×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newsletera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

29 października to Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę. Pobierz bezpłatny raport: "Walczyć z łuszczycą i wygrać"

Poznasz:

 • naturalne metody wspomagające leczenie łuszczycy,
 • produkty, które pomogły tym, którzy stracili już nadzieję na poprawę stanu swojej skóry,
 • historie, dzięki którym zrozumiesz, dlaczego nie jest łatwo żyć z łuszczycą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newsletera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych o za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.
Opublikowano dnia: 2015-05-08

Tłuszcze nasycone: naukowcy wreszcie przyznają mi rację!

Od lat sprzeciwiam się temu, co głoszą oficjalne organizacje zdrowia w sprawie tłuszczów nasyconych.

 • Mówią Ci, żeby unikać tłuszczów nasyconych znajdujących się w maśle, mięsach, jajach, tłuszczach zwierzęcych i olejach tropikalnych...
 • Ostrzegają przed wysokim poziomem cholesterolu...
 • Tłumaczą, że tłuszcze, a zwłaszcza tłuszcz zwierzęcy, zatykają tętnice, powodując zawał serca.

Abyś zachował dobre zdrowie, polecają Ci karne racje żywnościowe: chleb bez masła, mięsa bez sosu, brązowy ryż z jak najmniejszą ilością dodatków, surówki i sałaty bez sosu winegret oraz jak najmniej soli.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Zaledwie tolerowana jest niewielka ilość soku z cytryny. Pożegnaj udziec jagnięcy, orzechy kokosowe, czekoladę. Pożegnaj przyjemności!

Brak podstaw naukowych

A przecież z roku na rok pojawiają się nowe badania, które obalają mit, że tłuszcze nasycone zatykają tętnice. Istnieją dziś dowody na to, że mit o tłuszczach nasyconych powodujących choroby serca (choroba wieńcowa, czyli choroba niedokrwienna serca) nie miał żadnych poważnych podstaw naukowych.

 

Dziś nie pozostaje po tym nawet kamień na kamieniu. Ale władze wciąż nie chcą odłożyć tych teorii do lamusa.

Antytłuszczową rządową propagandę nadal rozpowszechnia się na szkoleniach dietetyków, w szkołach, szpitalach, stołówkach...

Wyjaśnienie jest niepokojące: nikt nie chce „podjąć ryzyka”, żeby:

1. Przyznać, że władze popełniły błąd i oszukiwały nas przez 40 lat. To prawda, skompromitowałoby to całe grupy zawodowe. I otworzyłoby puszkę Pandory: setki tysięcy osób mogłyby wytoczyć procesy służbie zdrowia, która opowiadała ludziom bzdury za publiczne pieniądze.

2. Wystosować nowe wytyczne: choć życie wielu ludzi jest zagrożone, to łatwiej jest nadal udawać tak długo, jak to tylko możliwe, że nic się nie stało i zamiatać pod dywan spiętrzające się dowody...

Jednak fala nadchodzi. To nie jest jeszcze masowe „ratuj się, kto może”, ale niektóre władze z pierwszych stron gazet zaczynają zmieniać swoje poglądy o 180 stopni.

Jeden z głównych organów ochrony zdrowia o zasięgu ogólnoświatowym radykalnie zmienia swoją opinię.

Weźmy pierwszy z przykładów, który zapowiedział wiele innych, podobnych: USA, strona „UpToDate”1.

UpToDate to system wspomagania decyzji, tworzony przez lekarzy w oparciu o dowody naukowe, aby pomóc klinicystom (specjalistom w dziedzinie medycyny klinicznej) w terenie w podejmowaniu decyzji terapeutycznych. To system najbardziej uznany i najczęściej stosowany w środowisku medycyny konwencjonalnej na całym świecie.

W ciągu ostatniej dekady wątpliwości narastały. Imponująca ilość zebranych danych wskazuje, że zależność między spożyciem tłuszczów nasyconych a chorobą wieńcową jest albo bardzo słaba (niska) albo wręcz nie istnieje.

Na podstawie ostatniej meta-analizy badań obserwacyjnych stwierdzono, że brak jest jakiegokolwiek związku między tłuszczami nasyconymi a chorobą wieńcową (gdy tętnice doprowadzające krew do serca zatykają się, powoduje to niedotlenienie i zawał serca).

Pomimo krytyki skierowanej przeciwko tym badaniom ze strony wielu ekspertów, UpToDate zdecydowało, że nieunikniona będzie zmiana obecnych zaleceń, które są od tej chwili następujące (proszę wybaczyć ten przyciężki i biurokratyczny styl, ale tak to jest, jak tekst zredagowany jest w języku angielskim...):

Chociaż uznaje się, że istnieje stała, proporcjonalna zależność między poziomem cholesterolu w surowicy krwi a chorobą wieńcową serca, a konsumpcja tłuszczów nasyconych w diecie zwiększa stężenie cholesterolu w surowicy, to meta-analiza prospektywnych badań obserwacyjnych wykazała, że nie ma związku między spożyciem tłuszczów nasyconych a ryzykiem choroby wieńcowej. [wyróżnienie moje]

Metaanaliza potwierdza również, że nie ma związku między spożyciem tłuszczów jednonienasyconych a chorobą niedokrwienną serca, ale sugeruje, że ryzyko choroby wieńcowej spada przy spożyciu zwiększonej ilości kwasów tłuszczowych wielonienasyconych omega-3; korzyści wynikające ze spożycia kwasów tłuszczowych wielonienasyconych omega-6 pozostają niepotwierdzone.

Biorąc pod uwagę te wyniki, nie sugerujemy już unikania kwasów tłuszczowych nasyconych jako takich, choć wiele produktów bogatych w kwasy tłuszczowe nasycone jest mniej korzystnych dla zdrowia niż produkty, które zawierają ich obniżoną zawartość [jeszcze jedno moje wyróżnienie].

Nie wydaje nam się, żeby istniały istotne dowody na korzyść produktów mlecznych ubogich w tłuszcz (jak wybór mleka odtłuszczonego zamiast mleka tłustego). Nadal zalecamy zmniejszenie spożycia kwasów tłuszczowych typu trans.2

Trzeba zdać sobie sprawę z rewolucji, jaką wywołuje tego typu deklaracja. To trzęsienie ziemi!

Bądź pewny, że eksperci z UpToDate napisali to drżącymi rękami, bo deklaracje te stają w całkowitej opozycji do tego, co było zalecane przez dziesiątki lat.

Najśmieszniejsze jest to, że mówią, iż nie „sugerują” już unikania kwasów tłuszczowych nasyconych, podczas gdy, z tego co wiem, to nigdy nie miało to formy sugestii, ale było raczej absolutnym nakazem, potwierdzanym w jak najbardziej autorytatywny i ostateczny sposób. Mało brakowało, aby władze zobligowały producentów masła i jaj do umieszczania na opakowaniach emblematu czaszki wraz z ostrzeżeniem: „Masło zabija!” albo „Jaja to śmierć”.

Możesz mi zaufać: w najbliższym czasie zmiany w oficjalnych opiniach instytucji rządowych zaczną zmieniać się lawinowo.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródła:

1) UpToDate; http://www.uptodate.com/home

2) What's new in cardiovascular medicine; http://www.uptodate.com/contents/whats-new-in-cardiovascular-medicine

Komentarze

Marzena 2015-05-21 17:00
Witam. To że każą jeść ryż brązowy , to dobrze , bo jest nie oczyszczony , biały jest oczyszczony i nie zawiera, a właściwie zawiera NIC, szkoda kasy, więcej czegoś tam zawiera piach. Tłuszcze nasycone są potrzebne i one nie zatykają tętnic, to prawda, że ciężko przyznać się do błędów tak jak do błędów jajecznych, a przecież lekarzom chodzi o dobre zdrowie społeczeństwa. Pozdrawiam
Ana 2015-10-07 10:42
Witam, Lekarze "mówią Ci, żeby unikać tłuszczów nasyconych znajdujących się w maśle, mięsach, jajach, tłuszczach zwierzęcych i olejach tropikalnych…" Olej kokosowy zawiera ponad 90% kwasów nasycownych i o jego b. dużej zdrowotności nie trzeba nikogo przekonywać, a jak coś to odesłać do ludzi żyjących w krajach w których rosną kokosy. Co innego tłuszcz zwierzęcy. Spełnia on określone funkcje w organizmie zwierzaka i służy jemu a nie człowiekowi. Ryby morskie choć zawierają w swoim tłuszczy cenne kwasy omega-3 zawierają jednocześnie mnóstwo toksyn i metali wynikających z zanieczyszczenia mórz i oceanów. O tym że ryby, a więc i ich tłuszcz, z Bałtyku zagrażają zdrowiu nie jest już żadną tajemnicą. "Karne racje żywnościowe: chleb bez masła, mięsa bez sosu, brązowy ryż z jak najmniejszą ilością dodatków, surówki i sałaty bez sosu winegret oraz jak najmniej soli" Ograniczenie w diecie masła, sosów i soli spowoduje że będziemy chodzić głodni??? Litości!!! Przykładowo ryż jest bogaty w witaminy i węglowodany złożone. W wielu krajach jest podstawą żywienia i te kraje nie znają naszych chorób jak miażdżyca,cukrzyca, otyłość, rak itd A soli ogólnie w jedzeniu jest tak dużo że trzeba na prawdę się postarać by mieć niedobory. I nikt nie będzie też bardziej syty gdy zje dodatkową łyżkę soli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Rzuć się na szparagi!

Szparag kształtem przypomina mi oszczep. Niebezpieczną broń, która mogłaby stać się dobrym symbolem szczególnej walki: walki ze... czytaj więcej

Sekret smacznego jajka na miękko

Oto mój przepis na wyjątkowo smaczne jajko na miękko: 1. Używaj świeżych jajek bio (klasa „0”). 2. Włóż jajko do... czytaj więcej

Prostata: nie martw się niepotrzebnie

Leczenie raka prostaty wymaga przede wszystkim mądrości i refleksji. Należy spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Zbyt duże ryzyko wiąże się... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Akceptuję regulamin, politykę prywatności i politykę plików cookies (więcej)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na otrzymywanie powiadomień e-mail (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych o za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.