×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Warto kupić miód Manuka (jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić)

Opublikowano dnia: 2013-11-15

Nie posiadam uli ani nie sprzedaję miodu. Podobnie jak Ty za słoik miodu Manuka muszę płacić zawrotną sumę pieniędzy. We Francji co najmniej 30 euro, w Polsce od około 114 zł za słoik MGO 250+ (500g).

(Być może niektórzy internetowi sprzedawcy zaproponują Ci jeszcze niższą cenę, ale zanim zapłacisz, sprawdź, jaka jest rzeczywista pojemność oferowanego produktu. Ta widoczna na ekranie monitora często bywa myląca. Ryzykujesz więc, że za około sześćdziesiąt złotych nabędziesz minisłoiczek podobny do podawanych przy śniadaniu w bufetach hotelowych i że wystarczy go jedynie na przyrządzenie małej kanapeczki).

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W czterech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia.

Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj

******************************************

Miód Manuka to prawdziwe delicje i płynne złoto. Jednak nie tylko dla smaku jest on spożywany.

Przede wszystkim jest on substancją o działaniu leczniczym i dobroczynnym wpływie na zdrowie. Pochodzi z lasów Nowej Zelandii, a jego lecznicze działanie było od wieków znane Maorysom.

Dzięki swojemu antybakteryjnemu działaniu miód Manuka aż do czasów pierwszej wojny światowej był niezwykle popularnym lekiem antyseptycznym. Pojawienie się antybiotyków usunęło go w cień na kilkadziesiąt lat, lecz ofensywa bakterii opornych na antybiotyki spowodowała, że ponownie stanął w świetle reflektorów.

Miód Manuka produkowany jest w niewielkich ilościach, ponieważ kwiaty manuki kwitną jedynie 6 tygodni w roku, co pozostawia pszczołom niewiele czasu na jego wyprodukowanie. Ponadto wymaga on specjalnych uli (kosztujących 7000 euro, czyli około 23 000 zł za jeden!), co tłumaczy wysoką cenę produktu.

Czym naprawdę jest miód Manuka?

Miód Manuka to miód jednokwiatowy. Jego nazwa pochodzi od krzewów manuka, Leptospermum Scoparium, z których pszczoły zbierają nektar. Rośliny te pochodzą wprawdzie z Nowej Zelandii, ale ze względu na ogromny sukces miodu obecnie uprawia się je między innymi w Anglii i Stanach Zjednoczonych.

Nie każdy miód Manuka ma te same właściwości lecznicze. Ten, który warto, aby znalazł się w Twojej apteczce, posiada wysoki poziom „substancji aktywnych”, a właściwie – enzymów wywołujących specyficzne reakcje chemiczne w miodzie. Poziom ten jest badany, określany i certyfikowany w odpowiednich laboratoriach. Umieszczany na opakowaniach znak UMF (Unique Manuka Factor) jest gwarancją leczniczego działania miodu.

Profesor Peter Molan z Wydziału Badań nad Miodem na Uniwersytecie Waikato w Nowej Zelandii stwierdza: Manuka ma szerokie spektrum działania. Działa na bakterie, drożdże (grzyby) oraz na pierwotniaki (małe organizmy żyjące w wodzie mogące wywołać malarię oraz niektóre rodzaje dyzenterii). Nie znaleźliśmy żadnego zakaźnego drobnoustroju, na który nie miałby wpływu.

Dlaczego miód Manuka ma tak dobroczynne działanie?

Jednym z najbardziej imponujących zastosowań miodu Manuka jest zapobieganie rozwojowi infekcji wywołanych przez MRSA w ranach. MRSA to gronkowiec złocisty oporny na metycylinę wywołujący – coraz częściej spotykaną w szpitalach – zagrażającą życiu sepsę.

Nałożenie na ranę każdego miodu ma działania pozytywne. Przede wszystkim dlatego, że pobudza on osmozę: cukier z miodu wiąże cząsteczki wody znajdujące się w ranie, co pozbawia bakterie podstawowego elementu potrzebnego do przetrwania i wzrostu, tym samym uniemożliwiając bakteriom rozmnażanie oraz rozprzestrzenianie się. Pszczoły pozostawiają w miodzie enzym, który w kontakcie z wodą zamienia cukier i tlen w kwas glukuronowy oraz nadtlenek wodoru o działaniu antybakteryjnym.

Niemniej miód Manuka ma coś jeszcze. Według profesora Molana, oddziałuje on na bakterie w taki sposób, w jaki nie robi tego żaden inny miód, a zawdzięcza to czemuś, co pochodzi z nektaru rośliny i co jest inne.

Zaskakujące odkrycie profesora Molana

W czasie epidemii MRSA w jednym z największych szpitali w Nowej Zelandii w Waikato prof. Molan dokonał zaskakującego odkrycia:

Poprosił personel szpitala o nakładanie opatrunków z miodu Manuka wszystkim pacjentom z zainfekowanymi ranami. Pozwoliło to zatrzymać epidemię oraz wyleczyć rany wszystkich zarażonych pacjentów.

Dzisiaj, gdy tylko wykryją MRSA u pacjenta, aplikują miód na ranę, nie umieszczając go nawet w izolatce. Od tamtej pory nie było więcej przypadków zarażenia – wyjaśnia. Przetestowaliśmy również działanie miodu Manuka w przypadku infekcji wywołanych innymi niebezpiecznymi bakteriami i okazało się, że wszystkie były na niego wrażliwe1.

Według profesora Molana miód Manuka należy używać nie tylko w przypadku zwalczania bakterii. Zaleca on stosować go na wszelkie rany, aby przyspieszać ich gojenie, ponieważ aktywny enzym znajdujący się w miodzie usuwa martwe komórki znajdujące się w ranie, pozostawiając ją czystą dla odbudowy tkanek.

Czasopismo naukowe European Journal of Medical Research, porównując leczenie klasyczne, które daje efekty w 50% przypadków, podaje, że przy stosowaniu miodu Manuka poziom wyzdrowień wynosi 85% w przypadku zakażeń, następstw cięć cesarskich i histerektomii (usunięcia macicy). Dodatkowo miód stymuluje wzrost naczyń włosowatych oraz wspomaga produkcję włókien kolagenowych przyspieszających gojenie.

Prof. Molan podczas badań prowadzonych w szpitalu w Manchesterze zaobserwował, że poziom pH miodu Manuka wynosi od 3,2 do 4,5, czyli że jest wystarczająco niski, aby zahamować rozwój wielu patogenów. Odkrycie to pozwoliło zdobyć w 2004 r. pozwolenie NHS (National Health Service), tj. brytyjskiej służby zdrowia, na zastosowanie miodu Manuka w walce z MRSA u pacjentów cierpiących na raka2.

Miód Manuka przeciwko oparzeniom, egzemie, trądzikowi młodzieńczemu

Miód Manuka: coraz częściej stosuje się go w leczeniu oparzeń. Zapobiega nadkażeniom, a także pozwala uniknąć przeszczepów skóry, gdyż dzięki niemu skóra regeneruje się znacznie szybciej, a blizny stają się mniej widoczne. Pozwala też złagodzić niektóre formy egzemy, skóra wygląda znacznie lepiej, ponieważ miód poprawia poziom nawilżenia oraz łagodzi stan zapalny skóry.

Może także pomóc w leczeniu trądziku młodzieńczego. Nałożony w formie maseczki lub wymieszany z kremem nawilżającym miód odżywia skórę i pomaga zabić bakterie rozwijające się wokół mieszków włosowych oraz gromadzące się w rozszerzonych porach, co jest główną przyczyną powstawania trądziku.

Czy spożywanie miodu Manuka może być niebezpieczne?

Mimo że miód Manuka posiada silne działanie antybakteryjne, możesz go spożywać bez żadnego ryzyka i bez specjalistycznych zaleceń lekarza. Profesor Molan zaleca przyjmowanie nawet trzech łyżeczek miodu dziennie, by przeciwdziałać problemom z trawieniem takim jak: refluks żołądkowo-przełykowy, niestrawność czy zapalenie błony śluzowej żołądka. Właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne miodu Manuka łagodzą też bóle żołądka.

Uwaga: również olej Manuka jest naturalnym środkiem leczniczym, o którym jeszcze opowiem przy innej okazji.

Zdrowia życzę!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Piękno nie ma wieku!

Podczas gdy niektórzy postrzegają zajmowanie się swoim wyglądem za coś zbytecznego, my już wiemy, że jest to wręcz konieczne!

Dlaczego? Ponieważ wygląd Twojej twarzy, skóry, Twoich włosów i  paznokci, a nawet Twój uśmiech (stan warg, zębów, dziąseł) jest w dużym stopniu zależny od tego, na ile Twój organizm jest odżywiony i jaki masz poziom hormonów.

Teraz możesz korzystać z najnowszych wskazań medycyny przeciwstarzeniowej. Przybliży Ci je dr Thierry Hertoghe, założyciel Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging oraz inni eksperci medycyny przeciwstarzeniowej. Poznasz między innymi, jak odzyskać prawidłowy poziom hormonów w sposób całkowicie naturalny, bez żadnych skutków ubocznych.

Znów możesz się poczuć jak za dawnych lat. Piękno nie ma wieku!

Przejdź tutaj

******************************************

Jeśli masz konto na Facebooku, polub facebookową stronę Poczty Zdrowia i „polub“ ją. Znajdziesz tu codziennie ciekawe artykuły, zyskasz możliwość dzielenia się swoimi komentarzami i wymiany poglądów z innymi osobami, łatwo udostępnisz też ważne informacje swoim znajomym... Wejdź na: www.facebook.com/PocztaZdrowia

******************************************

Źródła:
(1), (2) Could honey beat MRSA? http://www.manchestereveningnews.co.uk/news/fashion-news/could-honey-beat-mrsa-995397

Komentarze

urbanczyk krystyna 2013-11-16 07:37
bardzo dziekuje za informacje,napewno kupie tylko gdzie?Czy jest w aptekach?
Marzena Sowińska 2013-11-17 08:13
To prawda, że dawna medycyna niekonwencjonalna wraca, a raczej nigdy nas nie opuściła, jedynie wiele z nas wierzyło, że farmacja chce dla nas dobrze, ale okazało się, że farmacja chce tylko naszych pieniędzy. Zawsze mam różne miodziki, w domu mam z lipy, a do pracy zaniosłam gryczany, który dodaje do przestudzonej kawy, jak pamiętam. Dziękuję za poradę, znam właściwości miodu Manuka, ale nie wiedziałam, że produkowany jeszcze gdzie indziej, będę miała to na uwadze. Dziękuję i pozdrawiam. Krystyno, wiele można kupić w internecie, ale czasami trzeba długo szukać ze względu na to, że nie masz opisu, a na butelkach/buteleczkach guzik widać, chyba, że zadasz pytanie sprzedającemu i dowiesz się. Pozdrawiam.
Robert Laskowski 2013-11-22 09:15
Miód do dostania w wielu sklepach internetowych lub w dobrych aptekach stacjonarnych albo sklepch zielarskich.
slawa Pekrol 2013-12-10 09:27
Serdeczne podziękowania za przekazanie nam wspanialej wiedzy. Prosze o wiecej. Wiele skorzysta˛lam. Pozdrowiam Slawa
SABINA.K 2014-01-14 13:24
Witam serdecznie!!! Kupilam miod MANUKA HONEY /product of New Zealand./ Manuka Honey o MGO 550- 250 gram maly sloiczek za ktory zaplacilam w Aptece internetowej 199.oo zlotych. Kupilam go w zwiazku z przypadloscia- kaszel od miesiaca 8 grudzien - ponoc miod posiada dzialanie antybakteryjne- mysle ze pomaga w leczeniu - niedlugo go skoncze juz widze dno sloiczka - cena jak na nasze zarobki bardzo wysoka- ale czego nie robimy dla naszego zdrowia.
Marko M 2014-02-23 22:48
Bardzo dobrze się sprzedaje bo jest rozreklamowany. Niestety przereklamowany. Polskie miody biją na łeb swoimi właściwościami oryginalny manuka. Należy dobrać gatunek modu do schorzenia lub do wymaganej profilaktyki. Niestety mało prawdopodobne żeby manuka był prawdziwy - proszę spojrzeć na ilość pozyskanego miodu w Nowej Zelandii a ilość sprzedawanego miodu manuna na świecie - trochę brakuje co ? :)
Teri 2014-07-12 11:51
W sprzedaży można spotkać miód manuka z innych krajów niż Nowa Zelandia, w tym z Tajlandii. Ostrzegam przed nimi, bo nie mają żadnych właścciwości leczniczych. Badania stwierdziły brak głównych enzymów, które stanowią o wartości tego miodu. Jeśli ktoś chce kupić miód manuka, to należy sprawdzić, czy krajem jego pochodzenia jest Nowa Zelandia, bo tylko stamtąd ma te silne walory lecznicze.
janusz 2014-07-13 08:46
To prawda!
Pasha 2014-07-13 11:46
6 tygodni w roku??? to mało??? a ile kwitnie i nektaruje lipa, akacja czy rzepak??? 7-9 dni i to wystarczy polskim pszczółką :-) te z Nowej Zelandii chyba jakieś leniwe :-))) polski miód jest równie dobry należy pić rozpuszczony w chłodnej wodzie dzień wcześniej przez co wchłania się kilkaset razy lepiej. Na zdrowie!!!
Helico 2014-07-13 13:14
W sprzedazy mozna spotkać bardzo wiele rodzajów, ale ja ufam temu któremu ufają nowozelandczycy - z oznaczeniem UMF. Zawsze patrze na to co używają tubylcy. Stosuję w swojej rodzinie od kilku lat - efekty sa świetne. Między innymi stąd bierze się jego cena, cały swiat chce kupować a N|Z taka mała :-( W aptekach raczej nie występuje, ja kupuje w pronatures.
aga 2014-12-09 13:50
Ja kupuje w sklepie ze zdrową żywnością ****, mają sprawdzony. Za słoiczek płacę 84 złote i działa. Wyleczyłam refluks, synowi zatoki i gardło. Polecam
Sylwia 2016-06-01 12:16
Nie tylko w sklepach ze zdrowa żywnością czy Bio. Ja używam od dłuższego czasu tego z ............. ( oczywiście z Nowej Zelandii, bo to racja co piszecie o podróbkach wszystkich) i teraz mozna go juz dostać w Piotrze i Pawle. Dobrze ze stał sie troche bardziej popularny, bo naprawde mało osób wie że działa tak dobrze
Andrzej 2017-01-26 12:35
Szkoda ze nie ma tu wypowiedzi osob autotarywnych bo z tego nic nie wiem jeden tak drugi nie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Kilka uzdrawiających liter

Znasz te kilka liter na pamięć. Ale czy wiesz, że kiedy je wypowiadasz: Twoje serce zwalnia, ciśnienie tętnicze spada, zmniejsza... czytaj więcej

Nie kupię nowego zegarka Apple’a

Po artykule Lekarz przyszłości wielu Czytelników Poczty Zdrowia pytało mnie, co sądzę o nowym zegarku firmy Apple. Ogólnie... czytaj więcej

Ćwiczenia (niezbędne) dla diabetyków

Wszystkie osoby z cukrzycą i stanem przedcukrzycowym powinny to przeczytać Szanowny Czytelniku, Jeśli masz cukrzycę, musisz się zainteresować... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.