezmienne podtrzymuję zalecenia, o których mówię od dawna.

Te zalecenia to: 20 do 30 minut bezpośredniej ekspozycji na słońce, z jak największą powierzchnią odkrytego ciała. Codziennie, o ile pogoda pozwala. Bez kapelusza, bez kremu przeciwsłonecznego i bez długich rękawów. W najcieplejszych godzinach w ciągu dnia, czyli między 11 a 15, o ile to możliwe.

(Oczywiście zalecenie to nie dotyczy dzieci poniżej 2. roku życia.

Ponadto osoby o bardzo jasnej skórze, które nie wychodziły na słońce przez wiele miesięcy, powinny na początku zachować ostrożność i zaczynać od około dziesięciu minut dziennie.)

W taki właśnie sposób uzyskasz prawidłowy poziom witaminy D i tlenku azotu.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

********************

Zanim zaczniesz kupować dla swojego dziecka torbę leków z apteki, zadbaj o nie naturalnymi sposobami

Infekcja, lekarz, syrop, gorączka, znów pediatra, antybiotyk, zwolnienie w pracy….. i tak bez końca. Każde podanie leków osłabia odporność Twojego dziecka, przez co staje się podatne na nową infekcję.

Po jakimś czasie już wiele z nich nie działa, trzeba zastosować te o mocniejszym działaniu, nie wspominając już o całej liście szkodliwych skutków ubocznych.

Nie masz wrażenia, że to błędne koło?

Dlatego warto wrócić do źródeł, do naturalnych sposobów stosowanych od lat. Warto korzystać z tego, co jest w naturze! Możesz pomóc wyzdrowieć i uodpornić się swojemu dziecku w inny sposób, bez takiej ilości chemicznych leków.

O tym jak to zrobić, przeczytasz w NOWYM bezpłatnym newsletterze dla świadomych rodziców: Dzieciństwo naturalnie.

Znajdziesz w nim informacje na temat naturalnych metod leczenia dzieci, dowiesz się, jak zaskakujący skład mogą mieć ogólnodostępne produkty dla dzieci i czym możesz je zastąpić, aby nie narażać zdrowia swojego dziecka.

Dzięki tej bezpłatnej publikacji będziesz wiedział, jak wykorzystać moc roślin w leczeniu swoich dzieci,w dodatku z pełną gwarancją bezpieczeństwa. Wszystkie porady najpierw przeczyta i skonsultuje lekarz. Z nami zawsze będziesz miał pod ręką ziołową apteczkę.

Jeśli chciałbyś otrzymywać raz w tygodniu ten nowy newsletter, całkowicie bezpłatnie do swojej skrzynki e-mail, kliknij tutaj

Na powitanie otrzymasz e-book „Słodko bez glutenu, czyli słodkości alergika”.

 

********************

Źródła:

1) International Investigative Dermatology conference via Eurekalert (AAAS) Sunshine could benefit health and prolong life, study suggests; http://www.eurekalert.org/pub_releases/2013-05/uoe-scb050713.php

Komentarze

twrona 2015-04-26 23:07
Bardzo sobie cenie wszystkie wasze informacje na temat alternatywnego leczenia . Nadcisnienienie, cholesterol, przeziebienia, zatoki to problemy z ktorymi zmagam sie od lat. Dzieki wam oraz podobnym zrodlom informacyjnym odzyskuje zdrowie I staram sie dbac o nie by nie byc ciezarem dla innych lecz pomoca, bo latka szybko leca/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Prawdziwa historia sfermentowanej papai i Jana Pawła II

Co się dzieje, gdy laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny rekomenduje produkt naturalny? W książce profesora Luc’a Montagniera Les... czytaj więcej

Prawdziwe klucze do szczęścia

Często mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, natomiast naukowcy angielscy twierdzą, że odkryli, co działa: sen i miłość. W... czytaj więcej

Co jeść, aby wzmocnić paznokcie

Każdy ma inne paznokcie, chociaż różnice są mniej zauważalne niż w przypadku włosów i oczu. Nie u wszystkich paznokcie rosną w tym samym... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.