×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Wyjątkowo przykra śmierć…

Opublikowano dnia: 2014-02-11

Chyba nie ma nic bardziej żałosnego niż zawał serca w samym środku miłosnych uniesień, w objęciach kochanki…

...Jest szesnasty lutego 1899 roku. Współpracownicy prezydenta Francji Féliksa Faure’a słyszą krzyki dobiegające z „niebieskiego salonu” w Pałacu Elizejskim. Biegną na miejsce i widzą, że prezydent leży na sofie, w samej flanelowej koszuli, i charczy, z dłonią zaciśniętą na włosach kochanki, Marguerite Steinheil.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

To właśnie ona, na wpół rozebrana, wzywała pomocy. Teraz trzeba ją uwolnić z uścisku, odcinając garść  włosów. Młoda kobieta ubiera się i wybiega tak szybko, że z siedziby głowy państwa zapomina zabrać gorsetu.

Prezydent pada ofiarą incydentu mózgowo-naczyniowego (udaru mózgu) i kilka godzin później umiera... Miał 58 lat...

Sprawa znalazła się na językach wszystkich i stała się inspiracją dla kilku piosenek, a także dla słynnego powiedzenia Georgesa Clemenceau:Chciał żyć jak Cezar, umarł jak Pompejusz. Natomiast kochanka zyskała przydomek „pompy pogrzebowej”…

Miłość groźna dla serca

Według różnych szacunków od 0,6% do 1,7% śmiertelnych ataków serca ma miejsce w czasie stosunku seksualnego, a ofiarą przeważnie padają mężczyźni.

A najbardziej rzuca się w oczy to, że 75% zmarłych w ten sposób mężczyzn uprawiało akurat miłość poza małżeństwem, co niewątpliwie czyni taką śmierć jeszcze bardziej kłopotliwą…

Jak sobie zagwarantować, że nie spotka Cię coś takiego?

Po pierwsze, pamiętaj o umiarkowanej i regularnej aktywności fizycznej. Akty miłosne niekoniecznie wymagają olimpijskiej formy, ale zarówno mężczyznom, jak i kobietom tętno przyspiesza, a ciśnienie tętnicze wzrasta tak samo jak przy wchodzeniu na drugie piętro lub podczas szybkiego marszu.

Przed upojną nocą powinieneś odpocząć. Staraj się też wcześniej nie nadużywać jedzenia ani alkoholu, bo to sprzyja takim wypadkom. Ponadto oczywiście unikaj pozycji, które utrudniają oddychanie.

Znacznie korzystniejsze dla zdrowia jest też wystrzeganie się nowych partnerek w niecodziennym otoczeniu – taka sytuacja wywołuje niekontrolowane dodatkowe uczucie podniecenia.

Ogólnie rzecz ujmując, dobrze jest lepiej poznać i opanować seksualność – swoją własną, jak i partnerki. To oszczędzi Ci stresu i obaw, że „nie staniesz na wysokości zadania”.

W razie wątpliwości

Jeśli wątpisz w swoją formę fizyczną, możesz zrobić u lekarza EKG wysiłkowe. To badanie dostarczy informacji o czynności Twojego serca w czasie wysiłku fizycznego, od lekkiego do umiarkowanego. Jeśli nie masz objawów zapowiadających lub wskazujących na chorobę takich jak dusznica bolesna, duszności, nieregularna praca serca (arytmia) lub obniżenie tętna (a w rezultacie niedociśnienie), i badanie wypadło pomyślnie, to po zasięgnięciu porady lekarza możesz wrócić do współżycia.

Jeśli badanie wykaże jednak nieprawidłowości, możesz przejść program readaptacji serca. Zaleca się go osobom po zawale – ćwiczenia rozpoczynają zwykle tydzień później. Program zwiększa fizyczną wydolność organizmu i łagodzi nagły skok tętna występujący w czasie orgazmu.

Prawda o nieszczęsnym prezydencie

Według zapisków z tamtych lat prezydent Félix Faure zmarł na udar mózgu. W tej przypadłości zapycha się jedna z tętnic mózgowych, co odcina dopływ tlenu do mózgu i prowadzi do zgonu w ciągu kilku godzin.

Ale udaru nie mógł spowodować sam akt miłosny. Félix Faure rzekomo wcześniej przyjął często używany w tamtych czasach silny afrodyzjak: proszek pochodzący od pewnego zielonego chrząszcza – majki lekarskiej. Owad, nazywany też pryszczlem lekarskim, pochodzi z południowej Europy i należy do rodziny oleicowatych.

Majka lekarska i wytwarzana przez nią substancja mają tak niezwykłe właściwości, że zainspirował się nią pisarz Roald Dahl (autor „Charliego i fabryki czekolady”) w powieści „Wuj Oswald”. Autor opowiada, jak jego wujek zbił fortunę, sprzedając proszek z „majki sudańskiej”:

Zwykła  mucha  hiszpańska  występuje  w  Hiszpanii  i  południowych Włoszech. Ta, o której mówię, to mucha sudańską i choć należy do tej samej rodziny, różni się od tamtej jak dzień od nocy. Reakcja po zażyciu tego maleńkiego sudańskiego żuczka jest wyjątkowo drastyczna, tak że nawet małe jego dawki są niebezpieczne.

„Wuj Oswald”,KAW, Warszawa 1989, przeł. Andrzej Grabowski

W świecie powieści odkryto, że proszek zaczyna działać po dokładnie 9 minutach od przyjęcia. Po tym czasie człowiek, który spróbował specyfiku, zostaje na minutę sparaliżowany – dosłownie tkwi w miejscu. Następnie odczuwa pieczenie w kroczu połączone z erekcją i wpada w szał. Nie jest w stanie kontrolować pożądania ani w żaden sposób opanować erekcji.

„Majka sudańska” jest wprawdzie zmyślona, ale majka lekarska jak najbardziej istnieje.

Już w starożytności proszek zrobiony z majki lekarskiej uznawany był za stymulator erekcji. Daje oczekiwany efekt, ale absolutnie nie należy go próbować – taka erekcja jest patologicznym skutkiem zapalenia układu moczowego. Towarzyszy jej krwiomocz, wymioty i bóle podbrzusza. Przedawkowanie preparatu może być śmiertelne (wystarczy 50 – 100 mg), i być może właśnie to spotkało prezydenta Féliksa Faure’a.

Jak twierdzi specjalista Yves Cambefort, proszek przede wszystkim podrażnia cewkę moczową, co może faktycznie wywołać silną erekcję i opuchliznę żołędzi. Ale jest to wynik odruchowego pobudzenia, którego przyczyną jest stan zapalny śluzówek układu moczowego.

Markiz de Sade w trakcie swoich podbojów dawał partnerkom cukierki anyżowe obtoczone w proszku z majki lekarskiej. W efekcie zabił cztery kobiety i trafił do więzienia za otrucie.

Podsumowując – bardzo mi przykro, ale muszę życzliwie odradzić wszelkie eksperymenty z proszkiem z majki…

Życzę zdrowia!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Jeśli masz konto na Facebooku, polub facebookową stronę Poczty Zdrowia. Znajdziesz tu codziennie ciekawe artykuły, zyskasz możliwość dzielenia się swoimi komentarzami i wymiany poglądów z innymi osobami, łatwo udostępnisz też ważne informacje swoim znajomym... Wejdź na: www.facebook.com/PocztaZdrowia

******************************************

Komentarze

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-02-13 14:19
Czując takie powołanie Chodził dumny niesłychanie, Oczy miał rozanielone, I odważnie zbił raz żonę. Tu skończyła się kariera Odważnego bohatera, Bo się przytem tak sforsował Że na serce wykorkował. Andrzej Waligórski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

„Kiedy mi grożą, mam ochotę wybuchnąć śmiechem”

Otrzymałem wiele odpowiedzi na newsletter „Dlaczego już się nie mogę doczekać, kiedy będę miał 80 lat”. Niektórzy... czytaj więcej

Jajka bogate w kwasy omega- 3

W czasach, gdy kury żywiły się ślimakami... … jajka były naturalnie bogate w omega-3. Co robić obecnie? Omega-3 to bardzo cenne... czytaj więcej

Czy warto odstawić gluten?

Po artykule, w którym opowiedziałem, że jestem na diecie bezglutenowej, otrzymałem wiele wiadomości od Czytelników z pytaniem, czy... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.