×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Wygrać z upałem

Opublikowano dnia: 2018-08-14

Ludzkość zużywa mniej energii na ogrzanie się niż na schłodzenie (klimatyzacja).

I nie będzie lepiej.

W te wakacyjne dni upał może się nam wydawać nie do zniesienia, a klimatyzacja – koniecznością.

Tymczasem nie każdy ma do niej dostęp lub nie chce jej używać w związku z oszczędnością energii.

Na szczęście, istnieją sposoby, by lepiej sobie radzić z upałem bez pomocy klimatyzacji. Dzięki nim w Twoim domu będzie znacznie chłodniej. Niektóre z poniższych rad to zwykłe zdroworozsądkowe pomysły. Inne odkryłem na południu Hiszpanii w czasach, gdy nikt nie miał klimatyzacji, a mieszkańcy tego regionu musieli sobie radzić na co dzień z ogromnymi upałami:

1. Otwieranie okien i okiennic na noc, aby wpuścić chłód, i dokładne ich zamykanie rano, aby zachować wewnątrz chłodne powietrze.

Im lepiej jest zaizolowane Twoje mieszkanie, tym ważniejsze jest, żeby nie popełniać błędu i nie otwierać okien lub drzwi, kiedy jest gorąco. Okiennice wpuszczające światło są właśnie po to, by w dzień chronić od słońca, ale jednocześnie wypuszczać gorące powietrze na zewnątrz. To prosta i stara technika, ale bardzo skuteczna.

2. Korzystaj z wentylatorów: wymuszenie ruchu powietrza dzięki zastosowaniu wentylatora od razu sprawia wrażenie chłodu i pozwala lepiej spać.

3. Przestaw łóżko: jeśli możesz, śpij piętro niżej, gdyż gorące powietrze ucieka do góry. Najchłodniej będzie w suterenie lub w piwnicy. Jeśli nie masz takich możliwości, samo spanie na podłodze, na przykład na materacu, już sprawi, że będzie Ci chłodniej, a to zaowocuje lepszym snem.

4. Kładź się spać późno, kiedy temperatura zdąży się trochę obniżyć. Rano jest chłodniej i ten czas także, jeśli możesz sobie na to pozwolić, wykorzystaj na odpoczynek lub zdrzemnij się, kiedy jest najgoręcej, tuż po południu.

5. Korzystaj z lnianej pościeli: len to mocno oddychająca tkanina naturalna, lekka i wchłaniająca wilgoć. Pościel lniana nie przykleja się do ciała, szybko schnie i słynie z pozbywania się ciepła na zewnątrz. Ocenia się, że przewodnictwo lnu jest pięć razy wyższe od przewodnictwa wełny i dziesięć razy wyższe niż jedwabiu.

6. Unikaj gotowania i włączania sprzętu AGD: jedz na surowo i przede wszystkim nie włączaj piekarnika; możesz od czasu do czasu zjeść coś z grilla, ale nie zapominaj, że trawienie białka zawartego w mięsie i rybach rozgrzewa; chłodniki warzywne (gazpacho z pomidorów lub ogórków, chłodnik litewski – z botwiny) są idealne, i jeśli tylko się je lubi, nigdy się nie nudzą.

7. Noś obszerne i lekkie ubrania: szorty i bawełniana podkoszulka nie są najlepszym strojem na upał. Wręcz przeciwnie – wystawiasz się tym samym na palące promienie słońca. Pocisz się w nich, jeśli są obcisłe, a to jest dziś w modzie. W upalne dni najlepszym ubraniem chroniącym przed gorącem są luźne spodnie lub spódnica i koszula, lniane lub ewentualnie bawełniane, i jasny słomiany kapelusz.

8. Chłodny prysznic i chłodne kąpiele: woda, która spod ziemi trafia do Twojego kranu jest zawsze chłodniejsza niż temperatura powietrza w upalne dni.

9. Unikaj aktywności fizycznych wymagających wielkiego wysiłku: tę radę zazwyczaj stosuje się naturalnie i spontanicznie…

10. Osłaniaj się roślinami: na zewnątrz cień platana lub altanki są dużo skuteczniejsze niż wszystkie namioty i parasole przeciwsłoneczne, które tworzą bańkę gorącego i dusznego powietrza. W domu zielone rośliny tropikalne odświeżą atmosferę, zużywając światło w procesie fotosyntezy i wydalając tlen.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

---

Czego nigdy Ci nie powiedziano o chorobie Alzheimera

Obecnie aż 50 milionów osób cierpi na chorobę Alzheimera. Najczęściej objawia się ona demencją, która występuje w około 2/3 przypadków. Jest to jednak iluzoryczna liczba, ponieważ "czysta" choroba Alzheimera to rzadkość. Naukowcy odkryli, że w większości przypadków na chorobę tę składa się wiele zaburzeń.

Co więcej. W przypadku choroby Alzheimera dokonano wielu przełomowych odkryć w zakresie jej rozumienia, wczesnego wykrywania, zapobiegania i leczenia, a mimo to okazuje się, że bardzo myliliśmy się co do tej choroby. 

Już w najbliższym numerze miesięcznika Dossier Naturalnych Terapii dr Curtay wyjaśni, dlaczego koniecznie trzeba zweryfikować najpopularniejsze teorie dotyczące tej choroby.

Dodatkowo odkryjesz skuteczne sposoby na pogodzenie przyjemności ze zdrowiem oraz trwałą zmianę nawyków, nie tylko żywieniowych. Pomocny Ci w tym będzie artykuł: Cukier - dlaczego tak trudno przestać go jeść.

Wszystkie te informacje dostępne będą już wkrótce w najnowszym raporcie o zdrowiu z cyklu Dossier Naturalnych Terapii. W miesięczniku, w któym wskażemy Ci dziesiątki naturalnych metod, które nie powodują skutków ubocznych, a mogą rozwiązać wiele problemów zdrowotnych dotykających Ciebie lub Twoich Bliskich.

Znajdziesz tu szybkie i skuteczne rozwiązania, a także bardziej złożone receptury medycyny naturalnej, które są w stanie poradzić sobie z najgroźniejszymi patologiami. Dossier Naturalnych Terapii ukazuje organizm ludzki jako skomplikowaną maszynę, co pozwala zrozumieć prawdziwe przyczyny różnych chorób.

Wreszcie znajdziesz sposób, by wziąć sprawy zdrowia we własne ręce.

Najlepiej jeszcze dziś zaprenumeruj Dossier Naturalnych Terapii – cykl comiesięcznych raportów o naturalnych metodach leczenia.

Uwaga: Jeśli dołączysz do grona Czytelników w ciągu najbliższych 24 godzin, otrzymasz w prezencie:

 • aż 3 raporty specjalne Dossier Naturalnych Terapii 
  (w tym: Nadwaga. Jak skutecznie schudnąć?
 • i skorzystasz ze specjalnego rabatu.

Przejdź teraz na tę stronę.

---

Komentarze

edward oscik 2018-08-07 20:10
Bardzo cenię porady otrzymywane w poczcie zdrowia. Sprawdzają się w życiu. Zwłaszcza jeśli chodzi o odżywianie i obniżenie wagi ciała. Dziękuję, polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Dlaczego mieszkańcy tego kraju mają zawsze świeży oddech?

Kuchnia pakistańska jest bardzo smaczna, ale w dużej mierze opiera się na czosnku, cebuli i korzennych przyprawach o silnym zapachu, takich jak... czytaj więcej

Lekarz przyszłości

Lekarz przyszłości nie będzie dawał leków, lecz poinstruuje swojego pacjenta w kwestii odpowiedniego stylu życia, diety oraz przyczyn... czytaj więcej

Arbuz skrywa w sobie pewien sekret

  Szanowny Czytelniku, jeśli lubisz arbuza, mam dla Ciebie jedną dobrą wiadomość i trzy złe. Dobra wiadomość... ...jest taka,... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.