×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Wiesz jak wyglądają płuca palacza?

Opublikowano dnia: 2020-01-17

Szokujące nagranie wideo ukazuje różnicę między zdrowymi płucami a płucami osoby palącej (jedną paczkę papierosów dziennie)

W Internecie krąży przerażające nagranie wideo, pokazujące różnicę między zdrowymi płucami a płucami osoby palącej, która przez 20 lat wypalała jedną paczkę papierosów dziennie.

tabac.jpg

Nagranie zostało zamieszczone na Facebooku przez amerykańską pielęgniarkę. Widzimy na nim czarne płuca osoby długotrwale palącej, które nie są już w stanie normalnie napełniać się powietrzem. Obok znajdują się różowe płuca zdrowego człowieka. Nagranie można obejrzeć po tym linkiem: https://www.koreus.com/video/poumons-fumeur-sains.html

Płuca straciły swoją elastancję, to znaczy nie są w stanie po odkształceniu wrócić do stanu początkowego.

Ograniczona elastancja wskazuje, że płuca stają się sztywne i trudno im napełniać się powietrzem.

Teraz lepiej rozumiemy dlaczego osoby palące bardzo ciężko oddychają w trakcie wysiłku. Rozwija się POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), czyli powolna i postępująca niedrożność płuc i niszczenie pęcherzyków płucnych.

Na POChP choruje 3,5 miliona Francuzów. Każdego roku z tego powodu umiera 17 tysięcy osób. Już nie wspominając o raku płuc (31 tysięcy zgonów rocznie) i chorobach sercowo-naczyniowych wywoływanych przez palenie papierosów.

Pamiętajmy, że żaden produkt, ani naturalny ani chemiczny, nie może oczyścić płuc. Płuca czernieją z powodu substancji smolistych powstających w trakcie spalania, a także dlatego, że komórki płuc wchłaniają wiele toksycznych substancji zawartych w dymie papierosowym: aceton, tlenek węgla, amoniak, chlorek winylu, itd.

Nie ma konieczności całkowitego zakazywania tytoniu

Prawdopodobnie dla niektórych osób będzie szokujące to, co powiem. Uważam, że nadużyciem byłoby całkowicie zakazywać palenia tytoniu, jak robią to niektóre stany USA [1].

Poważne konsekwencje dla zdrowia wynikają z częstego palenia dużych ilości wyrobów tytoniowych.

Prawdą jest, że wypalanie paczki papierosów dziennie przez wiele lat szkodzi. Jednak nie ma żadnych dowodów na to, że palenie okazjonalne ma takie same skutki. Okazjonalne, czyli na przykład tak, jak Indianie palili tzw. fajkę pokoju, albo jak palono tradycyjne fajki w Europie. 

Tytoń należy do naszej kultury, czy nam się to podoba, czy nie. Jeśli będziemy zakazywać wszelkich aktywności, które są niebezpieczne dla osób nadużywających tych aktywności, niedługo ujrzymy zakaz żeglowania (z powodu osób, które utonęły), jazdy na nartach (z powodu osób, które zginęły), jazdy na rowerze, a nawet golfa i gry w bule, ponieważ istnieje ryzyko złamania kości czaszki.

Poza tym uważam, że nie ma sensu dodawać nic kolejnego, ponieważ władze publiczne już przesadzają w walce z tytoniem. To moje zdanie.
Uważam, że stało się podobnie jak z kampaniami ostrzegającymi przed chorobami przenoszonymi drogą płciową lub kampaniami bezpieczeństwa na drodze: jest ich tak wiele, że stały się częścią krajobrazu i przestajemy je zauważać. Szkoda. Warto jednak przypomnieć starą zasadę, sformułowaną przez Paracelsusa i nadal obowiązującą w medycynie: „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni truciznę.”

Zdrowia życzę,
Jean Marc Dupuis

Ogłoszenie 

Skorzystaj z naturalnego i skutecznego protokołu:

Oczyszczanie organizmu


Właśnie teraz jest najlepszy moment, aby pozbyć się toksyn nagromadzonych w twoim organizmie, gdyż są przyczyną wielu groźnych chorób, takich jak: zawał, udar, choroba Alzheimera, rak.

Jeśli chcesz (na dobre!) pozbyć się TOKSYN 
ze swojego organizmu

Skorzystaj z 28-dniowego programu on-line „Zdrowo - bez toksyn. Holistyczne oczyszczanie ciała i umysłu"


[1] https://eu.usatoday.com/story/news/nation/2019/02/05/smoking-ban-hawaii-aims-ban-cigarettes-tobacco-legislation/2774631002/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Nadciśnienie: broń się przed cichym zabójcą

Kiedy lekarz powie Ci, że masz nadciśnienie tętnicze, oznacza to, że zauważył, że obieg krwi w Twoich tętnicach jest... czytaj więcej

Kiwano i inne egzotyczne rośliny, które warto znać

Szanowny Czytelniku, w sklepach ze zdrową żywnością powoli pojawia się szeroki wachlarz supergwiazd: quinoa, kurkuma, nasiona chia,... czytaj więcej

Szklanka wody na ratunek, czyli o fałszywej „dusznicy bolesnej”

Dzisiejszy artykuł został napisany przez Pierre’a Lance’a, autora książki „Savants maudits, chercheurs exclus“ (Wyklęci... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.