×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Wybór odpowiedniej osoby do naśladowania

Opublikowano dnia: 2015-09-01

Kiedy szedłem wzdłuż brzegu morza, natknąłem się na grupę ludzi fotografującą modela, z pewnością dla znanego projektanta.

Było to zabawne, ponieważ ubrania były za duże, a z tyłu widać było zakładki i agrafki.

Na zdjęciach tego nie widać. Kiedy jednak przyglądasz się rzeczywistej sesji, jest to bardzo zabawne. Chyba nawet każde dziecko wie, że takie zdjęcia się obrabia następnie w programie komputerowym: usuwa niedoskonałości skóry, powiększa klatkę piersiową, wysmukla nogi itp.

Siła reklamy

Większość z nas sądzi, że nie ulega wpływowi reklam. Myśli, że zna wszystkie sztuczki i umie oprzeć się manipulacji.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

W rzeczywistości jednak, kiedy oceniamy samych siebie, na przykład swoją urodę, szczęście czy bycie wysportowanym, skłaniamy się do oceny naszego życia w kategoriach tego, co widzimy w telewizji, kinie, serialach czy reklamach.

Podobnie jest w przypadku oceny odwagi czy siły. Czy nam się to podoba czy nie, mimowolnie porównujemy się z bohaterami powieści czy filmów, a także zawodowymi sportowcami, których oglądamy w telewizji.

Można by pomyśleć, że liczne materiały wideo zamieszone w internecie to zmienią; że ludzie nauczą się podchodzić z dystansem do tego, co widzą na ekranie.

Jest jednak dokładnie odwrotnie: na przykład w ośrodkach narciarskich obsługa martwi się o narciarzy, którzy próbują naśladować szaleństwa opublikowane na YouTubie. Coraz więcej osób rzuca się w wir przygód, których tylko nieliczni najodważniejsi próbowali 50 lat temu. Nie mówię tu o popularności sportów ekstremalnych w rodzaju „Red Bull Challenge”, w ramach którego ludzie skaczą z klifów, przechodzą na linie nad przepaścią czy zjeżdżają ze skałek na rowerze.

Taki efekt iluzji istnieje na wszystkich poziomach.

Dlatego też niektórzy przedstawiciele władzy dążą do wprowadzenia zakazu pokazów mody z wychudzonymi modelkami, gdyż prowadzą one do anoreksji wśród nastolatek.

Fałszywy świat

Problem polega na tym, że w świecie telewizji, rozrywki, a nawet sportu, wszystko jest fałszywe.

To oczywiste, że ludzie stojący przed kamerą nie są ograniczani w taki sam sposób jak zwykli ludzie.

Za wszystkimi sportowcami, modelkami, sławnymi aktorami stoją firmy, sponsorzy publiczni lub prywatni oraz agencje reklamowe, które „zarządzają ich wizerunkiem”. Dostarczają im one środków, z którymi nikt nie może konkurować, niezależnie od tego, ile godzin mają poświęcić na trening czy przygotowania fizyczne (dlatego dla nas uprawianie sportu jest tak drogie: nie wystarczy na to poświęcić czas, ale nikt nam za to nie płaci!).

Podobnie jest z naszymi uwodzicielskimi aktorami: oglądałem niedawno zdjęcia zrobione z zaskoczenia takim aktorom jak George Clooney, Angelina Jolie czy Brad Pitt. Być może też je widziałeś, bo krążą w Internecie.

Stwierdziłem, że gdybym usiadł naprzeciwko nich w pociągu, to bym ich ani nie rozpoznał, ani nawet nie zauważył.

Aby byli oni tak piękni jak na dużym ekranie, potrzeba całego sztabu makijażystów, krawców, oświetleniowców i przede wszystkim doskonałych operatorów kamer. Specjalistów, którzy wiedzą, jak we właściwym momencie uchwycić uśmiech czy spojrzenie gwiazd i jak nakręcić z ich udziałem film, aby wydali się oni zawsze uwodzicielscy.

Nie chcę przez to powiedzieć, że nie mają oni żadnych zasług ani też nie twierdzę, że każdy mógłby być jak oni. To prawdziwi zawodowcy, wielcy aktorzy, którzy potrafią grać i mają niezwykły talent. Jeśli jednak chodzi o urodę, to nie różnią się bardzo od zwykłych ludzi. Ich wygląd, który wydaje się tak wyjątkowy, nadają im głównie efekty specjalne, makijaż czy sztuka filmowania lub fotografii.

Właściwy wybór osoby do naśladowania

Opisałem to wszystko, aby pamiętać, że kiedy oceniamy nasze życie i ustalamy własne cele, często wpadamy w błędne koło nieświadomego porównywania się z osobami całkowicie wyprodukowanymi przez przemysł rozrywkowy czy sportowy.

Warto podjąć świadomy wysiłek, aby odrzucić te fałszywe wzorce, tym bardziej nieosiągalne, że nieistniejące, przynajmniej w prawdziwym życiu.

Dobrze jest porównywać się:

  1. Przede wszystkim do nas samych. Gdzie byliśmy pięć lat temu, rok temu, miesiąc temu? Czy robimy postępy?
  2. Naszych bliskich, którzy mają podobne ograniczenia. Może to być sąsiad, przyjaciel, członek rodziny, osoba napotkana w autobusie, która jest mniej więcej w naszym wieku i która ma podobne doświadczenia życiowe.

Nie oznacza to, że należy żyć w sposób przeciętny i banalny, „jak każdy szary człowiek”.

Wręcz przeciwnie: musimy zdać sobie sprawę z tego, że niezależnie od prób wtłoczenia nas w jeden szablon każdy z nas stanowi odrębną jednostkę, wyjątkową, o niepowtarzalnej historii życia i borykającą się często z wyjątkowymi problemami. Nie wolno nam oceniać swojego życia czy swojej osoby, wyobrażając sobie, że istnieją „inne światy” (gwiazd, Hollywood, jet-set) zamieszkałe przez piękniejszych, bardziej inteligentnych, silniejszych i szczęśliwszych od nas ludzi.

To nieprawda.

Każdy z nas ma własną godność, swoje smutki i radości, a naszym jedynym obowiązkiem jest jak najlepiej radzić sobie z tym, co mamy, zapominając o nierealnych postaciach wykreowanych w czasopismach.

Istnieją przecież prawdziwe wzorce do naśladowania, osoby, które mogą naprawdę służyć jako punkt odniesienia ze względu na swoje godne podziwu dokonania. Znajdziesz je w historii, książkach czy powieściach albo filmach dokumentalnych: to wielkie postacie z naszej historii, wielcy artyści, geniusze, święci czy bohaterowie…

Musisz jednak pamiętać, aby stawiać sobie za wzór rzeczywiste osoby, nie postaci z legend. Jeśli osoby te istniały, jeśli zrobiły coś dobrego, to możemy w nich odnaleźć doskonałą inspirację. Posiadanie takich wzorców to coś pozytywnego i niezbędnego, co umożliwia nam dążenie do ideału i osiąganie jeszcze więcej.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Zapraszam do śledzenia Poczty Zdrowia na Twitterze: http://twitter.com/PocztaZdrowia i na Facebooku: www.facebook.com/PocztaZdrowia

Komentarze

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2015-11-10 17:00
"Nie wolno nam oceniać swojego życia czy swojej osoby, wyobrażając sobie, że istnieją „inne światy” (gwiazd, Hollywood, jet-set) zamieszkałe przez piękniejszych, bardziej inteligentnych, silniejszych i szczęśliwszych od nas ludzi." Ogladając filmy w których występuje dajmy na to Chuck Norris czy Mr. T muszę koniecznie chcieć wyglądać jak oni? "wzorce do naśladowania, osoby, które mogą naprawdę służyć jako punkt odniesienia ze względu na swoje godne podziwu dokonania. Znajdziesz je w historii, książkach czy powieściach" powieści niekoniecznie są bardziej wiarygodne od filmów, np. Conan Barbarzyńca czy Longinus Podbipięta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Nieoperacyjny guz mózgu znika!

Lekarze nie wiedzą jak to się stało. Tego ranka dowiedzieliśmy się, że 11-letnia Roxli Doss z guzem mózgu nagle wyzdrowiała. Roxli... czytaj więcej

Najzdrowsze i najmniej zdrowe orzechy

Kiedy byłem mały, orzechy były po prostu orzechami. Obecnie, wraz z pojawieniem się orzechów nerkowca, brazylijskich, orzechów pekan... czytaj więcej

Ziemia coraz bardziej zielona: dobra wiadomość na koniec dnia

Ziemia coraz bardziej zielona Jeśli chodzi o komunikaty dotyczące środowiska naturalnego, czasami wieści są katastrofalne. Masowe zagrożenie... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.