×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Ujawniamy sekrety Poczty Zdrowia

Opublikowano dnia: 2014-01-07

Poczta Zdrowia obchodzi już swoje trzecie urodziny. Pomyślałem więc, że to dobry moment, aby odpowiedzieć na kilka pytań, które często zadają mi Czytelnicy.

 • W jaki sposób funkcjonuje Poczta Zdrowia?
 • Z czego się utrzymujemy?
 • Dlaczego mamy bezpłatne i płatne publikacje?
 • Co nas wyróżnia spośród innych serwisów o tematyce zdrowotnej?

Na pewno już wiesz, że w każdym tygodniu piszę dwa artykuły dotyczące naturalnych metod ochrony zdrowia. Każda osoba, która sobie tego życzy, może je otrzymywać bezpłatnie e-mailem. Wystarczy, że wpisze swój adres e-mail w miejsce do tego przeznaczone na stronie www.PocztaZdrowia.pl.

Gdy już zapiszesz się na mój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia, będziesz regularnie, dwa razy w tygodniu, otrzymywać ode mnie wspomniane artykuły na temat zdrowia.

Obiecuję wysyłać je bez jakichkolwiek zobowiązań z Twojej strony oraz bez żadnego limitu czasowego (przynajmniej dopóki żyję i mam siłę pisać). W każdej chwili Ty oczywiście możesz zrezygnować z ich otrzymywania, klikając w link znajdujący się pod każdym artykułem w newsletterze.

Pisane przeze mnie artykuły nie mają zastąpić porady lekarskiej. Po prostu dzielę się z Czytelnikami ważnymi i przydatnymi informacjami dotyczącymi zdrowia. Staram się nie tyle wyjaśniać wszystko dogłębnie, lecz raczej sygnalizować ciekawe, często kontrowersyjne tematy. Popularyzuję idee, które pozwalają ludziom żyć dłużej, w dobrym zdrowiu, nie wymagając olbrzymich poświęceń ani mnóstwa pieniędzy.

Poczta Zdrowia jest przy tym całkowicie niezależna.

Odmawiam zamieszczania jakichkolwiek reklam preparatów leczniczych albo terapii. Nigdy nie piszę artykułów „na zamówienie” firm farmaceutycznych (co jest na porządku dziennym w większości gazet i portali zdrowotnych). Dzielę się z Tobą tylko tym, co uważam naprawdę za wartościowe i ważne dla zdrowia. Nie przyjmuję pieniędzy od żadnych sponsorów. Co więcej, mam odwagę poruszać niewygodne tematy i mówić całą prawdę – nawet jeśli niektórych ona szokuje czy oburza.

Chciałbym również wspomnieć o jednej bardzo ważnej kwestii: ponieważ, dokonując prenumeraty, przekazujesz mi swój adres e-mail, to zapewniam Cię, że NIGDY go nie wynajmę ani nie sprzedam osobom trzecim.

Jak więc finansujemy naszą działalność?

Jak sam widzisz, bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia nie ma żadnych przychodów. Nie zamieszczamy reklam i nie chcemy sponsorów, aby nie stracić obiektywizmu. Nie sprzedajemy też ani nie wynajmujemy adresów e-mail naszych Czytelników.

Natomiast oprócz bezpłatnego newslettera Poczta Zdrowia wydajemy również publikacje płatne, w tym raporty z serii Dossier Naturalnych Terapii. Informacje o możliwości ich zakupu dołączam do artykułów, które wysyłam Ci e-mailem.

Od czasu do czasu natomiast przesyłam do Czytelników bezpośrednio email o możliwości dokonania prenumeraty płatnych raportów Dossier Naturalnych Terapii. Robię to zazwyczaj raz w miesiącu.

Moją żelazną zasadą jest to, że informacje zawarte we wszystkich, a więc i w takich wiadomościach muszą być zawsze interesujące i przydatne – tak, żebyś mógł z nich dowiedzieć się wielu wartościowych rzeczy, nawet jeśli nie zdecydujesz się na prenumeratę. Przywiązuję wielką wagę do tego, aby każdy wysłany przeze mnie mail był źródłem cennych informacji, które przyniosą Ci wiele korzyści.

To właśnie dzięki Prenumeratorom tych płatnych publikacji możemy funkcjonować.

Tylko i wyłącznie dzięki nim jesteśmy w stanie pozwolić sobie na współpracę z najlepszymi, światowej sławy ekspertami w dziedzinie medycyny naturalnej. Przeznaczamy naprawdę duże kwoty na to, aby uzyskać dostęp do wiedzy niemal z całego świata i by móc Ci ją przekazać.

Ponieważ piszę swoje artykuły w języku francuskim, kolejnym znaczącym kosztem, który ponosimy, są tłumaczenia z języka francuskiego na polski. Są one dokonywane przez profesjonalnych tłumaczy specjalizujących się w tematyce medycznej.

Niezależnie od tego, artykuły publikowane w Poczcie Zdrowia po ich przetłumaczeniu i zredagowaniu są dodatkowo weryfikowane przez kilku niezależnych i doświadczonych specjalistów – lekarzy o różnych specjalizacjach, a także biologa i farmaceutę. To wszystko po to, aby zagwarantować Ci, po pierwsze, że na etapie tłumaczenia i redakcji nie wkradła się żadna nieścisłość, a także – po drugie – że informacje, które w nich przekazuję, są możliwe do zastosowania w praktyce w Polsce.

Współpracujemy również z redaktorami, korektorami, grafikami.

Ponieważ w samej Francji codziennie otrzymuję tysiące e-maili od Czytelników, odpowiadanie na nie wymagało ode mnie zatrudnienia kilku pełnoetatowych pracowników. Wiele pytań otrzymuję również z Polski. Mam nadzieję, że to zrozumiesz i wybaczysz mi, ale mimo szczerych chęci nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć sam.

W przypadku Poczty Zdrowia niezbędne jest również korzystanie z usług firm informatycznych. Niezwykle ważne jest, żeby byli to naprawdę dobrzy fachowcy, gdyż naszym priorytetem jest – oprócz zapewnienia Ci regularnego otrzymywania newslettera Poczta Zdrowia i innych publikacji – również ochrona prywatności naszych Czytelników.

Wspomnę jeszcze tylko, że oprócz tych wszystkich kosztów, o których napisałem, musimy także pokryć koszty stałe związane z prowadzeniem małej firmy: czynsz, koszty energii elektrycznej, dostępu do internetu, materiały biurowe, podatki, obsługę księgową, różnorodne koszty administracyjne, opłaty bankowe itp.

Początek był...

...bardzo trudny, gdyż mieliśmy ogromne wydatki i żadnych przychodów. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że jest to konieczne, że bez tych inwestycji nie uda się stworzyć serwisu, który przekazywałby Czytelnikom naprawdę obiektywną, rzetelną wiedzę o naturalnych metodach ochrony zdrowia. Serwisu, który w przeciwieństwie do większości już istniejących, nie byłby (mniej lub bardziej otwarcie) finansowany przez koncerny farmaceutyczne.

Teraz już, głównie dzięki dużemu zainteresowaniu prenumeratą Dossier Naturalnych Terapii sytuacja się nieco ustabilizowała i już cieszymy się perspektywami, które przynosi kolejny rok. Mamy w planach kilka kolejnych projektów, które chcemy zrealizować nie tylko we Francji, ale też w Polsce. Na razie nie mogę jeszcze ujawnić szczegółów, ale zdradzę Ci, że będziemy w dalszym ciągu pomagać Ci zgłębiać wiedzę o tym, jak dbać o swoje zdrowie w sposób naturalny.

To, co ogromnie mnie cieszy, to...

Grono Czytelników Poczty Zdrowia z dnia na dzień się powiększa. We Francji działamy od kilku lat i już mamy – uwaga: prawie milion Czytelników! Jest to niesamowity wynik, który przekroczył moje najśmielsze oczekiwania.

Zaskoczyło mnie, że...

W Polsce po roku funkcjonowania Poczty Zdrowia jest nas ciągle o wiele mniej. Ten bezpłatny newsletter prenumeruje: „zaledwie” 50 tysięcy osób.

Również grono Prenumeratorów raportów Dossier Naturalnych Terapii wciąż jest w Polsce znacznie mniejsze niż we Francji.

Muszę przyznać, że spodziewałem się dużo większej liczby Czytelników w Twoim kraju.

Dlaczego?

Już od półtora roku bardzo uważnie obserwuję sytuację w Polsce dotyczącą służby zdrowia. Myślałem, że we Francji mamy wyjątkowo ciężką sytuację w tej kwestii, ale z tego co zauważyłem, tutaj wygląda to znacznie gorzej.

Im więcej się o tym dowiadywałem, tym bardziej byłem zmartwiony, widząc, jak wielu Polaków codziennie staje się ofiarami niesprawnego i przestarzałego systemu opieki zdrowotnej.

Dlatego jestem przekonany, że Dossier Naturalnych Terapii może szczególnie ogromnie pomóc Tobie, Twoim bliskim, a także tysiącom innych ludzi. Informacje zawarte w tym cyklu raportów pomagają przecież zapobiec wystąpieniu poważnych chorób. A jeśli już jesteś chory – Ty lub ktoś Ci bliski – wskazują, jak zmniejszyć dolegliwości za pomocą środków, których skuteczność dowiedziona jest w badaniach naukowych, ale które nie mają środków ubocznych.

Jeśli się nie mylę – do tej pory nie zdecydowałeś się, aby otrzymywać raporty Dossier Naturalnych Terapii.

Dlaczego?

Proszę Cię jednak o pomoc!

Proszę, pomóż mi rozpowszechniać informację o tym, że istnieje Poczta Zdrowia. Pragniemy dotrzeć do wszystkich osób w Polsce, które potrzebują inspiracji i rzetelnej, obiektywnej wiedzy, aby zacząć żyć zdrowiej. Chcemy dzielić się naszą wiedzą, aby dotrzeć do wszystkich, którzy takich wskazówek potrzebują.

Nie stać nas przy tym na prowadzenie dużych kampanii informacyjnych. Wierzę jednak głęboko w siłę Internautów. Dlatego proszę: rozpowszechniaj wśród swoich znajomych link do strony www.PocztaZdrowia.pl.

Zapraszamy też wszystkie osoby, które mają konto na Facebooku (a jeśli nie mają, to dobry powód, aby je założyć) na naszą stronę facebookową: www.facebook.com/PocztaZdrowia.

Bardzo serdecznie Ci dziękuję i życzę zdrowia,
Jean-Marc Dupuis

PS1 A oto tylko kilka spośród wielu opinii na temat Poczty Zdrowia, które otrzymałem za pośrednictwem polskiej redakcji. Jestem Państwu ogromnie wdzięczny za wszystkie ciepłe słowa. Nic tak nie dodaje energii i sił do pracy, jak świadomość, że pomaga ona innym:

"Moja mama jest starą, 88 letnią, schorowaną osobą. Ostatnie tygodnie były dosłownie gehenną dla mnie ze względu na duszący, dręczący mamę kaszel połączony z obrzydliwym pluciem. Leki w postaci flegamin, syropów oraz te rozszerzające oskrzela i antyastmatyczne nie pomagały. Na dodatek nie można ich cały czas stosować. Niedawno otrzymałam artykuł z newsletter Poczta Zdrowia poświęcony oregano. Olejek kupiłam i zaczęłam podawać mamie. Dodatkowo daję mamie ziołowe cukierki do ssania. I jest coraz lepiej! Kaszel pojawia się sporadycznie, jest krótki, ale to mnie nie martwi, bo mama jest osobą przykutą do łóżka i oczyszczanie dróg oddechowych musi się odbywać. Ale ja jestem spokojniejsza i wdzięczna olejkowi. Powiem: dziękuję, ci, oregano!!!"

17/12/2013 21:27 Helena P

"Szanowni Państwo!
Po 10 latach mojego horroru przeczytałem Wasz artykuł o koenzymie Q10 i natychmiast zacząłem go zażywać. W dniu dzisiejszym mija 45. dzień zażywania koenzymu Q10 i zanotowałem ustąpienie wszystkich moich objawów w prawie 99 procentach. Jeżeli gdzieś na ciele pojawi mi się mały obrzęk, to na krótko i ustępuje samoistnie bez konieczności zażywania sterydów. Nie wiem i nie rozumiem, co w tym jest tak cudownego, ale jestem Wam bardzo wdzięczny, bo mam teraz dzięki Wam nadzieję na powrót do zdrowia. Postanowiłem więc podzielić się z Wami tą wiadomością, bo być może ktoś ma takie same objawy chorobowe i cierpi tak samo jak ja.
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję."

wdzięczny czytelnik (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) 13.05.2013 13:12

"Bardzo cenię Państwa pracę, informacje od Państwa są bezcenne, korzystam z nich każdego dnia. Otrzymuję również Dossier Terapii Naturalnych, gdzie jest prawdziwą kopalnią wiadomości, mogę pomóc sobie i przyjaciołom.
Dziękuję za wszystko."

Elżbieta Masłowska 22/11/2013 18:47

"Moi Kochani – proszę, przekażcie Jeanowi to zdanie: Twoja praca i misja obalania mitów jest rewelacyjna i skuteczna. Pozdrawiam."

Ewa Sarah, Poznań 28.05.2013 23:30

"Bogu i Jean-Marc Dupuis dziękuję za Pocztę Zdrowia!"

M. 18.06.2013 15:32

PS2 Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Komentarze

Grażyna Szałkowska 2014-01-07 10:42
Tak jak napisałam na fb - jestem zdruzgotana ostatnim newsletterem, a zwłaszcza tym kawałkiem o trzymaniu fluoru z pasty w ustach, że straciłam zaufanie do autora i nie polecę go (autora i newslettera) nikomu. Zapłaciłam za Dossier Naturalnych terapii i uważam teraz te pieniądze (jak i wiele innych) wyrzucone w błoto:(
Poczta Zdrowia 2014-01-07 10:48
Pani Grażyno, w komentarzach pod poprzednim artykułem wyjaśnialiśmy sytuację. Cytuję: "Dziękujemy bardzo za liczne komentarze dotyczące „grzechu” nr 3. Oczywiście mają Państwo rację – nie ulega wątpliwości, że nadmiar fluoru jest szkodliwy i jeśli nie jest to niezbędne, lepiej go unikać. Są jednak przypadki, w których konieczne jest mycie zębów pastą, która go zawiera. A wtedy zbyt szybkie spłukiwanie zębów po szczotkowaniu powoduje, że nie zdąży on wbudować się w szkliwo zębów. Tego właśnie dotyczył ten „grzech”, ale najwyraźniej tłumacząc go i redagując, dokonaliśmy zbyt mocnego skrótu myślowego. Przepraszamy za tę nieścisłość i dziękujemy za wszystkie komentarze." Jeśli chodzi o Dossier Naturalnych Terapii, to objęte jest ono gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku gdyby byli Państwo niezadowoleni z prenumeraty, prosimy więc o e-mail na adres kontakt@pocztazdrowia.pl - jeśli naprawdę Dossier Naturalnych Terapii nie spełniło Pani oczekiwań, zwrotu dokonamy niezwłocznie.
Julia 2014-01-07 11:12
Czytam Pocztę Zdrowia i bardzo lubię wszystkie rady dotyczące zdrowia naturalnego. Najbardziej w pamięć zapadł mi olejek z oregano. No po prostu cudo! Wszystkim o nim mówię! Prenumeruję też Dossier Naturalnych Terapii, gdzie dostaję solidną dawkę szczegółowych i wartościowych informacji i jestem bardzo z niego zadowolona. Cieszę się, że mogę wspierać całą inicjatywę. Sto Lat Poczto Zdrowia! :-)
urbanczyk krystyna 2014-01-07 12:06
Miod Manuka zaleczyl rane i gronkowca zlocistego.
Janina Ściurka 2014-01-07 18:55
Dla mnie te informacje są drogo skazem, na dalsze zdrowie naszego życia. Z okazji urodzin życzę wszystkiego najlepszego. Zdrowia pomyślności spełnienia marzeń. I 100 lat w pełnym zdrowiu. Niech wszystko wokół Ciebie pulsuje i żyje Niech szarość odejdzie, blask od Ciebie bije... Ciepło niech chłód przegoni, a w sercu zagości Czas marzeń, zabawy i nieokiełznanej radości. http://zdjecia.nurka.pl/images/best-picture.ucoz.ru-ph-28-633277799.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Ocet balsamiczny: uwaga na przekręty

Niewiele produktów doświadczyło tak wielu różnych cen co ocet balsamiczny. Ten superluksusowy produkt sprzed 25 lat dziś... czytaj więcej

Różeniec górski: złoty korzeń na stalowe nerwy

  Na początku pierwszej dekady XXI wieku zachodni naukowcy uzyskali dostęp do tajnych badań przeprowadzonych przez Związek Radziecki... czytaj więcej

Skuteczne strategie przetrwania menopauzy

Na wstępie zaznaczam, że menopauza nie jest chorobą, nie wymaga zatem leczenia. Menopauza to zatrzymanie cyklu miesiączkowego, u większości... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.