×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Zbyt często zapominane korzyści płynące z medycyny

Opublikowano dnia: 2017-03-21

Jakiś czas temu byłem na cmentarzu z moim wujem lekarzem. Mieliśmy odwiedzić grób przyjaciela zmarłego siedem lat temu.

Przyjaciel ów zmarł na raka. Przeszedł wszystkie etapy tego męczeństwa: od guza, poprzez poparzenia spowodowane radioterapią, straszliwe przerzuty, koszmar mdłości i wymiotów, aż po półpasiec czy infekcje w następstwie chemii.

Podczas gdy ja wspominałem jego odwagę (nigdy nie skarżył się na swoje dolegliwości), mój wuj przypomniał mi, jak wielki postęp dokonał się w ciągu ostatnich lat w dziedzinie radioterapii, tomografii, rezonansu magnetycznego i innych metod diagnostycznych.

I jak bardzo to poprawiło możliwości uspokojenia – i pocieszenia – chorych.

Rzeczywiście, jest to jakieś tajemnicze, ale pozytywne zjawisko: znajomość źródła dolegliwości fizycznych pozwala łatwiej je znosić. I odwrotnie, kiedy nie znamy ich przyczyny, jest to źródłem lęku i zwiększa cierpienie.

To jedna z ogromnych korzyści płynących z ostatnich postępów medycyny. Lepiej wiedzieć, skąd biorą się nasze dolegliwości i dlaczego nas boli. Bez wątpienia to bardzo pomogło naszemu przyjacielowi w jego walce z rakiem.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Pomyślmy o tym za każdym razem, kiedy cierpimy. W porównaniu ze wszystkimi poprzednimi pokoleniami, mamy ogromne szczęście: nawet jeśli medycyna przegrywa i ciągle będzie przegrywać z niezliczonymi chorobami, to dziś często znamy już przyczyny naszych dolegliwości i to sprawia, że stają się mniej niepokojące.

Potrzeba zrozumienia, co nam dolega

Wspólną cechą wszystkich ludzi jest potrzeba zrozumienia.

Kiedy tylko to, co się dzieje, ma jakiś sens, od razu czujemy się lepiej. Ponieważ wiemy, dokąd zmierzamy.

Czasami jednak zachowujemy się jak małpy, które udoskonaliły się i zyskały możliwość lepszego przystosowania się do otoczenia, by kolonizować kolejne obszary.

Ale filozof Fabrice Hadjadj tak mówi na ten temat:

„To wątpliwa rzecz. Gdyż możliwości udoskonalenia się w przypadku naczelnych mogłyby co najwyżej sięgnąć nadrzędnej gibkości umożliwiającej przemieszczanie się z gałęzi na gałąź lub bezwzględnej łatwości zdobywania bananów… Człowiek natomiast sprawia wrażenie kompletnie nieprzystosowanego: zamiast spokojnie żyć zgodnie ze swoim instynktem, poszukuje sensu, odszyfrowuje świat jak las symboli, stara się przeniknąć tajemnicę tego świata, przytulić ją i pić z jej źródła”1.

Ależ tak! O ile wszystko byłoby prostsze, gdyby nie ten „głód” wiedzy, rozumienia.

I oto my. „Nieprzystosowani”. Nie zadowala nas żyć jak zwierzęta. Nie potrafimy korzystać z życia jak prosię, które „ma wszystko”.

Wyobraź sobie…

Prosię, które ma wszystko, aby być szczęśliwe

Byłoby dobrze odżywione.

Żyłoby w czystym i ciepłym chlewie, w towarzystwie licznych loszek, by móc zaspokajać swoje instynkty.

Dostałoby obietnicę, że nigdy nie będzie cierpiało: przed przerobieniem go na wędliny, dostałoby zastrzyk usypiający, aby nic nie czuło w chwili zarzynania.

To byłoby najszczęśliwsze prosię pod słońcem.

Ale my, ludzie, jesteśmy inni! Takie życie, w sposób oczywisty „wygodne”, to dla nas największy koszmar. W ostateczności wolelibyśmy nie żyć w ogóle, niż żyć w taki sposób.

Co świadczy, że bez względu na nasz mniej lub bardziej widoczny „materializm”, wszyscy w rzeczywistości szukamy czegoś innego w pogoni za szczęściem.

Ale z pewnością nie ma na to jednej, prostej i gotowej odpowiedzi.

Refleksje starego człowieka

Moje otoczenie twierdzi, że jestem „jeszcze młody”, ale nie wstydzę się powiedzieć, że czuję się staro.

Staro, jak ktoś kto ma za sobą długie życie, kto zmierzył się z wieloma wyzwaniami, przeżył wiele rozczarowań i radości.

I po tych wszystkich latach mój wniosek jest następujący: każdy żyje napędzany swoimi pragnieniami, wyobrażając sobie, że kiedy zostaną spełnione, wtedy będzie mu lepiej.

Ale w rzeczywistości liczy się walka, a nie jej wynik.

Bardziej pobudza samo podróżowanie niż dotarcie do celu. Bardziej podniecające jest bić się niż zwyciężyć. Zadowolenie zawsze rozczarowuje: post coïtum omne animal triste, „po stosunku każde zwierzę jest smutne”…

Nie wyobrażajmy sobie od razu, że moglibyśmy się pozbyć naszych cierpień czy sprowadzić raj już tu, na ziemię… Być może takie właśnie przemyślenia pomogły naszemu przyjacielowi zaakceptować i znosić dolegliwości związane z chorobą nowotworową. Bo tak naprawdę, wszyscy jedziemy na tym samym wózku, choć niektórzy cierpią bardziej, a niektórzy mniej, i wszyscy mamy możliwość widzieć prawdziwe szczęście tam, gdzie się ono znajduje.

Nie powiem więcej. Każdy sam musi znaleźć w sobie prawdziwe źródła radości. Zbliżające się święta to dobry moment.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Źródła:

1) Fabrice Hadjadj, Puisque tout est en voie de destruction, Le Passeur, 2014, p. 34-35.

---

Komentarze

Badek Zbigniew 2017-04-12 05:59
To dla wszystkich jest po prostu niezbędne nigdy nie jest za póżno zdrowie przede wszystkim życzę z całego serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Błąd, który może uczynić Cię otyłym i nieszczęśliwym

Zażywający mniej niż siedem godzin snu dziennie (dokładnie sześć godzin i pięćdziesiąt osiem minut) Francuzi królują w zestawieniach... czytaj więcej

Rak bardziej rentowny niż Google

Do tej pory myślałem, że najlepiej opłacanym prezesem w 2015 r. był Sundar Pichai, prezes firmy Google, gdy zarobił 151,9... czytaj więcej

Skuteczne strategie przetrwania menopauzy

Na wstępie zaznaczam, że menopauza nie jest chorobą, nie wymaga zatem leczenia. Menopauza to zatrzymanie cyklu miesiączkowego, u większości... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.