×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newsletera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Pobierz bezpłatnie świąteczny raport: Cynamon - przyprawa o niezwykłych właściwościach zdrowotnych

Dowiesz się:

  • jakie właściwości lecznicze ma cynamon,
  • jaki rodzaj cynamonu wybrać i w jakiej postaci,
  • do jakich potraw stosować tę przyprawę, aby wzbogacić smak i nie stracić jej cennych właściwości.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.
Opublikowano dnia: 2016-01-21

W odpowiedzi na mój list o chorobie Alzheimera

W odpowiedzi na mój list o chorobie Alzheimera, Marie-Claude przesłała nam przejmujące świadectwo cierpienia, nad którym warto się zadumać:

Ponieważ nic już nie jest pewne w mózgu chorego…

ponieważ wszystkie szczęśliwe i magiczne chwile w życiu związku zniknęły…

jak nie dać się zgnębić tej nicości?

Te piękne wspomnienia pożarte przez chorobę każą mi wątpić, czy to wszystko naprawdę się wydarzyło, tak jakby istnienie tych wydarzeń potrzebowało śladu w innej niż moja pamięci…

Zbudowało mnie życie przeżyte wspólnie z moim mężem. Skoro on nic nie pamięta, to jakby zaprzeczenie mojego istnienia. Przeniosłam się w inny wymiar czasoprzestrzenny.

Stałam się sama sobie obca, ponieważ nie ma mnie już we wspomnieniach mężczyzny, którego kocham.

Propozycja wsparcia

Chciałem teraz zaproponować wszystkim chętnym Czytelnikom, by pozostawili kilka słów otuchy osobom, które mierzą się z tym strasznym doświadczeniem.

Pomyślmy także o tych wszystkich, którzy podejmują się pomocy chorym i ich rodzinom: o pielęgniarkach i pielęgniarzach, lekarzach, stowarzyszeniach...

Możesz napisać swoje świadectwo lub słowa wsparcia pod tym listem.

Nawet jeśli trudno jest znaleźć właściwe słowa, warto napisać nawet zwykłe Jestem z TobąPodzielam Twoje cierpienieRozumiem Cię dobrzeMyślę o Tobie.

To może się wydawać szaleństwem. Ale nim nie jest. Możesz mi wierzyć, bo mam doświadczenie bycia wspieranym, nawet przez całkiem obcych ludzi, w ogromnej tragedii. To wtedy zdałem sobie sprawę, że współczucie może komuś uratować życie.

Dziękuję.

Zdrowia życzę,
​Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Zapraszam do śledzenia Poczty Zdrowia na Twitterze: http://twitter.com/PocztaZdrowia i na Facebooku: www.facebook.com/PocztaZdrowia

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Komentarze

hankaf 2016-01-21 11:55
Moze sie to wydac straszne ale pozazdroscilam pani pieknych wspomnien W Pani one sa Ja po nieudanym zwiazku nie mam nawet tego Prosze pielegnowac te wspomnienia, wracac do nich w trudnych chwilach one naprawde moga dac sile i radosc Zyczy sily i czestego siegania do tych najpiekniejszych wspomnien
Stiw60 2016-01-21 12:02
Serdecznie współczuję. To jest okropna choroba. Trzymaj się. Pozdrawiam.
Wiesław Ruszczyk 2016-01-21 12:43
Marii



Ty i Twój mąż jesteście w pamięci Waszych bliskich i w Bożej pamięci.
Kasia 2016-01-21 12:51
Myślę o Tobie ...
Wanda 2016-01-21 12:51
Mamcia,która już odeszła.Nie pamiętała,ze pochowała syna,synową,wnuczkę.Nie mogę wybaczyć sobie,że byłam niecierpliwa,że się złościłam,a Ona bieda,zapomniała całą rodzinę.Nie wiedziała co się dzieje,jak dziecię,które wymaga trzymania za rękę,prowadzenia.Proszę Was wszystkich,bądźcie cierpliwi.Bo gdy zabraknie już kochanej osoby,to pozostaje niesamowity ból.Pozdrawiam
Boguslawa Borowicz 2016-01-21 13:03
Bardzo dobrze rozumiem Twoje cierpienie, ale nie należy się poddawać nastrojowi depresji. Wytrwałym, życie przynosi chwile szczęścia. Nadzieja umiera ostatnia:)
Marta Sojka 2016-01-21 13:15
Jestem z Tobą; Podzielam Twoje cierpienie; Rozumiem Cię dobrze; Myślę o Tobie i modlę się o Ciebie.
Agata 2016-01-21 13:16
Bardzo , bardzo Pani współczuję i rozumiem że słowa nie są w stanie wyrazić cierpienia w obliczu którego Pani stanęła .

W mojej rodzinie również mamy ten problem , mama mojego męża zachorowała na tę straszną chorobę . To co dodaje nam otuchy to wiara że nasze życie nie kończy się w tym świecie fizycznym , wierzymy że jest wieczne , a nasze uczynki tu na ziemi kształtują naszą wieczność . Wiara dodaje nam otuchy .

Będę się za Panią modlić .
Stanisława 2016-01-21 13:25
Dardzo chciałabym mocno cię uścisnąć,myślę jaka jesteś mądra i dzielna,dużo wytrwałości,u mnie w rodzinie -mąż zaczyna mieć "narazie"problemy z pamięcią,im więcej wiemy tym łatwiej,nie jesteś SAMA,serdecznie pozdrawiam
jola 2016-01-21 13:52
Jestem z chorymi.Gratuluje wspaniałej postawy lekarzom,pielegniarkom.opiekunom.

Wszystkiego dobrego.
Iwona 2016-01-21 14:00
Kochaj I pamietaj dalej

Janusz Szepietowski 2016-01-21 14:15
wspieram Ciebie. Nie lekaj sie!
Jola. Córka opiekująca się chora na Alzheimera mamą 2016-01-21 14:42
Tak naprawdę nigdy nie wiemy do konca jaki jest nasz obraz w oczach ukochanej osoby, ale wiemy, jaki jest obraz osoby nam bliskiej w naszych oczach...Starajmy się patrzeć na chorego na Alzheimera tak, jak robiliśmy to kiedyś, nawet jeżeli trzeba będzie w tym celu coraz częściej zamykać oczy. Patrzmy sercem (choć wiem, ze to trudne).
stach1948 2016-01-21 15:13
Jestem z tobą
Gosia 2016-01-21 15:19
Podobna pustke czulam, po rozstaniu z moim bylym partnerem... To tak jakbys stracila czastke siebie, ktora sie z kims podzielilas...

Pamietaj ze on nadal zyje i mysle ze Ty nadal jestes gdzies w glebi jego serca...

Sprobuj pokochac Siebie na nowo, to moze pomoc Ci sie odnalezc w tej sytuacji...

Serdecznie pozdrawiam, Gosia
Beata 2016-01-21 15:25
Bardzo współczuje i przesyłam dużo miłości i czułości dla Was.♥️♥️♥️♥️♥️♥️
Bozena 2016-01-21 15:29
Twoj maz w glebi serca nadal Cie kocha, badz silna.Jestem z Taba i bede sie modlic o sily dla Ciebie. Pozdrawiam
Pol 2016-01-21 15:36
Witam.Miałam 30 lat syna półrocznego i bylam w 2ciąży,sama bez obecności męża w życiu codziennym,nieciekawym i wiem co to opieka nad tak chorą osobą,bo opiekowałam sie wtedy SAMA chorą Mamą.To były b.trudny czas-sama,samotna ,tylko to mi dawało siłę,że miałam wspaniałego synusia i czekałam na drugie dziecko.Jak było trudno to tylko ja wiem,łzy często gościły na mojej twarzy-co to za okrutna choroba,a do tego bez żadnej pomocy!Ale rozumiem tych których to spotkało,jestem z Tobą.Trzymaj się!Rozumiem Cię!
Robert 2016-01-21 15:37
Czlowiek nigdy nie jest sam.
Jolanta 2016-01-21 15:45
Marie-Claude, pewien starszy pan spieszyl sie na spotkanie ze swoja zona, kupil kwiaty, ubral sie odswietnie i poszedl do domu opieki. Opiekunka zony zapytala dlaczego przychodzi tu co dzien przeciez zona pana nie poznaje, meszczyzna odpowiedzial: tak to prawda ale ja ja znam, kocham i pamietam wszystke piekne chwile z naszego 40 letniego malzenstwa, teraz przyszedl czas zebym kochal i pamietal za nas dwoje.

Niech Bog bedzie z Toba.
Viola 2016-01-21 15:53
To bardzo przejmujące. Nie miałam świadomości ,że ta choroba (Alzheimer) ma taki przebieg. Bardzo współczuję wszystkim bliskim , którzy muszą zmagać się z własną bezsilnością. Wyobrażam sobie jak jest trudno widzieć najbliższą osobę , niby taką jak dawniej , a jednak w zupełnie innym wymiarze. BARDZO WSPÓŁCZUJĘ
Anna 2016-01-21 16:14
Miłość w sercu pomieści każdy ból i cierpienie.

Jestem z Tobą.
Janina 2016-01-21 16:20
Jestem z Tobą i wspieram cię modlitwą.

Będąc w szpitalu miałam okazję poznać panią chorą na tę chorobę i jej bardzo dobrego męża, który się nią cierpliwie opiekował, jak dzieckiem.

Wiem jakie to trudne.

Serdecznie pozdrawiam,

Janina
Andrzej 2016-01-21 16:34
Żyjemy tak długo, jak długo pamięta o nas choćby jedna osoba. Kiedy stajemy się dojrzali (często mylnie nazywa się nas starymi), to najlepszy czas aby przeżyć życie jeszcze raz wzajemnie wspominając piękne i nie tylko chwile. Trudno to zrobić, jeżeli nasza bliska osoba nie może już tego z nami zrobić, ponieważ jej pamięć nie funkcjonuje. To chyba największy problem, kiedy nasi bliscy tracą swoją osobowość. Trudno mi przeżywać z Wami, którzy na codzień się z tym zmagacie, bo wyobraźnia nie odda tego wszystkiego. Myślę o Was i jesteście dla mnie Bohaterami Dnia Powszedniego.
BARBARA 2016-01-21 16:40
Współczuję Tobie , naprawdę jestem z Tobą trudno nawet sobie wyobrazić jak można tak żyć ale niestety takie jest życie. Pokładajmy w Bodu nadzieję a nie w człowieku musimy spojrzeć ile Jezus wycierpiał za nasze grzechy oddał swoje piękne młode życie na drzewie krzyża. Pokój z Tobą.
Andrzej Kaminski 2016-01-21 16:45
Piszę o tym w co wierzę!

Według mnie dusza człowieka łączy się z ciałem za pomocą "komputera", którym jest mózg . Sygnały są przekazywane w obu kierunkach.Gdy mózg przestaje pracować, kontakt powoli zostaje przerwany i mózg steruje jeszcze układem wegetatywnym ale co dzieje się z duszą na razie nie wiemy. Wierzę że w przyszłym świecie wszystkie wady ciała ustąpią i spotkamy swoich bliskich, z którymi powoli traciliśmy kontakt w czasie ich choroby. Będą miały dobrą pamięć wszystkiego co wspólnie przeżyliśmy. A wiara nie może zawieść!Pozdrawiam!

Andrzej
Maria 2016-01-21 16:50
Rozumiem Cię dobrze, myślę o Tobie. Kazdy clowiek, ten, kto jest chory i jego rodzina zasluguje na godne zycie. Zycze Ci tego, i duzo cierpliwosci i milosci.
Dana 2016-01-21 17:54
Kiedyś wzruszył mnie dogłębnie film o "odchodzącej" kobiecie. To mężczyzna był tym pamiętającym. To bardzo trudne tak codziennie trwać. Dołączam się więc do Twojego cierpienia. Jestem z Tobą. Dana
Ela 2016-01-21 18:04
Szczesciaro! Badz wdzieczna, ze taki dobry zwiazek ci sie zdarzyl! I jest na zawsze zapisany w waszych DUSZACH. Nic nie zginelo - istnieje w teraz innym wymiarze...
Hanna Schubert 2016-01-21 18:10
Nie zapominaj, że jestem z Tobą i życzę Ci wiele sił na każdy dzień z Twoim ukochanym bliskim.



Posyłam Ci także trochę mojej pozytywnej energii.

Z poważaniem

Hanna Schubert
IRENA 2016-01-21 18:32
Wspieram każdą osobę, która doświadcza takiej sytuacji.

Najserdeczniej współczuję.
Alicja 2016-01-21 18:45
Jestem z Tobą
Renek 2016-01-21 19:28
Jestem z Tobą w tym bólu. Opiekuję się chorą na alzhajmera Mamą męża.
ELA 2016-01-21 20:03
Ważna jest każda aktualna chwila w radosnym spokoju.Pozdrawiam i życzę wytrwałości:)
Hanek 2016-01-21 20:04
Witam!!!



Alzheimer jest okrutną chorobą, bo zabiera nam powoli kochaną osobę a zarazem wymaga od nas nadludzkiej cierpliwość ,ta choroba wyzwala w nas pokłady miłości oraz ogromną złość na chorego na Boga na naszą bezsilność wobec niej. Ma ona też drugą stronę, potrafimy cieszyć się z drobnych iskierek świadomości chorego widząc jak cieszy się poznając nas po głosie gdy wspólny spacer jest tylko spacerem ( a nie kłótnią, szarpaniną, łzami) razem przygotowany posiłek daje sytość i uśmiech na twarzy a spokojny sen chorego daje nam chwilę ulgi i wytchnienia tak jakby Stwórca wlał w nas balsam .

JEST tego mało ale jest i jeżeli opiekunowie potrafią to dostrzec to jest najlepszym antidotum na tę chorobę .

Tego wszystkim życzę z całego serca .



Janek

Teresa Borowska 2016-01-21 20:25
Trzymaj swoje wpomnienia w zakamarku serca,gdyz to co przezylas ze swoim mezem jest Twoim skarbem na ZAWSZE,chociaz teraz jest inny
Jozef 2016-01-21 20:44
Podzielam Twoje cierpienie
Andrzej 2016-01-21 20:58
Przecież człowiek to nie tylko ciało które jest "opakowaniem" DUCHA. Dusze się łączą i ta łączność trwa przez całą wieczność On z pewnością ciągle Cię zapewnia że Ciebie cały czas kocha, tylko okazuje to w inny niż dotychczas sposób. Potrafisz to przyjąć i doznasz tego gdy będziesz Mu dziękować słownie i mentalnie że Cię nadal KOCHA.
Mela 2016-01-21 21:31
Niech Bóg ma Was w Swojej troskliwej opiece.
Melania 2016-01-21 21:32
Niech Bóg ma Was w Swojej troskliwej opiece.
Monika 2016-01-21 22:07
Życzę wytrwałości i spokoju.
Krystyna 2016-01-21 22:40
Marie-Claude

nie myśl, że nie ma Ciebie we wspomnieniach Męża, to tylko chwilowe zapomnienie, które nie ma większego znaczenia, jeśli zrozumiesz, że to naprawdę tylko chwila
Anna Gasiorowska 2016-01-21 22:41
Myślę o Tobie, jak się czyta o takich tragediach, to nasze problemy i kłopoty stają się malutkie wobec cierpień innych ludzi, pozdrawiam i życzę dużo sił i wytrwałości - Ania
Maria 2016-01-22 00:41
Jestem z Tobą.Codziennie modlę się za chorych i cierpiących. Modlitwa przynosi ukojenie i zmniejsza ból oraz niepokój o bliskich i przyjaciół. Masz moje modlitewne wsparcie.Maria
Zbigniew Sobolewski 2016-01-22 05:34
Po prostu musimy wygrać z tym . Każdy problem jest do rozwiązania tylko potrzebna jest dokładna analiza i pamiętajmy, że chorzy za nas tego nie zrobią . Postaram się zająć tą sprawą . Pamiętaj, że nie jestem żadnym lekarzem . Trzymaj się!
ela 2016-01-22 07:31
Bardzo wspolczuje. Ale znam kilka przypadkow polepszenia stanu chorego po Carnozynie.Trzeba usuwac metale ciezkie, a w szczegolnosci aluminium.
Anna 2016-01-22 08:11
Jestem z Tobą.
Maria 2016-01-22 08:22
Szanowna Pani! Jest Pani wspaniała i nawet nie wie jak wiele znaczy Pani obecność dla chorego męża!Jest Pani jego istnieniem! Dla mnie takim wsparciem też był mąż i pozwoliło mi to zwalczyć złośliwy nowotwór. Wtedy nie zdawałam sobie całkowicie sprawy z tego co się wokół mnie dzieje, ale obecność kochającej osoby pozwoliła dalej żyć. Pozdrawiam serdecznie i życzę wiele mocy.Maria
Barbara 2016-01-22 08:41
Jestem z Wami i bardzo gorąco Was wspieram. Serdecznie pozdrawiam
STEFAN WIECZOREK 2016-01-22 09:29
Jestem z Tobą; Podzielam Twoje cierpienie; Rozumiem Cię dobrze; Myślę o Tobie. Zapewniam o modlitwie na każdy dzień. Być może i mnie tak choroba już dotyka... Szczęść Boże.

Domate 2016-01-22 11:05
Wspolczuje bardzo i rozumiem ogromne cierpienie Was obojga.
Wanda Willim 2016-01-22 13:38
Nie jestem w stanie ogarnąć bezmiaru Waszego cierpienia i ogromu pracy gdyż moje doświadczenia dotyczą "tylko" opieki 3-letniej nad osobą z demencją, ale łączę się z Wami i wspieram mentalnie w tym nadludzkim trudzie...
Halina 2016-01-22 16:48
Na szczęście pracuję, ale po pracy to ja się opiekuję mamą. Mam to szczęście, że mogę liczyć na pomoc mojej rodziny i przyjaciół, którzy od czasu do czasu "zwalniają" mnie i mogę wtedy wyjść na chwilę z domu, czasem wyjechać na dzień, dwa. To daje mi siły, zwłaszcza wtedy, gdy czuję się jakby całkiem pozbawiona energii. Staram się ten podarowany mi czas spędzić tak, jak lubię, czując ogromną wdzięczność do tych, którzy mi go ofiarowali. Jestem z Tobą.

Halina
Barbara 2016-01-22 17:30
Przez 8 lat opiekowałam się moją śp Mamą chorą na Alzheimera-buntowałam się dlaczego to ja, ma przeciez druga córkę ale teraz po latach dziękuję Bogu za ten dar, i błogosławiony dla mnie czas.Stałam się innym człowiekiem.
Magda 2016-01-22 17:58
Przeszłam przez to ze swoją Mamą, trudne lata, trudne decyzje... teraz mogę wysyłać dobrą energię tym, którzy to przeżywają w tej chwili.
Danuta 2016-01-22 18:37
Jezeli nawet nie ma Cię we wspomnieniach i pamięci Twojego Męża, to napewno pozostałaś w jego duszy i sercu, tylko one inaczej się komunikują.No cóż - teraz musisz myśleć i żyć za was oboje, to jemu i Tobie jest potrzebne,będzie Ci lżej, jeśli to zrozumiesz. Życzę dużo miłości i cierpliwości-

Danuta
g or g 2016-01-22 21:09
A czy to nie terapią LDN (LowDoseNatrexon) można wyleczyć tą chorobę?
Janusz 2016-01-22 22:10
Jestem z Tobą, trzymaj się , powoli zaczynam doświadczać podobnego stanu ale się nie poddaję.
Janusz 2016-01-23 19:34
Latem ubiegłego roku byłem nad morzem z moją ukochaną....Przypadkowo , szukając pamiątki z bursztynów zauważyłem przy jednym ze stoisk chodzącego bez sensu mężczyznę . Żona potwierdziła: alzheimer! Do dzisiaj pamiętam jej słowa: tu wszędzie widać jego rękę. Pamięć zostanie.
Basia 2016-01-23 19:43
To bardzo trudna sytuacja, ogromnie poruszający list. Chcę Ci powiedzieć Marie-Claude , że pomodlę się za Ciebie i Twojego męża. I pamiętaj nie jesteś sama, jest Ktoś kto zawsze jest blisko, to Jezus. Może spróbuj zaprosić Go do swojego życia, z Nim życie zawsze ma sens...choć czasem tego nie widzimy...Powiedział przecież ,,Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię"Mt 11,28- Biblia. Jezus jest wierny i nas kocha takimi jakimi jesteśmy...
Ula 2016-01-23 19:52
Moje trzy bliskie osoby chorowały na Alschaimera. Prawdopodobnie do nich dołączę. Już teraz zdarza mi się myśleć jak to będzie, ale z drugiej strony wiem ,że na wiele rzeczy nie mam wpływu. Tak dobrze,że wierzę w Boga który nawet gdy będzie już nawet bardzo źle nigdy mnie nie opuści ,bo tak obiecał i wierz- nigdy chociaż wszyscy mnie opuścili w konkretnych sytuacjach On przy mnie trwał i tak będzie i tym razem. Jestem z Tobą . Rozumiem to co przechodzisz i wierzę, że nic co robisz nie jest nadaremno chociażby takim Ci się wydawało. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci Bożego pokoju takiego jaki tylko On może dać
Marta 2016-01-24 11:04
Droga Marie-Claude!

Jestes wspaniałą kobietą, która miała (i ma nadal) miłość swojego męża. Uwierz mi, że te wszystkie cudowne i magiczne chwile, które przeżyliście razem są zapisane również w jego duszy . I pomimo, że wspomnienia Waszego wspólnego życia zamazały się w pamięci Twojego męża-to w duszy przetrwają nawet po jego śmierci.

Ale przecież masz własną pamięć, która o niczym nie zapomniała i przechowuje Wasze wspólne chwile. Możesz tam zajrzeć i cieszyć sie nimi kiedykolwiek zechcesz.

Nie pozwól, aby depresja i przygnębienie odebrały Tobie ten skarb. Nawet jeśli nie znajdujesz dzisiaj w oczach swojego męża miłości i zachwytu-pamiętaj,że one zawsze są w jego duszy.

Wiem jak ciężko Ci udźwignąć tę samotność i świadomość, że ukochana osoba niby jest, a tak jakby jej nie było, ale pomyśl co ma powiedzieć kobieta,która takiej miłości nie przeżyła? Albo przeżyła i została zdradzona?

W porównaniu z nimi jesteś naprawdę w uprz.ywilejowanej sytuacji. Miałaś i masz nadal miłość ukochanego mężczyzny, a Twoje wspomnienia nie bolą i nie musisz poddawać w wątpliwość ich prawdziwości.Potrzebujesz tylko trochę czasu, żeby zrozumieć, że jesteś nadal szcęśliwą kobietą.
Izabela from Wrocław 2016-01-24 13:40
Dear Marie-Claude! Even if Your husband brain doesn't remember You, His heart remember You for sure. Love doesn't need to be proved - He told You many times how much He loves You. Remember about that - this is the only things on that World that is for sure - LOVE.

<3
Halina 2016-01-24 14:14
To straszna choroba, szczególnie dla opiekunów. Przetrwałam 4 lata samotnie jako opiekunka swojego ojca, w końcu nie byłam w stanie się nim opiekować ze względu na mój stan zdrowia i oddałam go do domu opieki. Kto tego nie przeżył, ten nie jest w stanie zrozumieć, szczególnie gdy nie ma wsparcia w najbliższej rodzinie (wizytującej chorego przez pół godziny - bo i tak nie da się z nim rozmawiać - i wracającej szybko do swego własnego świata). Nadal mam problemy ze swoja psychiką. Rozumiem więc doskonale wszystkich, którym przyszło się zmagać z tą chorobą u bliskiej osoby.
Ewa 2016-01-24 19:04
Jestem z Tobą całym sercem! Opiekuję się moją 90-letnią mamą i też jest mi trudno, choć prawdopodobnie nie ma Alzheimera. Nie chcę sprawdzać, bo to i tak niczego nie zmieni. Obiecuję Tobie wsparcie modlitewne!!!
ALDONA MARCINIAK SOLAREK 2016-01-24 20:37
Trzeba patrzeć do przodu,żyć dniem dzisiejszym,cieszyć się chwilą,odwzajemniać uśmiech ,czynić dobro bo ono wraca do nas.
Jarek 2016-01-25 16:46
Witaj ! Od pięciu lat zajmuję się mamą chorą na tą chorobę , sam (mam opiekunkę , tylko w godzinach mojej pracy). Mama straciła wzrok i teraz ze słuchem jest słabo , ale trzymam się chociaż czasami ciężko. Najbardziej mi trudno znosić niewyspanie(mam woła w nocy) . Ale mam przyjaciół i to jest to !!! Idę ,bo znowu woła w łazience i już zaczyna płakać .
Alicja Imbierowska 2016-01-25 19:22
Wysłuchaj



Najwspanialsze co możesz dać

to swój czas.

Wysłuchać, wspierać,

nie krytykować,

nie oceniać.

Wysłuchać

w domu,

na ulicy,

w szpitalu,

w hospicjum...

bez pośpiechu

bez zobowiązań





W trudnej sytuacji być obok

nie oceniać

wspierać,

słuchać

Twój czas

dany z serca

Być obok,

wziąć za rękę

i słuchać, słuchać, słuchać





A jeśli twój Bóg

odpowiednie słowa

wsparcia ci ześle

przekaż

delikatnie

z sercem

w darze



Nie zwlekaj,

jutro już może

być za późno

Tak szybko

ludzie odchodzą...



Wysłuchaj

(Ten wiersz napisałam w trudnym okresie, gdy jeden z moich bliskich był w trudnej sytuacji, ważne , że mogłam być, wysłuchać choć tyle i aż tyle, dziękuję za wszystkie dobre i miłe chwile, które razem przeżyliśmy

Henryk 2016-01-26 18:30
Witam! Mam pytanie do redakcji:

Czy w języku norweskim również wychodzi poczta zdrowia? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam.
Artur 2016-01-28 17:15
Jesteśmy z Tobą, pamiętaj że wiara do samego końca przynosi cuda.

Artur
Teresa 2016-01-31 17:48
Jestem z Tobą
Leszek 2016-02-13 20:54
Wspoczuje i pomodle sie. Bóg pomoże.
Monika 2016-07-13 01:07
Jestem z Toba w tym trudnym czasie.Te wszystkie jakze piekne chwile,ktore razem przezyliscie..wciaz sa,wciaz zyja w duszy Twojego Meza i chociaz On tego nie pokazuje,moze nie potrafi juz tego uzewnetrznic,to wciaz Piekno Waszego uczucia zyje w Nim i zyc bedzie.I nadal Cie kocha...Przytulam