×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

W sercu wołu znajduje się substancja, która dodaje siły i odwagi

Opublikowano dnia: 2021-03-19

Ta niezwykła substancja została odkryta w sercu wołu. Dodaje energii i pomaga organizmowi obronić się przed licznymi chorobami.

Koenzym Q10 (CoQ10) jest uważany za „iskrę życia”, ponieważ umożliwia produkcję energii w komórkach. Jest silnym antyoksydantem, co czyni go skuteczną bronią przeciwko wolnym rodnikom. (Jeśli jeszcze nie przeczytałeś mojego poprzedniego artykułu, znajdziesz go tutaj)

Oprócz tego, że chroni skórę i zapobiega zmarszczkom, o czym napisałem pod koniec wspomnianego artykułu, koenzym Q10 ma również inne zastosowania, co udowodniono w wielu badaniach.

CoQ10 kontra migrena

Badania wykazały, że CoQ10 może być przydatny w leczeniu migreny [1] i silnych bólów głowy. [2]

Uważa się, że efekt ten wynika z faktu, iż CoQ10 zmniejsza stan zapalny w komórkach mózgu, zwiększając ochronę antyoksydacyjną, oraz poprawia funkcjonowanie mitochondriów, w których zachodzi produkcja energii dla komórek. [3]

CoQ10 kontra cukrzyca

CoQ10 może pomóc zwiększyć wrażliwość na insulinę i regulować poziom cukru we krwi, chroniąc komórki i poprawiając funkcje mitochondriów (produkujących energię w komórkach). [4]

Lepiej funkcjonujące komórki spalają więcej glukozy, a dzięki temu zmniejsza się poziom cukru we krwi.

Dzięki temu osoba ma więcej energii i jednocześnie mniej problemów z cukrzycą typu 2.

W jednym badaniu wykazano, że po 12-tygodniowej suplementacji CoQ10 odnotowano spadek poziomu cukru we krwi na czczo i znaczący spadek poziomu hemoglobiny A1c [5].

CoQ10 kontra choroby związane z wiekiem

Wolne rodniki przyczyniają się do wszystkich chorób związanych ze starzeniem się, w których dochodzi do uszkodzenia komórek.

Począwszy od komórek, które mutują i stają się komórkami rakowymi, po komórki mózgowe, które ulegają degeneracji i umierają, co skutkuje chorobą Parkinsona i chorobą Alzheimera.

Osoby cierpiące na te choroby zazwyczaj mają bardzo niski poziom CoQ10. Dlatego profilaktyczna suplementacja może być zasadna.

Informacja o tym, że CoQ10 chroni serce, jest bardzo dobrze znana w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Japonii. W Europie ogólnie, a zwłaszcza we Francji, mówi się o tym mniej.

Aby suplementacja była jak najskuteczniejsza

Mężczyznom po 45 roku życia oraz kobietom po menopauzie zaleca się suplementację w wysokości 30 mg CoQ10 dziennie (co najmniej).

Aby koenzym Q10 został wchłonięty przez organizm, potrzebuje tłuszczu (jest cząsteczką lipofilną). Dlatego wybieraj suplement zawierający koenzym Q10 wraz z olejem (na przykład olejem rzepakowym bio) lub spożywaj go w trakcie posiłku zawierającego tłuszcze.

Według badań naukowych, ilości CoQ10 wahają się od 60 mg do 400 mg dziennie. Wraz z pożywieniem, nawet jeśli mamy zbilansowaną dietę, dostarczamy zaledwie 10 mg dziennie. Koenzym Q10 występuje głównie w podrobach, wołowinie, sardynkach, orzechach włoskich, migdałach, oleju sojowym i oleju rzepakowym.

Suplementowanie CoQ10 może stanowić najlepszy sposób, aby pobudzić produkcję energii w komórkach. Pozwoli wzmocnić organizm, zwiększyć czujność i dynamiczność, a także obniżyć ryzyko wielu chorób wynikających z dysfunkcji komórkowych.

 

Zdrowia życzę,

Jean Marc Dupuis

PS Chcesz poznać sekret gładkiej i jędrnej skóry? Czytaj dalej...

Stan naszej skóry jest odzwierciedleniem stanu naszych komórek. Skóra sucha i matowa wskazuje na to, że błony komórkowe w narządach wewnątrz ciała są sztywne i nie są w stanie prawidłowo spełniać swoich funkcji: transportować składników odżywczych, wytwarzać energii i tak dalej.

Skóra jest prawdziwą, zewnętrzną oznaką stanu zdrowia i wskaźnikiem oczekiwanej dalszej długości trwania życia. Prawdziwa pielęgnacja skóry nie polega jednak na stosowaniu horrendalnie drogich kremów, ale przede wszystkim na dobrych nawykach żywieniowych i rozsądnej ekspozycji na słońce.

W kwietniowym wydaniu miesięcznika Dossier Naturalnych Terapii Jean-Paul Curtay wskazuje na tłuszcze, które pomogą przywracać jędrność skóry, na żywność pozwalającą odzyskać różową i promienną cerę oraz żywność pozwalającą uniknąć oparzeń słonecznych.

Zgłoś się po Twój numer Dossier Naturalnych Terapii i skorzystaj z ograniczonej czasowo promocji, ważnej tylko do niedzieli, 21. marca, do 23:59.

Aby zamówić lub poznać warunki prenumeraty w specjalnej ofercie powitalnej, wejdź na tę stronę.

Źródła:

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15728298

[2] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15728298

[3] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24331360

[4] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24586567

[5] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26413493

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Stewia: 7 razy lepsza od cukru!

Jeżeli masz cukrzycę, nadwagę, nadciśnienie, nietolerancję glukozy lub po prostu chcesz zachować zdrowie, zainteresuj się stewią. Z pewnością już... czytaj więcej

Najlepszy sposób, aby zapobiec chorobie zwyrodnieniowej stawów

Pokonaj bóle stawów Jeśli jesteś w wieku między 45 a 64 lata, ryzyko pojawienia się pewnego dnia choroby zwyrodnieniowej... czytaj więcej

Sport... to nie zawsze zdrowie

Aktywność fizyczna jest kluczem do zdrowia. Jednak nie należy mylić „bycia sportowcem” z „cieszeniem się dobrym zdrowiem”.... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.