×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Zapomniane remedium na raka

Opublikowano dnia: 2014-07-15

Jest rok 1890, noc w Nowym Jorku. Doktor William Coley przewraca się z boku na bok w swoim łóżku, nie może spać. Wczoraj temu młodemu 28-letniemu chirurgowi po raz pierwszy zmarła pacjentka. Była nią Elizabeth Dashiell, umarła na raka kości. Coley został z poczuciem winy i bezradności...

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Wczesnym rankiem wychodzi z domu. Lecz zamiast, tak jak zwykle, udać się do szpitala New York Cancer Hospital, w którym pracuje, postanawia pojechać do Yale. Do dużego uniwersytetu, znajdującego się o dwie godziny drogi pociągiem na północ od miasta, w sąsiadującym stanie Connecticut. Yale miał już wtedy światowej renomy wydział medyczny. Biblioteka uniwersytecka gromadzi archiwa na temat wszystkich poznanych dotąd chorób, dokładnie opisujące przypadki milionów chorych.

W tej niezwykłej kopalni wiedzy Coley będzie szukał informacji o przypadkach tzw. mięsaka, podobnych do tego, który zabił jego pacjentkę. Mięsak to rodzaj nowotworu. Coley ma nadzieję znaleźć przypadki wyzdrowień wśród pacjentów z takim samym nowotworem, jak u jego pacjentki. Jest bowiem przekonany, że istnieje gdzieś terapia, która mogła ją uratować.

Ponad dwa tygodnie poszukiwań. Na próżno. Przekopał się przez kilogramy zakurzonych dokumentacji, jednak wszędzie znajdował takie samo zakończenie: pacjent zmarł. I gdy już tracił nadzieję i prawie odpuścił, któregoś wieczoru odkrył coś zdumiewającego.

Tajemnicze wyzdrowienie

Doktor Coley natrafił na przypadek, który (o czym jeszcze wtedy nie wiedział) zrewolucjonizuje leczenie raka. Znalazł bowiem pełną dokumentację medyczną mężczyzny, u którego mięsak w tajemniczy sposób zniknął, po tym, jak mężczyzna zachorował na chorobę zakaźną. Tą chorobą była róża – niegroźna choroba, która w dzisiejszych czasach już praktycznie nie występuje. Jest to zakażenie skóry wywołane przez bakterię (paciorkowca) Streptococcus pyogenes. Objawia się dużymi, czerwonymi plamami, występującymi najczęściej na nogach, czasem na twarzy. Zakażeniu często towarzyszy gorączka.

Niedługo po zachorowaniu na różę mięsak u tego pacjenta zniknął. Coley szukał innych podobnych przypadków i w archiwach znalazł takich wiele. Niektóre przypadki były sprzed kilkuset lat. Nowotwór (mięsak) znikał po zwykłym zakażeniu skóry!

Znalazł również informacje o tym, że inni pionierzy medycyny, jak Robert Koch (odkrywca słynnych prątków Kocha wywołujących gruźlicę), Ludwik Pasteur czy Emil von Behring, lekarz niemiecki i laureat Nagrody Nobla z dziedziny medycyny w 1901 r., również zaobserwowali przypadki zachorowań na różę, które zbiegały się w czasie ze spontaniczną regresją nowotworów.

Przekonany, iż nie mógł to być przypadek, Coley postanowił jednemu ze swoich pacjentów chorych na raka gardła dobrowolnie podać bakterię wywołującą różę. Eksperyment przeprowadzono 3 maja 1891 roku. Pacjentem był mężczyzna o nazwisku Zola. Nowotwór cofnął się błyskawicznie, a stan zdrowia pana Zoli znacznie się poprawił. Wrócił do zdrowia i żył jeszcze 8 i pół roku!

Doktor Coley stworzył szczepionkę składającą się z martwych bakterii, a więc mniej groźnych. Nazwano ją toksyną Coleya. Mieszankę tę podawano poprzez iniekcję, aż do wywołania gorączki. Zaobserwowano, że ten sposób był skuteczny również na przerzuty nowotworowe.

16-latek wyleczony z raka

Pierwszym pacjentem, któremu podano toksynę Coleya, był młody chłopak, John Ficken, 16-latek z rozległym guzem w jamie brzusznej. 24 stycznia 1893 r. otrzymał pierwszy zastrzyk, a następne dostawał co 2–3 dni. Mieszankę wstrzykiwano bezpośrednio w guza. Po każdej iniekcji występowała wysoka gorączka… i guz się zmniejszał. W maju 1893 r., czyli cztery miesiące później, guz był pięciokrotnie mniejszy. W sierpniu był już praktycznie niezauważalny. John Ficken został całkowicie wyleczony z raka (zmarł 26 lat później na zawał).

W jaki sposób to odkrycie zduszono w zarodku?

Toksyna Coleya zderzyła się jednak z groźną konkurencją. Pojawiły się bowiem urządzenia do promieniowania radioaktywnego (radioterapii), łatwiejsze do wprowadzenia na skalę przemysłową.

Coley także zaopatrzył się w dwa urządzenia do radioterapii. Jednak szybko doszedł do wniosku, że ich skuteczność jest niższa. Z sukcesem podawał więc swoją toksynę przez 40 lat, aż do swej śmierci w 1936 roku.

Następnie rynek opanowała chemioterapia, świetny biznes, który sprawił, że o toksynie Coleya – środku prostszym, bezpieczniejszym, a także dużo tańszym – zapomniano.

Toksyna Coleya wychodzi z ukrycia

Na szczęście historia nie zakończyła się na tamtym etapie. W 1999 roku naukowcy o otwartych umysłach zajęli się archiwami pozostawionymi przez Coleya. Porównali swoje wyniki z wynikami najnowocześniejszych terapii przeciwnowotworowych. Okazało się, że wyniki Coleya były lepsze!

To, co doktor Coley robił wówczas dla chorych na mięsaka, było skuteczniejsze niż to, co my dzisiaj robimy dla chorych cierpiących na tę samą chorobę – oświadczył Charlie Starnes, naukowiec z Amgen, jednej z pierwszych światowych firm z dziedziny biotechnologii, współpracującej z Narodowym Instytutem Raka we Francji (Institut National du Cancer).

Połowa pacjentów Coleya chorujących na mięsaka żyła dziesięć lub więcej lat od rozpoczęcia leczenia. Najnowsze obecnie terapie osiągają taki wynik u 38% pacjentów. Wyniki pacjentów Coleya chorych na raka nerek i raka jajników również były dobre.

Wielka nadzieja dla chorych na raka

Obecnie amerykańska firma MBVax podjęła dalsze badania nad toksyną Coleya.

Mimo że firma jeszcze nie przeprowadziła badań na szeroką skalę, niezbędnych, żeby móc wprowadzić produkt na rynek, w latach 2007–2012 z terapii skorzystało 70 osób.

Rezultaty były na tyle dobre, że napisano o nich w grudniu 2013 roku w znaczącym czasopiśmie naukowym „Nature”1.

Osobami, które mogły skorzystać z tej niezalegalizowanej jeszcze terapii, byli chorzy na raka w stadium terminalnym. Wśród nich były osoby z czerniakiem, chłoniakiem, z guzami złośliwymi piersi, prostaty czy jajników. Zwykle w szpitalach pozwala się osobom w bardzo trudnych sytuacjach stosować innowacyjne terapie, których pozostałym osobom się odmawia.

Mimo, że te nowotwory były w końcowym stadium, toksyna Coleya spowodowała zmniejszenie się guzów w 70% przypadków, a w 20% przypadków zupełną remisję, jak podaje MBVax.

Problemem, z którym zmaga się dziś ta firma, jest to, że, aby przeprowadzić próby na dużą skalę, czyli takie, jakich wymaga aktualne prawo, oraz, aby stworzyć jednostkę do produkcji zgodną z normami europejskimi i północnoamerykańskimi, potrzebny jest na to budżet w wysokości setek milionów dolarów!

To, co było możliwe w 1890 roku w gabinecie zwykłego nowojorskiego lekarza działającego z poczuciem misji, dzisiaj stało się prawie niemożliwe w naszym technologicznym świecie, zduszonym przez regulacje prawne.

Mam nadzieję, że któremuś z naukowców uda się znaleźć właściwe argumenty, aby przekonać ekspertów z komisji nadających kierunek służbie zdrowia. Aby umożliwić postęp i ratować życie ludzkie potrzeba trochę odwagi i swobody. Wątpię jednak, że rządzący nami biurokraci łatwo to zrozumieją...

Zdrowia życzę!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródło:

1. DeWeerdt S. Bacteriology : A caring culture. Nature 2013 Dec 19;504(7480):S4-S5.

Komentarze

Przemysław Ilukowicz 2014-07-15 11:15
Jeszcze proszę o mały, malutki artykulik o amigdalinie. Pozdrawiam Przem Ilu
Halina Palmer 2014-07-15 18:44
Dzieki za ten arykul.Akurat tak sie sklada ze moj syn 34 lata ma raka miesaka na prawej lydce.Pompuja w niego kilka razy w miesiacu chemioterapie, prochy i 24 lipca ma isc do szpitala na operacje- albo uciecie tej prawej nogi. Lzy i rozpacz.Jest zonaty, ma 2 dzieci, 2 lata i druga 2 miesiace dziewczynki.Ale jest amerykaninem i wierzy tylko w lekarzy.Nie mowi nie rozumie po polsku.Ja w nich nie wierze, wierzylabym Dr.Coley.Co zrobic jak ,ratowac mojego syna przed kalectwem planowanym mu przez lekarzy.Mieszkamy w USA North Karolina. Zrozpaczona matka.
Marzena Sowińska 2014-07-16 14:50
Amigdalina, witamina B17 jest w morelach i w innych pestkach, należy dziennie zjeść do 18 pestek, taka ilość cyjanku nas nie zbije, nasze zdrowe komórki poradzą sobie z taką ilością, komórki nowotworowe już nie. Halinko, ja sama spotykam chorych ludzi, którzy lekarzy konwencjonalnych traktują jak Bogów na Ziemi, myślę, że tak ma być, że Ci ludzi muszą od nas odejść. Co do artykułu, to już dawno doradzam ludziom, żeby nie obniżali temperatury w chorobie sobie i dzieciom poniżej 39 , bo wysoka temperatura niszczy komórki rakowe. Przyszedł do mnie chory na raka jelit, miewał wysoką gorączkę, miewał, bo lekarz zalecił mu leki na jej obniżanie, zaleciłam wręcz przeciwnie, gorączka ma być. Jak jestem przeziębiona i mam podwyższoną temperaturę, nigdy nie biorę leków, jak miałam zapalenie oskrzeli to brałam selen w płynie , srebro, dużo wody z cytryną, skrzyp. Na zapalenie oskrzeli choruje tydzień, ale co jakieś 10 lat. Na raka powinno działać się jak na stan zapalny, jak na wirusa, należy pozbyć się zakwaszenia organizmu, toksyn i metali ciężkich. Tak Halinko, rak jest jak każda inna choroba, to nie wyrok. marzenabiomag@op.pl możesz napisać. Pozdrawiam.
Lekarz 2014-07-16 23:08
Co za bzdury w tym artykule ktoś napisał, czy autor może w ogóle podać jakieś publikacje na ten temat? Brak takich publikacji świadczy o własnej teorii wysnutej z mchu i paproci
Henryk 2014-07-17 17:55
Halina Palmer Sposobów na wyjście z raka jest mnóstwo Najważniejsze co trzeba zrobić to zmienić odżywianie i przywrócić równowagę kwasowo-zasadową. Podaję kilka ciekawych artykułów. Witamina C w walce z rakiem http://pracownia4.wordpress.com/2013/01/28/witamina-c-w-walce-z-rakiem/ Rak Jest Wyleczalny z Natury http://uduchowieni.pl/index.php/zdrowie/rak-jest-wyleczalny-z-natury/ RAK - sposoby leczenia http://davidicke.pl/forum/rak-sposoby-leczenia-t2788.html METODA NIA DR ASHKARA http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_metoda_nia_dr_ashkara.html No i właśnie takich mamy lekarzy jak ten powyżej, komentujący - Lekarz. Z pewnością typowy przepisywacz recept na chemiczne leki. Zresztą o czym tu mówić, skoro przeciętna życia polskiego lekarza to 57 lat Tak więc, kogo oni są w stanie przywrócić do zdrowia skoro są takimi ignorantami. Dla chcących się dowiedzieć więcej w temacie: Oczyszczająca rola bakterii i wirusów http://portal.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych/oczyszczajaca-rola-bakterii-i-wirusow Gorączka http://portal.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych/goraczka
Bożena 2014-07-17 21:26
Szanowny Lekarzu, wydaje mi się, że autor tego artykułu podał 1 publikację na ten temat. A na jakiej podstawie Pan twierdzi, że to są bzdury? Czy ma Pan własne doświadczenie, które zaprzeczyłoby opisanym wynikom? Czy broni Pan po prostu konwencjonalnych metod, bo te są znane, choć nie tak skuteczne jak byśmy pragnęli?
Marek Leder 2014-07-20 19:25
amygdala to termin bodajże z łaciny, w PL mamy ciało migdałowate.
Alex_13 2014-08-13 17:53
Nie dziwcie się lekarzom... Oni po wielu latach studiów medycznych (Sic!) mają tak wyprany mózg, że nie ma w tym nic dziwnego, iż są fanatycznymi zwolennikami koncernów farmaceutycznych i wrogami ziół i witamin naturalnych. https://www.youtube.com/watch?v=6OhoBIZ8Fxg
Owen Yeates 2015-09-17 10:49
Przemku, daj znak życia, łaknę kontaktu!
beata 2016-03-29 14:02
nie wiem czemu , niby Pan lekarz się dziwi, przecież są metody np "ostrzykiwania" guza prątkami grużlicy aby sestem odpornościowy zaczął raka traktować jako coś obcego, moja mama miała jasnokomórkowca nerki z przerzutami, nie dostała chemioterapii (Gliwice) bo wdała sie infekcja rany pooperacyjnej i chemia groziła sepsą, nagle organizm zwariował , walcząc z zakażeniem zaczął walczyć z rakiem , na razie minęło 3 lata i nie ma przerzutów , nie było ani naświetlań , ani chemii, jest cały czas pod kontrolą onkologiczną, dwa razy robiliśmy prywatnie rezonans z kontrastem bo nie mogliśmy uwierzyć,

andrzej 2016-03-30 08:46
a tyle ludzi umiera na raka
Sylwia 2016-03-30 20:36
Bardzo zaciekawił mnie wasz artykuł, co zachęciło mnie do pogłębienia wiedzy na ten temat. Tym bardziej, że niedawno zmarła moja babcia z powodu raka, leczona chemią a ostatnia chemia po prostu ją zabiła... Z dnia na dzień niewiarygodnie słabła. I nie wierzę w leczenie chemią oraz wszelkie inne obecne szpitalne metody. W końcowym efekcie chemia wszystkich zabije. Moim zdaniem gdyby nie chemia, moja babcia mogłaby żyć dłużej.

A poza tematem, bardzo często boli mnie głowa, nie zauważyłam żadnej zależności. Zatoki to nie są-badałam. Dalej u naszych lekarzy nie mam ochoty szukać przyczyny, bo kiedy sama mam oferować badania, które mogłabym zrobić, aby dowiedzieć się dlaczego tak jest, to kompletnie nie mam ochoty wybierać się do takiego lekarza.

Czy wiecie może gdzie szukać przyczyny, jak ? Doskwiera mi to bardzo i bardzo często. Mam 27 lat.
Poczta Zdrowia 2016-03-31 11:43
O bólach głowy pisaliśmy w tym artykule: https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/pozbadz-sie-bolow-glowy-dzieki-temu-olejkowi-eterycznemu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Skąd wzięła się moda na olej kokosowy?

Olej kokosowy długo był niedoceniany ze względu na wysoką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych. Obecnie bez trudu znajdziesz go w... czytaj więcej

Niesamowite odkrycie dotyczące: odmładzania

Jakież było moje zdumienie – i rozbawienie – kiedy kilka lat temu po raz pierwszy usłyszałem o Life Extension Foundation –... czytaj więcej

Jak się zmotywować?

Cieszę się, że z taką wytrwałością czytasz kolejne newslettery Poczty Zdrowia i że na temat medycyny naturalnej już tak... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.