×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Wczesne wykrywanie raka piersi to zagrożenie?

Opublikowano dnia: 2014-05-02

W końcu się udało! Teraz wszyscy mogą dowiedzieć się prawdy! Media zaczęły publikować te same informacje, które ja wcześniej, w wielkiej tajemnicy, przekazywałem Tobie: o zagrożeniach związanych z wczesnym wykrywaniem raka piersi1.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Światło dzienne ujrzały wyniki kanadyjskiego badania o dużym zasięgu, które opublikował „British Medical Journal”. Punkt po punkcie potwierdzają się moje wcześniejsze stanowcze ostrzeżenia2:

  • Wczesne wykrywanie raka piersi absolutnie nie powoduje zmniejszenia liczby zgonów spowodowanych tą chorobą;
  • Drastycznie zwiększa (o 22%) ryzyko diagnozy pseudoraka, czyli takiego, który nie rozwijałby się dalej lub samorzutnie zniknął. Nadmierna diagnostyka uruchamia często procedurę skomplikowanych badań i leczenia. Na przykład, gdy u kobiety w badaniu mammograficznym zostanie wykryty guzek, od razu kieruje się ją na operację, chemioterapię czy amputację piersi. Zwiększa to ryzyko cierpienia, kalectwa, a nawet śmierci kobiet, które przebadały się mammograficznie.

Dlatego regularna mammografia w celu wykrycia raka piersi powinna być oficjalnie odradzana.

Badanie o wysokiej wiarygodności

Wyniki wspomnianego wcześniej badania są bardzo wiarygodne. Przeprowadzono je niemal na 90 tysiącach kobiet w wieku 40–59 lat, które obserwowano przez 25 lat. Badanie wykazało, że u kobiet zgłaszających się przez 5 lat co roku na mammografię odnotowano takie samo ryzyko śmierci na raka piersi, jak u kobiet, które były tylko badane palpacyjnie. Zatem tyle samo kobiet umarło na raka piersi bez względu na rodzaj diagnostyki.

Badanie potwierdza zjawisko, że ze wczesnym diagnozowaniem wiąże się mnóstwo pomyłek lekarskich, szczególnie jeśli chodzi o mikroguzy. W razie wykrycia mikroguzów uruchamiana jest cała procedura leczenia, podczas gdy bez włączania tego leczenia mikroguzy same by zanikły.

Ponadto, o czym badanie nie wspomina, to fakt, że substancje wykorzystywane w chemioterapii są również rakotwórcze. Po chemioterapii ryzyko zachorowania na raka wzrasta dwukrotnie!3

Takie odkrycia są katastrofą dla autorytetów medycznych i władz państwowych, którzy od dziesięcioleci inwestują miliardy w kampanie na rzecz wczesnego wykrywania raka piersi. Głosy oburzenia podniosą się zapewne także w lobby onkologicznym (mnóstwo firm, instytucji i grup zawodowych utrzymuje się z leczenia nowotworów) i zapewne pojawią się próby zdyskredytowania tego badania.

Fala paniki

Autorzy badania z pewnością liczyli się z tym, że po ogłoszeniu wyników spadną na nich gromy ze strony lekarzy, firm i instytucji związanych z onkologią.

Artykuł z wynikami badania nie kończy się radykalnym ostrzeżeniem, które przecież samo narzuca się przy lekturze. Autorzy wydają się prosić o wybaczenie, że udowodnili nieskuteczność wczesnego wykrywania raka piersi i związane z tym zagrożenia. Swój tekst kończą formułką tak wysubtelnioną, że aż komiczną:

W krajach zaawansowanych technologicznie niektórzy komentatorzy podzielają pogląd wyników naszego badania i uważają, że praktyka prowadzenia diagnostyki raka piersi za pomocą mammografii powinna być powtórnie rozważona.

A mówiąc jaśniej: Ratuj się, kto może! Zaraz będzie wielki skandal i smród wokół nas! Są tysiące ofiar i przeszacowanych diagnoz, tyle kobiet po niepotrzebnych amputacjach, tyle ludzi z organizmami zniszczonymi chemią... Niedługo te ofiary zdadzą sobie sprawę z tego, co im zrobiono i zaatakują wszystkich odpowiedzialnych za to lekarzy!

Przy tym autorzy potrafią chłodno ocenić rzeczywistość: Kobiety wolałyby wierzyć, że wykrycie raka we wczesnym stadium jest korzystne – mówi główny autor badania, dr Anthony Miller. Tak mówią kobietom ich lekarze i tak mówią badający je radiolodzy. A my udowodniliśmy, że to wszystko się nie sprawdza.

Paradoks popularności

Według Anthonego Millera badania mammograficzne popularyzowano w mocno przesadzonych kampaniach: Im więcej przypadków nowotworów odkrywa się dzięki mammografii, tym bardziej wzrasta liczba osób błędnie sądzących, że wczesne wykrycie choroby uratowało im życie. Tym samym więcej jest osób, które myślą, że „przeżyły” raka i same stają się zwolennikami badań diagnostycznych – wyjaśnia Miller.

Według Millera doprowadziło to do „paradoksu popularności” – rutynowa mammografia niczemu nie służy, a za jej sprawą amputację i chemioterapię przechodzi więcej kobiet niż to konieczne. Ale i tak ten sposób leczenia (badania, chemioterapia, amputacje) staje się coraz bardziej rozpowszechniony.

Nieważne, jak duże obawy ma prasa przed pisaniem prawdy. Rewolucja już wybuchła i nic nie będzie w stanie jej zatrzymać. Kolejne złudzenie medycyny, stworzone w całości przez rzekomy postęp techniczny, wali się w gruzy na naszych oczach. Teraz stało się to oficjalną wiadomością.

Przynajmniej tyle można zrobić na rzecz zdrowia kobiet.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródła:

1. Cancer du sein: une nouvelle étude relance la polémique sur les mammographies, http://www.lexpress.fr/actualites/1/actualite/cancer-du-sein-une-nouvelle-etude-relance-la-polemique-sur-les-mammographies_1323172.html

2. Dans un message intitulé „Cancer du sein: les pièges du dépistage”

3. Chapter 156: Secondary Cancers: Incidence, Risk Factors, and Management, http://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK20948/

Komentarze

Marzena Sowińska 2014-06-08 12:37
Witam. Popieram autora, najgorsze jest to, że nikogo nie interesuje skład guzków w różnych organach. Za namową moją , moja koleżanka zbadała sobie halluksy, to nie rak, ale moje przypuszczenia potwierdziły się, że tam odkłada się wapno, zaleciłam dużą ilość magnezu i o dziwo jest poprawa. Kobieta z guzkiem piersi nie zdążyła iść na chemię, to już inne leczenie, ale żyje, po chemii już dawno by jej nie było. Przy niedoborze magnezu, krzemu guzki mogą się tworzyć wszędzie. Ja kiedyś miałam problem z jajnikami, pewnie już tu pisałam, teraz lekarz ciągle naciska na mammografię, powiedziałam , że jak będę musiała to zrobię badania krwi i prześwietlenie. Lekarz powiedział, że za prześwietlenie muszę zapłacić, to zapłacę, bo przy prześwietleniu nie pęknie mi guzek, jeżeli oczywiście będę go miała. Niestety, za na prawdę potrzebne badania sami musimy płacić, tak jak za skuteczne terapie. Jaki wniosek ?, część pieniędzy za ubezpieczenie powinniśmy otrzymywać na terapie wybrane przez nas, ale niestety, to tylko moje marzenia.
saba 2014-06-19 00:12
Ratunku!!!! Co za bzdury !!! Jak to lekarze nie interesują się z czego zbudowany jest guzek ! ? Zawsze po wykryciu guzka czy to w mammografii,czy na zdjęciu RTG,proponuje sie pacjentce biopsję cienkoigłową. Na tym opiera sie diagnozę . Można dodatkowo wykonac USG i doswiadczony lekarz na tej podstawie może powiedziec ,czy guz jest złośliwy czy nie. Pani w komentarzu pisze'kolezanka na chemie nie zdążyła" Co to znaczy nie zdązyła,nie rozumiem. Po drugie od kiedy za przeswietlenie trzeba płacić? A,że podczas mammografii pęknie guzek,to już zalatuje średniowieczem. Nie podejrzewałam,że wiedza Polek na te tematu jest tak marna. Teraz chce odnieść sie do artykułu Jeszcze trochę i przeczytam ,że mammografia powoduje raka . !!!! Mammografia pomaga wykrywać raka we wczesnym stadium !!! Często -zanim nastąpi pojawianie sie go w innych narządach. A procedura jest następujaca ; Jeśli w mammografii jest widoczna zmiana , pacjentak jest kierowana na biopsję i czasem jeszcze na USG. Jeśli w badaniu drobinki pobranej w czasie biobsji wykrywa sie raka czyli nowotwór złosliwy ,kieruje sie te kobietę na chirurgię onkologiczną co nie zawsze kończy się amputacją,chemią i naświetlaniami. Wszystko zależy od rodzaju nowotworu,jego wielkości,zaawansowania choroby. Czesto stosowana jest "częściowa amputacja", czyli usuwa się guzek z jego najbliższym otoczeniem ale pierś zostaje. Nie zawsze jest też chemia.Stosuje sie tez tzw. intrę śródoperacyjną.To znaczy;pacjentka jest na sali operacyjnej,usuwa się jej guzek,guzek zostaje dostarczony natychmiast do specj.laboratorium,które przeprowadza wstepne badanie. Na podstawie tego badania rozstrzyga sie dalsze postępowanie,czyli ; nie robi sie nic więcej jeśli guz jest łagodny , albo amputuje się pierś razem z pachowymi węzłami chłonnymi. Pan ,który wypisuje tu niby poparte badaniami rzeczy, straszy mammografią ,wie tyle o sposobach leczenia co ja o astronautyce. Badanie nie jest przymusowe,leczenie też nie jest przymusowe !!! A badania o których ten pan pisze ,są czysto statystyczne. Inne statystyki mówia ,że w krajach gdzie od wielu lat prowadzi sie badania przesiewowe,umieralnośc na nowotw. maleje. Według pana kobiety mają czekac aż bedzie nowotwór piersi widoczny? Czyli,że pierś będzie zdeformowanai pojawi się wyciek . Wtedy na wszysko będzie za późno , bo w takim stadium są już przerzuty...w płucach,mózgu,jelicie grubym..... KOBIETY, PROSZĘ , CHODŹCIE NA BADANIA KONTROLNE !!! Wiem co mówię . Zaraz po 40-tych urodzinach wyczułam u siebie guzek. Sama. Nie obejmowały mnie [ze względu na wiek]badania kontrolne. Guzek był stosunkowo duży i cholernie złośliwy. Jestem po amputacji,po chemioterapii,naświetlaniach.... ŻYJĘ !!! :) i żyję już ponad 16 lat po tym wszystkim. Jestem czynna zawodowo ,żyję pełnią życia,uprawiam sport. Oczywiście chodzę na badania mammograficzne !!! Pierwsze dziesięc lat co roku , teraz co dwa lata. Jeśli coś niepokojacego pojawi sie w badaniu,na pewno bedzie na tyle wcześnie aby nie trzeba było stosować,chemii,naświetlań. Pewnie wystarczy tylko drobny zabieg.
Maja. 2016-01-29 15:04
Pani Saba ma racje.To co pisze pani Marzena to sa bzdury.Twk sie sklada ze mam meza po chemi i naswietlaniu .ma wyciety zoladek w ktorym byl zlosliwy rak.Minelo 8Lat czuje sie dobrze i wszystko moze jesc.uratowany zostal na czas kiedy jeszcze nie bylo przezotow.Na szczescie chodzil na kontrole Gastroskopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Strzeż swoich myśli, by dłużej żyć zdrowo

Dużo piszę w moich newsletterach o higienie ciała: odżywianiu, witaminach, lekach, ćwiczeniach… Ale w rzeczywistości dla długiego i... czytaj więcej

Nuggetsy z kurczaka: zwariowana historia

Przez długi czas można było oglądać w internecie film o tym, że nuggetsy z kurczaka z McDonalds produkowane są z różowej,... czytaj więcej

"Gdyby to była prawda, to bym to wiedział..."

  „Gdyby to była prawda, to bym wiedział...” – to przekonanie jest niestety zbyt mocno rozpowszechnione. Bardzo często prawda... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.