×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Sześć błędów, których nie jesteś świadomy

Opublikowano dnia: 2014-01-03

Wykonując te czynności, zapewne myślisz, że robisz coś korzystnego dla zdrowia. A jednak popełniasz wtedy jeden z sześciu błędów, które w rzeczywistości Ci szkodzą.

Błąd 1. Zbyt dużo nabiału w diecie

Instytut Żywności i Żywienia zaleca dorosłym i dzieciom spożywanie co najmniej dwóch porcji produktów mlecznych dziennie.

Tak naprawdę jedynym dobrym powodem jedzenia nabiału jest… zwykła przyjemność.

Sam bardzo lubię sery, i zupełne wykluczenie ich z diety byłoby dla mnie trudne.

Ale z całą pewnością fałszywe są stwierdzenia, że produkty mleczne są dobre dla zdrowia, a nawet niezbędne. Jest wręcz odwrotnie: nawet, jeśli ktoś bardzo lubi mleko, masło, śmietanę i desery mleczne, tak naprawdę mają one niekorzystny wpływ na zdrowie. Wiele osób zmagających się z zatkanym nosem, częstym zapaleniem zatok, wysypkami, bólem głowy czy problemami z trawieniem tak naprawdę może cierpieć na nietolerancję cukru mlecznego – laktozy. U takich osób zaniknął enzym zdolny do jej trawienia (laktaza), co powoduje różnego rodzaju dolegliwości związane z podrażnieniem jelit.

Nieprawdą jest również, że spożywanie produktów mlecznych jest niezbędne ze względu na wapń. Warzywa, szczególnie kapustowate (różne rodzaje kapusty, rukiew, rzodkiewka…) są doskonałym źródłem wapnia, jak również i zwykła woda, która też zawiera ten pierwiastek.

Niedobory wapnia zdarzają się rzadko i przeważnie nie wynikają z braku wapnia w pożywieniu, ale ze zbyt dużego ubywania go z organizmu. Pisaliśmy o tym w raporcie Dossier Naturalnych Terapii z września 2013 r.

Jeśli od dzisiaj zaczniesz spożywać mniej nabiału, nieoczekiwanie może to pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.

Błąd 2. Ośmiogodzinny sen w nocy

Błyskawiczna drzemka trwająca od 5 do 15 minut zapewnia taki sam odpoczynek jak dodatkowa godzina snu w nocy.

Zalecenie głębokiego, ośmiogodzinnego snu każdej nocy to „nowoczesna konwencja”, która może nawet zwiększać nasze poczucie niewyspania – uważa prof. Jim Horne ze Sleep Research Centre na Uniwersytecie w Loughborough w Anglii. Według profesora, człowiek w toku ewolucji nauczył się wypoczywać bardzo elastycznie. Spanie partiami (w tym drzemki w ciągu dnia) wygląda na naprawdę odpowiednie dla naszego organizmu.

„Jeszcze kilkaset lat temu spało się wczesnym wieczorem przez jakieś dwie godziny. Ludzie budzili się, aby zjeść kolację i spędzić czas z rodziną i znajomymi. Wracało się do łóżka w okolicach północy, by obudzić się po trzech-czterech godzinach na poranną modlitwę (jutrznię) i aby dorzucić do pieca. Następnie kładziono się na jakieś dwie godziny i wstawano o świcie – w sumie dawało to mniej więcej 7 godzin snu”.

Prof. Horne dodaje: „Dzisiejsze przekonanie o tym, że wstawanie w nocy jest niewłaściwe, może odbijać się na jakości naszego snu. Na przykład wtedy, gdy budzimy się o trzeciej nad ranem i niepokoimy się, że nie możemy spać. Tymczasem można zwyczajnie wstać i zająć umysł czymś rozrywkowym, ale relaksującym – na przykład czytaniem książki czy rozwiązywaniem krzyżówki – aż nasze ciało da sygnał, że znów jest gotowe do zaśnięcia”. „Gdyby jaskiniowcy głęboko przesypiali całą noc, to wszyscy zostaliby zjedzeni żywcem”.

A więc, kiedy następnym razem obudzisz się w środku nocy, a domownicy obok Ciebie będą spokojnie chrapać, możesz pomyśleć, że gdyby żyli w erze prehistorycznej, biedaczyska nie dożyliby starości.

Błąd 3. Siadanie na sedesie

Badania naukowe sugerują, że dzisiejsze toalety mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

Wyniki badania izraelskich naukowców, opublikowane w czasopiśmieDigestive Diseases and Sciences, wskazują, że kucanie jest pozycją bardziej naturalną niż siedzenie oraz że na jelita działa wtedy mniejszy nacisk. To z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów z jelitami takich jak hemoroidy oraz tworzenia  uchyłków, wywołujących bolesne obrzęki.

Dr Charles Murray, sekretarz British Society of Gastroenterology oraz lekarz gastroenterolog w Royal Free Hospital w Londynie, wyjaśnia, że mechanizm wypróżniania się jest skomplikowany fizjologicznie, a większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy.

Swoim pacjentom skarżącym się na zaparcia dr Murray radzi podczas korzystania z toalety stawiać stopy na małym stołeczku. Wymusza to pozycję zbliżoną do kucania, która jest bardziej anatomiczna.

Jak mówi doktor: „Używanie około 30-centymetrowego podnóżka i pochylanie się do przodu przy siedzeniu na sedesie korzystnie wpłynie na jelita i sprawi, że spędzimy mniej czasu w toalecie”.

Błąd 4. Niewłaściwe oddychanie

Poproś kogoś ze swojego otoczenia, żeby wziął głęboki oddech. Prawdopodobnie osoba ta mocno wypnie pierś i nabierze powietrza. Ale Neil Shah, psychoterapeuta i dyrektor Stress Management Society, twierdzi, że to niedobry sposób.

„Jako dzieci wszyscy oddychaliśmy brzuchem – to pozwala wykorzystywać całą pojemność płuc. Z wiekiem oddychamy jednak coraz mniej wydajnie. Pracujemy coraz bardziej klatką piersiową, a coraz mniej brzuchem”.

Na szczęście możesz znów nauczyć swoje ciało prawidłowego oddechu, dzięki czemu Twój organizm będzie lepiej dotleniony.

Spróbuj wypiąć brzuch, a klatkę piersiową utrzymać w bezruchu – tak jakbyś próbował nadmuchać piłkę znajdującą się między kręgosłupem a pępkiem. Przy wydechu natomiast napnij mięśnie brzucha.

Oddychać przeponą powinieneś regularnie, między 12 a 20 oddechami na minutę, z krótką pauzą po wydechu. Kilka minut ćwiczeń dziennie może dać świetny efekt, a prawidłowe oddychanie może pomóc Ci w walce ze stresem i obniżyć ciśnienie krwi.

Błąd 5. Zasypianie po posiłku

Po męczącym dniu wielu osobom zdarza się szybko zjeść obiad, na godzinę paść na kanapę, po czym położyć się do łóżka.

„Jeśli wieczorem jesteśmy nieaktywni albo jemy tuż przed położeniem się spać, to organizm przekształca większą część posiłku w tłuszcz” – wyjaśnia Claire MacEvilly, ekspert ds. żywienia z Human Nutrition Research na Uniwersytecie w Cambridge.

Niezbędną ilość kalorii lepiej przyjmować rano, w postaci pożywnego śniadania. Takie kalorie będą spalane przez cały dzień, by dostarczyć Ci energii, zamiast zwiększać zapasy tłuszczu.

Jeśli natomiast po obiedzie wybierzesz się na 20-minutowy spacer raźnym krokiem, to nie przytyjesz od zwyczajnej kolacji, którą spożyjesz o godzinie dwudziestej, a nawet o dwudziestej pierwszej.

Najpewniejszym sposobem na to, by nie przybrać na wadze, są lekkie, ale regularne posiłki.

Błąd 6. Codzienny prysznic

Codzienny prysznic w gorącej wodzie i z użyciem silnego mydła jest szkodliwy dla Twojej skóry. W ten sposób usuwasz płaszcz wodno-lipidowy z powierzchni skóry, który stanowi naturalny ochronny film. Skóra się przesusza, przedwcześnie starzeje, a czasem możesz nabawić się nawet pęknięć i infekcji.

Wspomniany film ochronny składa się z sebum – tłustej cieczy produkowanej przez gruczoły łojowe u podstawy włosów głowy i ciała, lipidów naskórkowych oraz z potu. Ale ta warstewka tłuszczu nie jest brudem.

To prawda, że sebum jest zmorą nastolatków z trądzikiem oraz wszystkich osób o wyjątkowo tłustej cerze, ale pełni ono przy tym ważną funkcję: nadając skórze kwaśny odczyn, chroni ją przed bakteriami. Ponadto nadaje cerze jędrność, zapobiega jej wysychaniu i sprawia, że jest ona względnie nieprzepuszczalna.

Jak twierdzi dr Nick Lowe, dermatolog z kliniki Cranley w Londynie, dzisiejsza obsesja wokół higieny ciała nie jest korzystna dla naszej skóry. „Ludzie przeważnie myją się o wiele za często” – ocenia Lowe. „Większość z nas nie potrzebuje codziennego mycia całego ciała”.

Gdy byłem mały, mama nauczyła nas codziennego mycia się „jak kot łapką”, a gruntowną kąpiel braliśmy tylko raz w tygodniu. To codzienne mycie polegało na namydleniu przy umywalce myjką twarzy, dłoni, pach i stóp czystą wodą. Do higieny intymnej służył nam bidet.

Oczywiście były wyjątki, jeśli wcześniej dużo biegaliśmy i byliśmy spoceni albo wykonywaliśmy jakieś mocno brudzące prace. Ale w dni nauki w szkole i dni bez większego wysiłku fizycznego oszczędzaliśmy ciepłą wodę, a przy tym… naszą skórę.

Jeśli masz tendencję do suchej skóry, obniż temperaturę wody pod prysznicem i używaj żelu bez dodatku mydła. Zauważ, że skłonność skóry i włosów do przetłuszczania się może być wywołana ich zbyt częstym myciem, co rozregulowuje pracę gruczołów łojowych. Możesz wtedy spróbować myć ciało i włosy rzadziej, ale okres przejściowy przed powrotem do normalności będzie trudnym doświadczeniem.

Na zdrowie!
Jean-Marc Dupuis

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Komentarze

Katarzyna Kot 2014-01-03 10:45
Poczta zdrowia pisze o pastach fluorowych??? Dobrze zrozumiałam z dodatkiem fluoru???
Magda Parzonka 2014-01-03 12:15
No właśnie, o co chodzi z punktem 3? Że niby fluor jest zdrowy i wskazany - jestem zawiedziona i moje zaufanie spada do tego co tu czytam :(
Kamila K. 2014-01-03 12:30
Właśnie, i mnie to bardzo negatywnie zaskoczyło. Już od jakiegoś czasu mam wrażenie, że coś tu jest nieprawdą, a zaprzeczanie samym sobie tylko to wrażenie pogłębiło....
Halina Kanarkowska 2014-01-03 12:31
trochę mnie przeraziło stwierdzenie żeby nie płukać zębów po szczotkowaniu pastą do zębów - przecież taki niewypłukany fluor wchłania sie przez śluzówki a wiemy że jest szkodliwy dla zdrowia - co o tym myślisz? pozdrawiam serdecznie :-)
Ewa Rajfur 2014-01-03 15:02
W Kanadzie walczy sie przeciwko fluorowi, a tu czytam, ze jest zdrowy?
Marcin S 2014-01-03 15:04
Witam, grzech nr 3 to bujda. Fluor w paście do zębów to obecnie jedna z najbardziej szkodliwych substancji, która celowo znajduje się właśnie tam. Propozycja nie płukania zębów tylko problem pogorszy. NT szkodliwego działania fluoru napisano już tony informacji, są badania, obserwacje itd proszę sie zapoznać i uważać jakich lekarzy bierzecie za autorytety pozdrawiam czytelnik p.s sam używam od kilku miesiecy pasty bez fluoru. stosuje też produkt który zwiększa produkcję glutationu przez komórki, glutation wymiata metale ciężkie, toksyny, złogi, aktywuje ukł odpornościowy. efekt - dużo bardziej jasny umysł, bez zmeczenia z własnego doświadczenia mogę potwierdzić że fluor to cichy zabójca pomyślcie tylko jak sprawa daleko zaszła aby upewnić się że wszyscy go stosują wprowadzono FLUORYZACJĘ do szkół. (Jestem nauczycielem)
Alex_13 2014-01-03 17:28
Fluor?! No ładnie... Niezłych tu mamy fachowców... Niedługo pewnie przeczytamy tutaj, że zdrowo jest nasypać sobie na noc pod poduszkę nieco Cyklonu B, a do słodzenia herbaty najlepszy jest aspartam...
Staszek 2014-01-03 20:05
Również nieco zaufanie do portalu spadło, kiedy przeczytałem o tym fluoru.
Magmarjo 2014-01-03 20:13
Wchodząc na stronę po przeczytaniu maila wiedziałam jakie będą reakcje na "grzech" nr 3 fe...a któż to poleca pasty z fluorem zabójcą!
SceptycznaAda 2014-01-03 21:29
No właśnie, wystarczy zdrowy rozsądek, a nie ślepie przyswajanie informacji, żeby przesiać ziarno od plew. Każdy wie że fluor jest szkodliwy (nie wiem jak to możliwe, że nie jest jeszcze zakazany ustawami, no tak, ale przemysł farmaceutyczny to kasa i władza) I teraz pytanie, który grzech jest naprawdę grzechem, a który nie?
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-01-03 23:26
Bez przesady, fluor jest tak agresywny że w przyrodzie (i w paście do zębów) występuje wyłącznie w postaci związanej "potrafi nawet odbierać wodór z wody. Z tego względu spotyka się go w przyrodzie w postaci związków, głównie minerałów, jak fluoryt, apatyt czy kriolit." za : http://www.witaminyzdrowia.pl/mikroelementy/fluor.html . "Niektóre gatunki roślin z rodziny herbatowatych (Theaceae) mogą kumulować fluor z gleby, co niekiedy prowadzi do wzrostu jego koncentracji w liściach powyżej 2000 mg / kg. Herbata, jako jeden z najpopularniejszych napojów może być więc poważnym źródłem tego pierwiastka. (...) Fluor jest pierwiastkiem niezbędnym jak i toksycznym, a granica między jego stężeniem korzystnym i szkodliwym jest bardzo wąska. Występuje on we wszystkich tkankach a największe jego nagromadzenie rejestruje się w kościach i zębach. Zawartość fluoru w kościach wzrasta z wiekiem organizmu" za : http://www.ujk.edu.pl/org/sknkalcyt/ourworks/12.pdf Zasypianie po posiłku zapewne jest szkodliwe, za to pretensja o ciągły sen w nocy brzmi dziwacznie.
Lena Lena 2014-01-04 08:18
A zdradzisz co to za produkt zwiększający produkcję glutationu? Ten fluor to chyba jakaś pomyłka, albo ktoś przysypiał pisząc... sama nie wiem.
Kubarlov 2014-01-04 23:47
no, Panie Jean-Marc Dupuis, już kolejny raz Pan mi podpada - teraz tym fluorem - czyżby Poczta Zdrowia była jakimś koniem trojańskim - najpierw zdobywanie zaufania, potem przemycanie takich treści?? przecież wiele współczesnych schorzeń, alergii wynika również z powolnego zatruwania organizmu fluorem, którego pełno jest w postaci organicznej przecież (herbata właśnie), a do tego fluoryzacje i pasty do zębów! ...taki brak spójności w przekazywanych treściach może wynikać też z faktu, że jest Pan postacią fikcyjną, a artykuły redaguje jakiś zespół, no i ewidentnie komuś coś zaszkodziło na Sylwestra - stąd ten nie trafiony "grzech" w zestawieniu...
Poczta Zdrowia 2014-01-05 11:38
Dziękujemy bardzo za liczne komentarze dotyczące "grzechu" nr 3. Oczywiście mają Państwo rację - nie ulega wątpliwości, że nadmiar fluoru jest szkodliwy i jeśli nie jest to niezbędne, lepiej go unikać. Są jednak przypadki, w których konieczne jest mycie zębów pastą, która go zawiera. A wtedy zbyt szybkie spłukiwanie zębów po szczotkowaniu powoduje, że nie zdąży on wbudować się w szkliwo zębów. Tego właśnie dotyczył ten "grzech", ale najwyraźniej tłumacząc go i redagując, dokonaliśmy zbyt mocnego skrótu myślowego. Przepraszamy za tę nieścisłość i dziękujemy za wszystkie komentarze.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-01-05 13:34
1 i tak nie każdy bierze prysznic. 2 "kiedy następnym razem obudzisz się w środku nocy, a domownicy obok Ciebie będą spokojnie chrapać, możesz pomyśleć, że gdyby żyli w erze prehistorycznej, biedaczyska nie dożyliby starości" ale nie jesteśmy Flinstonami zatem nie musimy się budzić w nocy. 3 już pisałem. 4 jak to robić w domu? wiem jak lecz pominę. 5 i 6 mało odkrywcze. 7 "z całą pewnością fałszywe są stwierdzenia" powinno być twierdzenia bo stwierdzenia z definicji są prawdziwe, te dobre rady przypominają teksty Doktora Druchny z sitkomu "Graczykowie" : "organizm łaknie wapnia bo kosci są odwapnione, należy ograniczyć spożycie nabiału" żeby łaknął jeszcze bardziej?
Miron Kubacki 2014-01-05 21:43
Serdecznie witam !!! Także jestem świadom zagrożeń jakie niesie z sobą fluor i dlatego używamy od kilku lat w rodzinie przeróżnych innych zdrowych a zarazem skutecznych past do zębów. Mam pytanko odnośnie tego co napisałeś: ,,... stosuje też produkt który zwiększa produkcję glutationu przez komórki,...'' Czy mógłbyś podać jego nazwę ? Pozdrawiam
Miron Kubacki 2014-01-05 22:14
Mówiąc strzeże gdy już byłem po drugim zdaniu tego 3 grzechu , to szukałem przycisku jak się z tej całej ,,Poczty Zdrowia'' wypisać. Coś mnie tylko skłoniło aby poszukać komentarzy i się na razie pohamowałem. Aż wstyd mi że poleciłem tą stronę na face . Następna wpadka = obiecuję że odchodzę i przy okazji likwiduję post o tej stronie na Facebooku. Przeprosiny przyjmuję , ale mam prośbę aby administrator bardziej rozszerzył swoją wypowiedź : ,,..Są jednak przypadki, w których konieczne jest mycie zębów pastą, która go zawiera...'' Jakie to przypadki i w jakiej występują skali , że zachwala nam się tylko ten fluor i nic innego ? Prosiłbym o wypowiedź przynajmniej podobną w ilości słów jak w tym ,,Grzechu 3''. Dziękuję i pozdrawiam
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-01-06 13:13
dobre rady "sypiaj jak troglodyci" na zasadzie wolnych skojarzeń przypominają mi rady "jedz jak przodkowie zajmujący się zbieractwem i łowiectwem" najlepiej na surowo? zeby zjeść musieli upolować tego mamuta naganiali się wpierw a potem najadali się na zapas czy tak było zdrowo?
Lech Marek Jaworski 2014-01-06 20:31
Jako Technolog Żywności po SGGW, robieniu doktoratu w Kanadzie i wielu latach praktyki jako naukowiec i dziennikarz, pozwalam sobie zwrócić uwagę na parę niedoskonałości w Waszej stronie. 1. Nie próbujcie przemawiać do czytelnika jak ksiądz do przedszkolaka. Nie straszyć i nie poniżać. 2. Trudno się zorientować czy działacie pomagając przemysłowi ludobójców (fluor) czy poważnym lekarzom takim jak drmirkin.com ? Proszę prześlijcie mi do Kanady projekty artykułów do recenzji a może i korekty. Nic Wam za to nie policzę, chyba, że podpiszecie ze mną umowę jak poznacie moją wartość. Ogólnie biorąc Wasza strona jest dobra i pożyteczna, ale brałem udział w Kanadzie i USA w próbach przemianowania Ministerstw Zdrowia na Ministerstwa Choroby. Zrobili zmiany, jeszcze nie dostateczne, ale jak lekarka w Kanadzie napisała książkę MEDICAL MAFIA, to próbowano odebrać jej prawo leczenia. Nie mogli jednak znaleźć żadnego kłamstwa. Mam nadzieję, że naprawdę zależy Wam na przetrwaniu narodu Polskiego. Napiszę oddzielny komentarz na temat laktozy.
Lech Marek Jaworski 2014-01-06 20:38
W ogóle nie używać pasty z Fluorem. To wymyśliła firma IG Farben AG co zbudowała Oświęcim i została skazana w Norymberdze. Fluor używa się do wymuszania zeznań. Dziecko po fluoryzacji zębów połknęło ten płyn zamiast wypluć i... szybko zmarło. Wystarczy zarzutów?
Lech Marek Jaworski 2014-01-06 20:46
Nabiał w zbyt dużych ilościach może niektórym zaszkodzić, ale nie wszyscy jesteśmy z tej samej gliny. Mongołowie i Żydzi z Polski mogą pić tyle mleka ile chcą, a Chińczycy z południa Chin czy Wietnamu i Żydzi z Palestyny nie mają enzymu laktazy do trawienia laktozy. To zostało naukowo udowodnione
Gedeon Jerubbaal 2014-01-07 12:09
A mnie sie dwa ostatnie nie podobają! 7 - bez nabiału nie zbuduje się masy mięśniowej. 6 - po dobrym żarciu muszę się kimnąć i basta!
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-01-07 22:06
"ludobójców"?
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-01-07 22:07
zechciej Waść podać zródła onej rewelacyi
Jacek Ilukowicz 2014-01-08 22:39
To ja poproszę o wymienienie tych "przypadków". Przy okazji byłbym wdzięczny za podanie rzetelnych prac naukowych o skuteczności fluorowania zębów. Bo jak na razie: Pojawiły się prace, np. w American Dental Association 2013, mówiące, że pasty zawierające naturalny ekstrakt z kakao, tj. teobrominę, o wiele lepiej zapobiegają próchnicy aniżeli jakikolwiek inny preparat. Autorzy dokonali prostej analizy. Porównali pasty zawierająca aż 5000 ppm fluorku z pastami bez fluorku, ale za to zawierającymi ekstrakt z kakao. Okazało się, że w przypadku uszkodzenia szkliwa, ekstrakt z kakao działał o wiele lepiej i skuteczniej, aniżeli tak nachalnie wpychany ludziom fluor. Przypomnę, że zanotowano zgony po zażyciu pasty z fluorem przez dzieci. Na przykład badania prof. Ganowiaka i Nabrzyskiego z AMG wykazały, że dziecko potrafi połknąć nawet 5 gramów pasty. [...] po spożyciu kakao zgony są raczej niemożliwe.
Jacek Ilukowicz 2014-01-08 22:40
I jeszcze o początkach: W minionych latach 40-tych, po produkcji aluminium do samolotów oraz sześciofluorouranku do bomb atomowych powstawały olbrzymie „góry” odpadów kwasu fluorowego. Kwas fluorowy należy do zdecydowanych trucizn. Nawet szkło trawi bez problemu. Przechowywanie takich ilości trucizn jest kosztowne i wymaga specjalnych „przechowalni”. Po namyśle więc Departament Energii Stanów Zjednoczonych DOE, wykorzystując twórcę pijaru, Edwarda Bernaysa, siostrzeńca psychoanalityka Sigmunda Freuda, opracowało „naukowy” program usuwania odpadów. Program ten polegał na takim przedstawieniu problemu, aby mniej wartościowy ludek sam chciał korzystać z fluoru. Wymyślono więc na poczekaniu związek braku fluoru z próchnicą zębów. Autor tego odkrycia doszedł do prawidłowego wniosku, że każda głupota, podana przez służbę zdrowia w odpowiednim opakowaniu, jest skuteczna w wyciąganiu pieniędzy od podatnika. W dodatku ten podatnik, jest na tyle ogłupiony, że jest stuprocentowo przekonany o słuszności swojego postępowania. Co prawda każdy jako tako rozwinięty intelektualnie człowiek powinien wiedzieć, że „ludź”, to nie zęby i nawet jeżeli fluor zapobiega próchnicy, co nie jest prawdą, to niestety może działać negatywnie na inne narządy.
Ewa Smoląg 2014-01-09 13:42
Z tym fluorem to jest totalna nieprawda. Fluor jest odpadem przemysłu ciężkiego truczną, neurotoksyną. Utylizują go w pastach do zębów (najtaniej). Można przeczytać na pastach dla najmłodzszych żeby używały pod nadzorem dorosłych( a przecież są pyszne , o róznych smakach). Gdyby maluch zjadł połowę tubki wylądowałby w szpitalu, a po całej byłby pogrzeb. Więc jak to ma się do niepłukania ust po takiej trującej paście - trucizna ma tam być dłużej i lepiej nas zatruć ( głupim społeczęństwem łatwiej manipulować!). Teraz wiadomo że dostarczamy fluoru w wystarczającej ilości w wodzie, w pożywieniui z innych żródeł a dodawanie tej trutki w paście to już przesada
Andrzej W. 2014-01-09 18:36
"Grzech 3. Płukanie zębów po szczotkowaniu - W czasie płukania jamy ustnej zmywasz fluorową warstwę ochronną pozostawioną przez pastę do zębów. Tymczasem ta warstwa mogłaby chronić Twoje zęby jeszcze przez wiele godzin." 'fluorową warstwę ochronną'??? !!! Przecież fluor to oczywista trucizna, zarówno w wodzie pitnej jak i w pastach do zębów! Pomijając bardzo wiele przekonywujących na ten temat artykułów, oto najbardziej podstawowa definicja fluoru: fluor <> Tymczasem pod pozorem chronienia zębów sugerują nam , aby pozwalać organizmowi wchłaniać fluor jak najdłużej! Szacowny Phil Stemmer z londyńskiego The Fresh Breath Centre, to najwyraźniej ten sam rodzaj Anglika jak ci, którzy swego czasu sfinansowali faszystów. To globaliści, którym zależy na utrącaniu społeczeństw, a nie na ich leczeniu. Od dziś będę miał już co do was zupełnie inną postawę - chyba że skorygujecie dobitnie ten poważny błąd, wszem i wobec.
lajla 2014-01-09 21:29
fluor-neurotoksyna, co więcej ogromna większość past do zębów zawiera 2-3 parabeny w swoim składzie oraz inne substancje szkodliwe dla zdrowia -gratuluję pomysłu, aby nie płukać jamy ustnej po myciu zębów! Co się zaś tyczy nabiału to niestety nie jest źródłem wapnia, wręcz przeciwnie odwapnia kości i wszyscy mający niski poziom wapna powinni trzymać się od nabiału z daleka, nie wspominając już o tym, że wielu ma nietolerancję laktozy lub /i kazeiny.
Andrzej Wodzianicki 2014-01-11 21:03
Błąd - fluor w najmniejszy nawet sposób nie wspomaga zębów! To tylko wymówka, aby wprowadzać w ludzkie organizmy chemikalia wymyślone i opracowane przez hitlerowców. Teraz już wiadomo, komu służycie.
Andrzej Wodzianicki 2014-01-11 21:38
Pominięta powyżej podstawowa definicja fluoru: pierwiastek chemiczny, zielonożółty gaz o drażniącym zapachu, silnie trujący.
Andrzej Wodzianicki 2014-01-11 21:50
Zwracam się do Poczty Zdrowia: Ta sugestia to nie przypadek, ani nie pomyłka. Pomijając propagandę, to rzecz zupełnie jednoznaczna, podobnie jak rtęć i szczepionki. Wszyscy naukowcy świetnie wiedzą czym naprawdę jest fluor. Fakt, że owa prowokacja została wam podrzucona i przekazana publiczności świadczy o prawdziwych intencjach ze strony odgórnych członków waszej organizacji. Jeśli w tym samym miejscu gdzie występuje ów fałsz w 'siedmiu grzechach' nie zamieścicie OSTRZEŻENIA dla czytelników to będziecie odpowiedzialni za konsekwencje - konsekwencją może być śmierć osób które zaczną to praktykować! Andrzej Wodzianicki www.cmncore.org
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-08-12 23:22
Chyba o fluorze. Jak pisał Paracelsus "Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę." I sposób podania http://www.dentysta.eu/dla-studenta/1160-kariostatyczne-dzialanie-fluoru "Fluor przyjmujemy codziennie: z wodą z kranu, jedzeniem, herbatą. (...) Gdy w organizmie jest go zbyt wiele, odkłada się w kościach, zwiększając ich łamliwość. Uszkadza też nerki, zmniejsza odporność na infekcje, sprzyja rozwojowi alergii" http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/fluor-zawarty-w-pascie-do-zebow-szkodzi-zdrowiu/xgyxp "w żadnej paście NIE MA fluoru a tylko jego związki np. fluorek sodu. Fluor w czystej postaci to GAZ! (...) związki mają inne własności niż pierwiastki składowe. Sód i chlor wchłonięte w większych ilościach zabiły by człowieka, ale chlorku sodu spożywamy sporo i żyjemy (NaCL = sól kuchenna)." http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/sklad-pasty-do-zebow-moze-byc-grozny-dla-zdrowia/6nlb3
Piotr 2014-08-26 15:46
Ale wrzask.. Opamiętajcie się ludziska! Chyba raz można się pomylić czy podać nie do końca przemyślane wnioski (człowiek uczy się do końca życia). Ale żeby od razu od Hitlerowców wymyślać, to już chyba przesada.. Nikt nie każe Wam wyłączać swojej mózgownicy :p A jak wolicie iść do przechodni się leczyć, to też Was nikt nie trzyma.
Jacek Ilukowicz 2014-08-29 17:39
Jak widać moderator się połapał, że strzelił gafę i zlikwidował kawałek tego wpisu o fluorze w artykule. Przynajmniej ja go nie mogę odszukać :)
Jacek Ilukowicz 2014-08-29 17:52
I fajnie – pkt. 3 przeszedł na drugi koniec przewodu pokarmowego. Doooobry skok. :) A to szło tak: "Grzech 3. Płukanie zębów po szczotkowaniu W czasie płukania jamy ustnej zmywasz fluorową warstwę ochronną pozostawioną przez pastę do zębów. Tymczasem ta warstwa mogłaby chronić Twoje zęby jeszcze przez wiele godzin. Jak radzi stomatolog Phil Stemmer z londyńskiego The Fresh Breath Centre, warto oprzeć się pokusie płukania zębów po ich umyciu. „Co najmniej przez pół godziny po szczotkowaniu zębów próbuję powstrzymać się od picia jakichkolwiek płynów. Na początku odczucia są dziwne, ale szybko można się przyzwyczaić”. „Nawet na początku nie zwilżam szczoteczki – to osłabia działanie pasty do zębów. Wnętrze jamy ustnej jest wystarczająco wilgotne, a dodatkowa woda jest tam zbędna”. Tak czy inaczej, nie myj zębów bezpośrednio po jedzeniu. Zaczekaj z tym co najmniej pół godziny, ponieważ pod wpływem kwasów pochodzących z pokarmów i napojów ochronna warstwa szkliwa na zębach staje się tymczasowo miękka i porowata. Gdy myjesz zęby po zbyt krótkim czasie po posiłku, szkliwo jest ścierane, zanim w ogóle ponownie stwardnieje. Dr Stemmer proponuje jeszcze dalej idące zmiany. Uważa, że najlepiej byłoby szczotkować zęby przed posiłkami, a po posiłkach tylko je odświeżyć bezalkoholowym płynem do płukania." Wkleiłem to nie z czystej złośliwości – tylko po to, abyście Państwo zapamiętali to nazwisko : dr. Stemmer. Przy okazji : we Francji produkują znakomitą pastę *****(firma ******). Bez fluoru ! Można? Można!
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-09-24 12:26
8 godzinny sen jako błąd - przypomina to cytat z 3 tomu "Archipelagu GUłag" - towarzysz kierownik : "ostatni zdobycz medycyna człowiek nie potrzebować osiem godzin snu absolutnie dosyć cztery"
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-09-24 12:37
Fluor (F) Dzienne zapotrzebowanie: 1,5-2 mg dla dzieci, 1-4 mg dla dorosłych. Działanie: fluor, hamując rozwój bakterii w jamie ustnej, chroni zęby przed próchnicą oraz zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego; utwardza szkliwo zębów; działa wzmacniająco na zawiązki zębów stałych u niemowląt, dlatego może być podawany profilaktycznie w czasie ciąży; fluor bierze udział w budowie mięśni, ścięgien, tkanki łącznej, skóry i włosów; chroni przed anemią. Niedobór: brak tego składnika sprzyja rozwojowi próchnicy, może również prowadzić odwapnienia kości. Nadmiar: wyższy poziom tego składnika jest szkodliwy - upośledza wchłanianie wapnia, uszkadza szkliwo na zębach, może prowadzić do zaburzenia czynności tarczycy, zaostrzyć objawy trądziku (przekształcić trądzik różowaty w trądzik fluorowy) oraz innych chorób skórnych. Przewlekłe przyjmowanie wyższych dawek fluoru powoduje, że składnik odkłada się w kościach, skórze i może być wydzielany przez gruczoły łojowe; w takich przypadkach stwierdza się fluorozę. Ważne! 5-10 g fluoru to dawka śmiertelna. Źródła: woda pitna, czarna herbata, ryby, mięso, mleko, produkty mleczne, produkty zbożowe, rośliny strączkowe, żelatyna, kapusta, brokuły, ziemniaki, marchew, sałata. http://zdrowe-zywienie.wieszjak.polki.pl/witaminy-i-mineraly/277637,Skladniki-mineralne-vademecum.html
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-09-24 12:39
neurotoksyną? toksyny to trucizny organiczne wytwarzane przez drobnoustroje, rośliny i zwierzęta http://pl.wikipedia.org/wiki/Neurotoksyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

"Gdyby to była prawda, to bym to wiedział..."

  „Gdyby to była prawda, to bym wiedział...” – to przekonanie jest niestety zbyt mocno rozpowszechnione. Bardzo często prawda... czytaj więcej

Ten preparat łagodzi bóle stawów o 33%

Muszę Ci coś wyznać. Poczułem się strasznie, kiedy odkryłem te najnowsze badania poświęcone leczeniu zwyrodnieniowej choroby stawów... czytaj więcej

Cholesterolowa afera

Kilka tygodni temu wywołałem mały skandal, pisząc czarno na białym, że leki obniżające stężenie cholesterolu we krwi (statyny) wywołują... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.