×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Stenty i angioplastyka: prawda ciężko przychodzi...

Opublikowano dnia: 2016-08-30

W odpowiedzi na newsletter Erica Müllera przestrzegający przed angioplastyką (poszerzanie tętnic za pomocą balonika), wielu Czytelników napisało do mnie, że operacja ta uratowała im życie.

Tak się rzeczywiście dzieje, kiedy zabieg zostanie przeprowadzony w ciągu 12 godzin od zawału serca. Jest to incydent spowodowany niedokrwieniem mięśnia sercowego wskutek zamknięcia tętnicy wieńcowej doprowadzającej krew do serca.  

Zabieg angioplastyki przeprowadzony w trybie pilnym pozwala przywrócić obieg krwi i uratować życie pacjenta. Bez tego serce ulegnie nieodwracalnemu uszkodzeniu, zaś pacjent umrze lub dozna poważnych następstw związanych z niewydolnością serca. Mięsień serca częściowo uszkodzony nie jest już wystarczająco wydolny, by kontynuować funkcjonowanie.

Ale artykuł Erica Müllera nie dotyczył osób nieprzytomnych, wiezionych w następstwie zawału serca karetką na sygnale do szpitala. W Poczcie Zdrowia nie mówimy o medycynie ratunkowej, ale o osobach, które mają problemy zdrowotne wymagające refleksji i dokonania wyboru.

Dzień po zawale angioplastyka nie ma sensu

Wszyscy poważni kardiologowie są dziś zgodni co do tego, że dzień po zawale serca lub później nie warto już przeprowadzać zabiegu angioplastyki.

Ten temat już zamykam, zaś osoby, które jeszcze wątpią w te słowa, zachęcam do przeczytania tego interesującego artykułu opublikowanego przez Akademię Medyczną Uniwersytetu Harvarda, zatytułowanego: „Angioplastyka dzień po zawale serca nie ma sensu”1.

Jeśli chodzi o zapobieganie, kiedy Twoje tętnice są w złym stanie, bez względu na to, co twierdzi Twój kardiolog, „prewencyjny” zabieg angioplastyki, z implantacją stentu lub bez, generalnie nie jest zalecany. Nie ma porozumienia między naukowcami co do tej tzw. niezbędnej procedury. Ten temat artykuł z Harvardu także to porusza2.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

W razie zawału serca, dzwoń po pogotowie!

Przy tej okazji chciałbym przypomnieć coś ważnego na temat Poczty Zdrowia.

Jak to raz na jakiś czas tłumaczymy, medycyna łagodna i alternatywna to nie jest medycyna ratunkowa.

Kiedy przydarzy Ci się zawał serca, udar mózgu, krwotok itp., nie trać czasu na pisanie do nas: trzeba dzwonić po pogotowie.

Nasz system opieki zdrowotnej jest dobrze przygotowany, jeśli chodzi o ratowanie życia. Lepiej niż kiedykolwiek. Żaden naturopata, zielarz, homeopata czy dietetyk nigdy nie próbował rywalizować z helikopterami, ośrodkami transfuzji krwi, chirurgami i zespołami reanimacyjnymi w dziedzinie ratowania życia w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia.

W moich newsletterach piszę wyłącznie o przypadkach, w których pacjent ma czas zastanowić się, zadać sobie pytania, wypróbować różne rozwiązania.

Co oznacza, że, kiedy przeżyłeś zawał serca, a lekarz uratował Ci życie dzięki zabiegowi angioplastyki, decydując o implantacji stentu w trybie pilnym, bądź mu wdzięczny. Zabieg był niezbędny.

Natomiast, powtórzę to raz jeszcze, jeśli dokucza Ci przewlekła choroba serca, zaś chirurg twierdzi, że niezbędna jest angioplastyka… to, na litość!, przeczytaj raz jeszcze to, co tłumaczył Eric Müller i, przynajmniej, poproś o konsultację innego lekarza, lub dwóch, lub nawet trzech.

Gdyż niestety, badanie opublikowane w 2011 r. w czasopiśmie Archives of Internal Medicine3, wykazało, że dziesiątki tysięcy pacjentów nadal przechodzą zabieg angioplastyki ponad 24 godziny po zawale serca, pomimo zalecenia lekarzy, by tak już nie robili… Czasem trudno zmienić stare nawyki.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Źródła:

1) http://www.health.harvard.edu/heart-health/angioplasty-a-day-after-a-heart-attack-not-worth-it

2) http://harvardmagazine.com/2013/03/a-cardiac-conundrum

3) Archives of Internal Medicine, published online July 11, 2011.

---

Komentarze

WT 2016-08-30 20:00
Mili Przyjaciele Naszego Zdrowia ! Nadmiar operacji, dlaczego ?

Leczenie zachowawcze trwa i trwa i forsa z kasy chorych tez

kap, kap. a operacja ? operacja daje kupke kasy OD RAZU,

jasne ?

Jak mnie wioza na syrenie, to ich wybor i ich sprawa. Ale

pozatem wara ode mnie. Amen. Pozdrawiamy pieknie. My.
x 2016-08-30 21:33
Mam 5 stentow i dlatego jeszcze zyje.Czegos tu nie rozumiem-zabieg angloplastyki wykonuje się wtedy gdy swiatlo tętnicy tak się zmniejszy ze dalszy sprawny obieg krwi jest niemożliwy,wiec co tu filozofować,wtedy za pozno mowic o profilaktyce. Uwaga po angloplastyce warto się zaastanowic nad zmian a trybu zycia itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Przeziębienie czy grypa?

  „Zbliża się epidemia grypy!” „Nadeszła epidemia grypy!” „Mamy już epidemię grypy! " „Epidemia... czytaj więcej

Wyspa, na której ludzie zapominają umrzeć

W amerykańskim The New York Times opublikowano kiedyś artykuł pod zaskakującym tytułem: „Wyspa, na której ludzie... czytaj więcej

Przepraszam, że mam raka

Biopsja potwierdziła, że Martyna rzeczywiście ma raka, a jej pierwszą myślą było: „Jak ja to powiem mężowi?”. Słusznie się martwiła,... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.