floater
Wpisz swój e-mail, aby BEZPŁATNIE otrzymywać informacje
o najskuteczniejszych terapiach naturalnych. A wśród nich...

roślina łagodząca bóle stawów tak skutecznie jak leki przeciwbólowe... olejek eteryczny, który uśmierza bóle głowy... łatwo dostępne i tanie warzywo o działaniu antynowotworowym... naturalne metody na przykry zapach z ust, hemoroidy, kandydozę, problemy trawienne i INNE...
Poznasz także szokującą prawdę na temat cholesterolu, skrzętnie ukrywaną przez koncerny farmaceutyczne, oraz WIELE INNYCH informacji, które mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia.

To prosta droga do długiego i zdrowego życia!
Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newsletera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych o za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.
Opublikowano dnia: 2014-06-10

Te krowy karmione są… cukierkami!

Mięso produkowane w USA jest pełne hormonów, GMO i... no właśnie.

Odkąd znaczna część kukurydzy wykorzystywana jest do produkcji paliwa samochodowego (ekologiczna aberracja), cena kukurydzy wzrosła tak bardzo, że hodowcy postawili na inne, tańsze rozwiązania w żywieniu bydła.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

I jak zwykle, rozwiązanie najtańsze jest jednocześnie najgorsze dla naszego zdrowia.

Hodowcy szybko zorientowali się, że można nabywać coś tańszego niż kukurydza. Zaczęli kupować odpadki z zakładów produkcji słodyczy.

Gumy, lizaki, pianki cukrowe, kawałki cukierków i czekolady wszelkiego rodzaju miesza się z paszą dla krów. A najgorsze, że… to działa! Hodowcy są szczęśliwi!

Podając cukierki moim krowom, udało mi się zwiększyć produkcję mleka o 1,5 litra dziennie – wyjaśnia Mike Yoder, hodowca, który – jak się wydaje – nie widzi żadnego problemu, aby podzielić się tym odkryciem w telewizji. Hodowla bydła to duże koszty. Jeśli w jakikolwiek sposób możesz zaoszczędzić chociaż jednego centa na paszy, robisz to1.

To świetnie, że producentom udaje się w ten sposób obniżać koszty i dostarczać konsumentom tańszą żywność – potwierdza Ki Fanning, konsultant ds. odżywiania zwierząt w firmie Great Plains Livestock Consulting, Inc.

Zamiast wydawać 750 zł za tonę kukurydzy, hodowcy mogą karmić krowy okruszkami cukierków (takimi jak te w lodach w McDonald's) za 160 dolarów (ok. 490 zł) za tonę.

Morał tej historii

Dlaczego amerykańscy hodowcy bydła tak entuzjastycznie podchodzą do cukierków?

Ponieważ zorientowali się, że dzięki słodyczom krowy szybciej tyją. Im więcej cukierków, tym więcej tłustego mięsa w krótszym czasie.

Wniosek jest prosty: należy za wszelką cenę unikać spożywania takiego mięsa (o ile w ogóle jeszcze jesz mięso). Ta historia przypomina nam i potwierdza fakt, że to właśnie od cukru się tyje!

Zauważ, że hodowcy, aby szybko utuczyć swoje krowy, nie dają im pokarmów tłustych. Dają im zboża i cukier!

Czyli dokładnie to, co krajowe instytucje zdrowotne zalecają społeczeństwu i o czym nasze dzieci ciągle słyszą w telewizji: że dobry dzień zaczyna się miską płatków zbożowych i szklanką mleka lub soku!

W rzeczywistości sok tylko wydaje się naturalny – mnóstwo w nim fruktozy. A płatki zbożowe, zwłaszcza te prażone lub tzw. dmuchane, to nic innego jak cukier!

Stąd epidemia otyłości i cukrzycy u dzieci, epidemia narastająca jeszcze szybciej niż u dorosłych.

Przemysł cukrowniczy w szkołach

Niewiarygodne, lecz prawdziwe. We Francji Ministerstwo Edukacji Narodowej powierzyło przedstawicielom przemysłu cukrowniczego pieczę nad edukacją dzieci z zakresu odżywiania2.

Podpisano niedawno porozumienie, w którym francuskiej organizacji CEDUS (Centrum Badań i Informacji na Temat Cukru), czyli organizacji propagandowej dla przemysłu cukrowniczego, powierzono obowiązek dostarczania przez 5 lat nauczycielom, uczniom i ich rodzinom, „informacji na temat odżywiania i zdrowia.”

W dokumentacji przygotowanej przez CEDUS można przeczytać: W ostatnich badaniach nie stwierdzono żadnego bezpośredniego związku pomiędzy spożyciem cukru (poza spożyciem nadmiernym kalorycznie) a przybieraniem na wadze3.

Według CEDUS nie ma też żadnego związku między spożyciem cukru a cukrzycą: Wbrew powszechnej opinii, nie ma związku przyczynowo-skutkowego między spożyciem węglowodanów w ogólnym rozumieniu czy też sacharozy (cukru) w szczególności a cukrzycą3.

Jak widać, między amerykańskimi hodowcami bydła a ludźmi zarządzającymi edukacją narodową różnica jest mniejsza niż się wydaje...

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródła:

  1. Artykuł na temat hodowcy wspomnianym na początku artykułu, http://money.cnn.com/2012/10/10/news/economy/farmers-cows-candy-feed/index.html
  2. Artykuł: L'industrie du sucre va dire aux élèves ce qu'il faut manger, http://www.lanutrition.fr/bien-dans-son-assiette/aliments/sucre-et-produits-sucres/sucre/l-industrie-du-sucre-va-dire-aux-eleves-ce-qu-il-faut-manger.html
  3. Cytat z: lanutrition.fr, http://www.lanutrition.fr/bien-dans-son-assiette/aliments/sucre-et-produits-sucres/sucre/l-industrie-du-sucre-va-dire-aux-eleves-ce-qu-il-faut-manger.html

Komentarze

Zenek 2014-06-10 09:42
Do pelnej i przekonujacej wymowy tego materialu brak jest chociazby sugestii naturalnego sposobu leczenia. Bardzo skutecznym sposobem juz wielokrotnie sprawdzonym jest, miedzy zapewne wieloma innymi suplement diety ******. Mysle ze czytelnicy bardziej sa zainteresowani opisem naturalnych metod poprawy zdrowia choc chetnie rowniez czytam o zagrozeniach. Pozdrawiam Zenon Lasota PS Prosze nie traktowac tej opinii w charakterze reklamy a jedynie dobrej rady w celu poprawy zdrowia naturalnymi metodami bez szkody wynikajacej ze stosowania chemicznych lekow.
zuza 2014-06-10 12:49
Dziękuję za wspaniały materiał .Wspaniale byłoby również dowiedzieć się na temat "helikobacter pylori" Dziękuję
tomasz 2014-06-15 15:50
Informacje sa ogólne, nie podano konkretów co do tej rewelacyjnej diety cukrzycowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Cudowne lekarstwo

  ******************** Uwaga! Już tylko do niedzieli Specjalna Oferta Powitalna dla nowych Czytelników miesięcznika... czytaj więcej

W odpowiedzi na mój list o chorobie Alzheimera

W odpowiedzi na mój list o chorobie Alzheimera, Marie-Claude przesłała nam przejmujące świadectwo cierpienia, nad którym warto... czytaj więcej

Choroba zwyrodnieniowa stawów – sposoby na uniknięcie wózka inwalidzkiego

Najczęstszą dolegliwością związaną ze stawami występującą po pięćdziesiątce jest choroba zwyrodnieniowa stawów1. Pewnego ranka,... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się na swój
bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter Poczta Zdrowia,
po prostu wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!“.
Tu wpisz swój adres email

Akceptuję regulamin, politykę prywatności i politykę plików cookies (więcej)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na otrzymywanie powiadomień e-mail (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (więcej)

Gwarancja bezpieczeństwa: Twój adres e-mail jest bezpieczny – nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera Poczta Zdrowia.
x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych o za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.