×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

W sercu wołu znajduje się substancja, która dodaje siły i odwagi

Opublikowano dnia: 2021-03-19

Ta niezwykła substancja została odkryta w sercu wołu. Dodaje energii i pomaga organizmowi obronić się przed licznymi chorobami.

Koenzym Q10 (CoQ10) jest uważany za „iskrę życia”, ponieważ umożliwia produkcję energii w komórkach. Jest silnym antyoksydantem, co czyni go skuteczną bronią przeciwko wolnym rodnikom. (Jeśli jeszcze nie przeczytałeś mojego poprzedniego artykułu, znajdziesz go tutaj)

Oprócz tego, że chroni skórę i zapobiega zmarszczkom, o czym napisałem pod koniec wspomnianego artykułu, koenzym Q10 ma również inne zastosowania, co udowodniono w wielu badaniach.

CoQ10 kontra migrena

Badania wykazały, że CoQ10 może być przydatny w leczeniu migreny [1] i silnych bólów głowy. [2]

Uważa się, że efekt ten wynika z faktu, iż CoQ10 zmniejsza stan zapalny w komórkach mózgu, zwiększając ochronę antyoksydacyjną, oraz poprawia funkcjonowanie mitochondriów, w których zachodzi produkcja energii dla komórek. [3]

CoQ10 kontra cukrzyca

CoQ10 może pomóc zwiększyć wrażliwość na insulinę i regulować poziom cukru we krwi, chroniąc komórki i poprawiając funkcje mitochondriów (produkujących energię w komórkach). [4]

Lepiej funkcjonujące komórki spalają więcej glukozy, a dzięki temu zmniejsza się poziom cukru we krwi.

Dzięki temu osoba ma więcej energii i jednocześnie mniej problemów z cukrzycą typu 2.

W jednym badaniu wykazano, że po 12-tygodniowej suplementacji CoQ10 odnotowano spadek poziomu cukru we krwi na czczo i znaczący spadek poziomu hemoglobiny A1c [5].

CoQ10 kontra choroby związane z wiekiem

Wolne rodniki przyczyniają się do wszystkich chorób związanych ze starzeniem się, w których dochodzi do uszkodzenia komórek.

Począwszy od komórek, które mutują i stają się komórkami rakowymi, po komórki mózgowe, które ulegają degeneracji i umierają, co skutkuje chorobą Parkinsona i chorobą Alzheimera.

Osoby cierpiące na te choroby zazwyczaj mają bardzo niski poziom CoQ10. Dlatego profilaktyczna suplementacja może być zasadna.

Informacja o tym, że CoQ10 chroni serce, jest bardzo dobrze znana w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Japonii. W Europie ogólnie, a zwłaszcza we Francji, mówi się o tym mniej.

Aby suplementacja była jak najskuteczniejsza

Mężczyznom po 45 roku życia oraz kobietom po menopauzie zaleca się suplementację w wysokości 30 mg CoQ10 dziennie (co najmniej).

Aby koenzym Q10 został wchłonięty przez organizm, potrzebuje tłuszczu (jest cząsteczką lipofilną). Dlatego wybieraj suplement zawierający koenzym Q10 wraz z olejem (na przykład olejem rzepakowym bio) lub spożywaj go w trakcie posiłku zawierającego tłuszcze.

Według badań naukowych, ilości CoQ10 wahają się od 60 mg do 400 mg dziennie. Wraz z pożywieniem, nawet jeśli mamy zbilansowaną dietę, dostarczamy zaledwie 10 mg dziennie. Koenzym Q10 występuje głównie w podrobach, wołowinie, sardynkach, orzechach włoskich, migdałach, oleju sojowym i oleju rzepakowym.

Suplementowanie CoQ10 może stanowić najlepszy sposób, aby pobudzić produkcję energii w komórkach. Pozwoli wzmocnić organizm, zwiększyć czujność i dynamiczność, a także obniżyć ryzyko wielu chorób wynikających z dysfunkcji komórkowych.

 

Zdrowia życzę,

Jean Marc Dupuis

PS Chcesz poznać sekret gładkiej i jędrnej skóry? Czytaj dalej...

Stan naszej skóry jest odzwierciedleniem stanu naszych komórek. Skóra sucha i matowa wskazuje na to, że błony komórkowe w narządach wewnątrz ciała są sztywne i nie są w stanie prawidłowo spełniać swoich funkcji: transportować składników odżywczych, wytwarzać energii i tak dalej.

Skóra jest prawdziwą, zewnętrzną oznaką stanu zdrowia i wskaźnikiem oczekiwanej dalszej długości trwania życia. Prawdziwa pielęgnacja skóry nie polega jednak na stosowaniu horrendalnie drogich kremów, ale przede wszystkim na dobrych nawykach żywieniowych i rozsądnej ekspozycji na słońce.

W kwietniowym wydaniu miesięcznika Dossier Naturalnych Terapii Jean-Paul Curtay wskazuje na tłuszcze, które pomogą przywracać jędrność skóry, na żywność pozwalającą odzyskać różową i promienną cerę oraz żywność pozwalającą uniknąć oparzeń słonecznych.

Zgłoś się po Twój numer Dossier Naturalnych Terapii i skorzystaj z ograniczonej czasowo promocji, ważnej tylko do niedzieli, 21. marca, do 23:59.

Aby zamówić lub poznać warunki prenumeraty w specjalnej ofercie powitalnej, wejdź na tę stronę.

Źródła:

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15728298

[2] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15728298

[3] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24331360

[4] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24586567

[5] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26413493

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Jak jeść zdrowo i nie pójść z torbami?

Z roku na rok ceny żywności rosną, ale to nie powinno być powodem, żeby źle się odżywiać. Po pierwsze dlatego, że jeśli faktycznie grozi Ci... czytaj więcej

Słabo znany środek na poprawę pamięci, koncentracji i nastroju

Niewiele osób w Europie Zachodniej słyszało o winpocetynie, ponieważ ten ekstrakt z barwinka pospolitego został odkryty przez węgierskiego... czytaj więcej

Odkryj arsenał roślin leczniczych

Medycyna roślinna, lub inaczej mówiąc „fitoterapia”, jest często i nieco pobłażliwie traktowana jako... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.