×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Świeże warzywa przyszłości

Opublikowano dnia: 2014-06-17

Pewien młody Kanadyjczyk znalazł prosty sposób produkcji świeżych warzyw. Zamiast uprawiać je na wsi i zajmować się problemami z przechowywaniem i transportem, zakłada szklarnie na płaskich dachach dużych budynków w miastach, na przykład na hangarach i hipermarketach.

Takie szklarnie przynoszą ogromne korzyści:

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

 • Wykorzystują miejsce, które dotąd do niczego nie służyło. Nie zajmują więc dobrej gleby na wsiach.
 • Ze względu na to, że w miastach temperatura jest o około 3°C wyższa, o tyle oszczędzana jest energia przy uprawie.
 • Zakładając szklarnie na dachu już ogrzewanego budynku, oszczędza się dodatkowe 30% energii.
 • Ogrzewanie potrzebne jest tylko nocą, kiedy energia kosztuje najmniej.
 • Świeże warzywa można zebrać, a następnie po prostu znieść je piętro niżej i ułożyć bezpośrednio na półce sklepowej – oszczędza się na transporcie chłodniczym.
 • Podczas ciepłej pory roku, dzięki respiracji roślin powstaje chłodna warstwa nad budynkami, na których znajdują się szklarnie. Dzięki temu zaoszczędza się na klimatyzacji.

Produkty zdrowsze i smaczniejsze

Gospodarstwo Laval, najnowsze i najbardziej zaawansowane, prowadzone jest w specyficzny sposób.

Ciśnienie wewnątrz jest wyższe niż ciśnienie powietrza na zewnątrz. Owady, zarodniki i grzyby nie mogą się tam dostać. Dlatego jest to uprawa bez pestycydów i o wysokiej wydajności. Oszczędności sięgają 30%.

Warzywa obecnie sprzedawane w supermarketach i hipermarketach są zazwyczaj niesmaczne, a to dlatego, że producenci wybierają odmiany wytrzymałe w trakcie przekładania, składowania w komorach chłodniczych i w transporcie.

Poświęca się więc smak i zapach na rzecz odmian, które jak najdłużej zachowują piękny wygląd.

Dzięki zastosowaniu takich nowych szklarni – miejskich gospodarstw – niedługo znów w sklepach będą mogły pojawić się smaczne, pachnące i świeże warzywa oraz owoce.

Perspektywy na przyszłość

Obecnie w kanadyjskich szklarniach wytwarza się dziennie 800 kg świeżych produktów z jednej miejskiej farmy, co pozwala zaopatrzyć stołówki szkolne, restauracje oraz nawet ok. 2500 klientów indywidualnych tygodniowo.

Celem kanadyjskiej firmy Lufa Farms jest osiągnięcie takiej produkcji, aby warzywa i owoce docierały na talerze klientów w mniej niż 24 godziny po zbiorze. Czyli niemal tak szybko jak w czasach, gdy rolnicy samodzielnie uprawiali warzywa we własnym przydomowym ogródku.

Jest jednak fundamentalna różnica w porównaniu do tradycyjnej uprawy: te warzywa rosną na podłożu wypełnionym włóknami z kokosa oraz są podlewane i naświetlane sztucznie.

Oczywiście – w ten sposób uprawiana jest większość warzyw sprzedawanych w supermarketach. Nie zmienia to jednak faktu, że miejskim farmom bardzo daleko od tradycyjnej uprawy gruntowej, która jako jedyna zapewnia produkty zdrowe, odżywcze i smaczne.

Myślę, że jest to jednak krok w dobrym kierunku.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS1: Zdjęcia miejskiej farmy możesz zobaczyć tu: http://lufa.com/fr/corporate.html

PS2 Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Czy mleko wywołuje trądzik?

Niezależnie od tego, jak ciężką ma postać, trądzik potrafi zaważyć na naszym usposobieniu, a nawet na całej egzystencji. Nawet wesoła, towarzyska... czytaj więcej

Dobre rady dla Twoich uszu

„ – Czy jest Pan muzykiem?” Tak zwykle zaczynam rozmowę, gdy jadąca obok mnie komunikacją miejską osoba na tyle głośno... czytaj więcej

Czy depresja jest porażką?

Pozytywne spojrzenie na depresję Ludzie czasem tracą radość życia, energię, entuzjazm. Przestają rano wstawać, przestają się myć,... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.